Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 29 961

Vidzgirio miške pagerbtas Lietuvos žydų Holokausto aukų atminimas

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus inf.  •    •  13:56, 2019-09-23
Holokausto aukų atminimą pagerbė ir Alytaus miesto savivaldybės vicemerė J. Šukevičienė.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Uždegtos žvakės, atminimo akmenys ir lentelės padėtos Vidzgirio miško take link Žydų memorialo. Pirmadienį čia vykusiame minėjime pagerbtas Lietuvos žydų Holokausto aukų atminimas.

 

„Kai kalbame apie masinių palaidojimų vietas, išgirstame daug skaičių, bet tai nėra vien tik skaičiai ir faktai, nes čia buvo nužudyti žmonės su savo gyvenimo istorijomis, ištisos žydų bendruomenės. Taip jau nutiko, istorijos mes neperrašysime, tačiau išsaugoję atmintį, išsaugosime ryžtą niekada neleisti tragedijai kartotis“, – minėjimo metu sakė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

 

Skaudžią žydų istoriją prisiminė Lietuvos Respublikos Seimo narys Robertas Šarknickas. „Mes šiandien galime pasakyti, kad gražu Lietuvoje – nėra karo, nėra kraujo praliejimo, ir tie žmonės, kurie atgulė čia, įvairiuose  Lietuvos kampeliuose yra mūsų tautos dalis“, – teigė jis.

 

 

Lietuvos žydų Holokausto aukų atminimui pagerbti skirto renginio metu eiles skaitė Lietuvos rusų kultūros draugijos „Malachit“ pirmininkė Nadiežda Krakovskaja, istoriniais faktais apie žydus pasidalijo istorikas Vilmantas Dunderis. Renginyje dalyvavo ir meninę kompoziciją susirinkusiems parodė Jotvingių, Adolfo Ramanausko-Vanago, Putinų ir šv. Benedikto gimnazijų, „Sakalėlio“ pradinės mokyklos ir Piliakalnio progimnazijos mokiniai.

 

Prieš 76 metus –1943 m. rugsėjo 23–24 d. buvo likviduotas didžiausias nacių okupuotoje Lietuvoje Vilniaus getas. Nuo 1994 metų rugsėjo 23 diena yra paskelbta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Nacių okupacijos metais Vidzgirio miške buvo nužudyta apie 2 200 žydų tautybės gyventojų.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra