Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vicemerės likimas: vieni prašo nustoti kapoti galvas, kiti – ją atleisti ir versti naują lapą

Raimonda Bernatavičienė  •    •  10:30, 2020-11-19
Alytaus miesto savivaldybės taryboje sprendžiamas klausimas dėl vicemerės atleidimo iš pareigų.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus miesto saivaldybės nuotoliniame tarybos posėdyje ketvirtadienį sprendžiamas klausimas, ar atleisti vicemerę Jurgitą Šukevičienę iš užimamų pareigų dėl nepasitikėjimo. Prieš rengiantis slapto balsavimo procedūrai, netrūko emocingų pasisakymų: vieni stojo mero pavaduotojos pusėn ir ragino nustoti kapoti galvas bei pagaliau pradėti dirbti, kiti tvirtino, kad užmerkti akių prieš nekompetenciją negalima. Teigė, kad liko dar du metai – ir pats laikas versti naują lapą.

 

 

Vienas  interpeliacijos vicemerei iniciatorių Česlovas Daugėla nedaugžodžiavo, teigė, kad tie dešimt po interpeliacija pasirašiusių tarybos narių nieko prieš vicemerę asmeniško neturi, tačiau jos kompetencijos trūkumas daro didelį nuostolį visam miestui.

 

Pati J. Šukevičienė teigė, kad jeigu nori išbandyti žmogaus charakterį – suteik jam valdžios. „Šiandien vyksta išbandymas valdžia. Dar neseniai patys interpeliacijos rengėjai tvirtino, kad mano darbu yra patenkinti, bet pasikeitus politinėms aplinkybėms, staiga pradėjau dirbti blogai“,- sakė ji.

 

Ji atkreipė dėmesį, kad interpeliacija jai inicijuojama ypač sunku pandemijos metu, rizikuojama, kad mieste du mėnesius nebus kam kuruoti sveikatos, švietimo sričių.

 

„Dauguma iš interpeliacijoje minimų punktų yra visos tarybos, o ne tik mano ar mero kompetencijoje.  Bet jei jau kilo mintis paimti valdžią, matyt, jokie argumentai nepadės. Primenu, kad miestiečiai mus išrinko konstruktyviems sprendimams, o ne destrukcijai“, - kalbėjo mero pavaduotoja.

 

Jos pusėn stojo ir meras Nerijus Cesiulis. Jis ragino pamiršti praeities nuoskaudas, klaidas, pradėti galvoti apie ateitį.  „Mes patys pavargome nuo rietenų, sąskaitų suvedinėjimo, pavargo ir miesto žmonės.  Pavyko atlesti vicemerą Šarūną Klėgerį, administracijos direktorių Rolandą Juonį ir jo pavaduotoją Nringą Rinkevičiūtę, net ir laikiną administracijos direktorių Giedrių Šimą. Šiandien vėlgi reikia galvos. Įrodėme, kad turime jėgos naikinti, kapoti galvas, bet įrodykime, kad turime jėgos ir miesto statymui, suremkime pečius ir pradėkime dirbti“, - ragino miesto vadovas.

 

Tarybos  narys Sigitas Leonavičius atkreipė dėmesį, kad nei vienas, eidamas į politiką, nelaikė kompetencijos egzamino. Jis siūlė nepereiti į asmeninę kovą, kvietė susivienyti. „Jei jau patys turime tokią patirtį ir kompetencijas, patarkime jaunesniam, kuris ateityje tos patirties taip pat sukaups pakankamai. Užkaskime karo kirvį, parodykime alytiškiams, kad čia susirinkome dirbti ir spręsti rimtus klausimus“, - kalbėjo S. Leonavičius.

 

Vicemerę palaikyti ėmėsi ir nuotoliniu būdu pasisakiusios dvi alytiškės – Dalia Cibulskienė ir Alma Šėperienė.

 

„Stebėdama besitęsiantį chaosą miesto taryboje, ryžausi išsakyti savo nuomonę nieko neprašyta ir neverčiama. Kiekvienam gyventojui kyla šie klausimai: kiek ilgai save gerbiantys tarybos nariai bus išnaudojami tam tikrų asmenų, kurie siekia asmeninių ambcijų, nori tvarkytis mieste kaip savo uabe, pasigerinti savo finansinę padėtį. Visi šie asmenys kelia didžiausią chaosą ir problemas miestui. Atstatydinus  vicemerę, darbas netaps sklandesnis, bus eilinis chaosas. Tikiu, kad taryboje dar yra mąstančių ir save gerbiančių, linkiu prieš priimant sprendimus, pro medžius pamatyti mišką ir nepasiklysti tarp trijų pušų“, - kalbėjo D. Cibulskienė.

 

A. Šėperienė teigė, kad taryba virto cirku. Ji tvirtino, kad gyventojia palaiko vicemerę, kuri visuomet bendrauja paprastai, kiek gali padeda, dirba, o nesipiarina.

 

Pasisakyti panoro ir tarybos narė Laura Radzevičiūtė, taip pat pasirašiusi po interpeliacija vicemerei. Ji tvirtino, kad čia niekas jokių galvų nekerta, asmeninių sąskaitų nesuvedinėja.

 

„Jau tada, kada  buvo inicijuojama švietimo reforma, ant mero stalo buvo alytiškių parašai su prašymu, kad vicemerė būtų atstatydinta. Toliau, stebėdama vicemerės veiklą, matau tam tikrus negerus dalykus ir jai asmeniškai esu sakiusi, kad tokių dalykų, susijusių su tam tikromis interesų grupėmis, būti negali. Manau, kad pokyčiai yra į naudą, nereikėtų taip priimti asmeniškai. Siūlyčiau nemoralizuoti vieniems kitų, karo kirviai seniai užkasti, reikia susitelkti ir dirbti vardan miesto. Praradome du metus, liko dar du. Reikia atversti naują lapą ir pradėti dirbti“,- teigė L. Radzevičiūtė.

 

Koks bus politikų sprendimas, paaiškės jau netrukus, sekite alytusplius.lt.

 

Apie politikų verdiktą skaitykite čia: https://alytusplius.lt/naujienos/nuversti-nepavyko-alytaus-vicemere-liek...

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai