Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 18 756

Vicemerė J. Šukevičienė: ,, Išvaizda svarbi ir gyvenime, ir politikoje“

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  23:03, 2019-07-06
Jurgita Šukevičienė Alytaus miesto gimtadienį šventė pasipuošusi.
Juozo Muzikevičiaus nuotraukos.

Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė – savitu stiliumi ir elegancija išskirianti moteris. Tuo įsitikinti buvo galima ir per šiųmetį miesto gimtadienį – stilinga baltos spalvos suknele pasipuošusi ir originalų galvos papuošalą prie jos priderinusi J. Šukevičienė neliko nepastebėta. Tad ir šis pokalbis su ja – apie grožį, stilių, eleganciją ir kitas moteriškas subtilybes.
 

Miesto gimtadienio šventės atidarymo metu atrodėte labai šventiškai, originaliai pasipuošusi ir nelikote nepastebėta. Kodėl pasirinkote išskirtinį galvos papuošalą ir baltą spalvą?

 

Noras pasipuošti, atrodyti gražiai, manau, nesvetimas visoms moterims. Juk visais laikais moterys siekia būti gražios ir patraukliai atrodyti.

 

Balta spalva turi daugiausia teigiamų prasmių.  Man ji siejasi su paprastumu, džiaugsmu, grynumu, švarumu, netgi išmintimi, o aksesuarai visada apgyvina aprangą, suteikia akcentų. Plaukus aksesuarais ir lankeliais puošiu gana dažnai. Tai man įprasta, priimtina. Apskritai mėgstu plaukų aksesuarus.

 

Neretai Jus matome pasipuošusią išskirtiniais papuošalais. Kaip juos išsirenkate? Ką Jums reiškia papuošalai? Ar tai tik įvaizdžio dalis, ar kažkas daugiau?

 

Sena kaip pasaulis tiesa – moterys ir papuošalai yra neatskiriami! Aš nesu išimtis - papuošalų turiu nemažai. Mėgstu juos prisiderinti prie aprangos, papuošalą pirmiausiai susikuriu savo vaizduotėje. Visada konkrečiai žinau, ko noriu.

 

 

Papuošalai man ir kaip įvaizdžio dalis, ir kaip nuotaikos, charakterio atspindys. Juos renkuosi intuityviai. Drabužis neretai padiktuoja, kokį papuošalą pasirinkti. Šiandieniniame gyvenime papuošalai yra ir tam tikras viešųjų ryšių elementas, kuriuo pranešame, kas esame ir ko norime.

 

Ar sunku visada atrodyti gražiai ir stilingai? Ar daug pastangų tai pareikalauja?

 

Stilius – tai individualus ir subjektyvus suvokimas, estetikos kategorija. Jį galėčiau palyginti su šiuo interviu. Vieniems jis pasirodys šiltas, įdomus ir lengvas vasaros paskaitymas, kuriame gal atras ir save, kitiems - lėkštas, paviršutiniškas ir banalus, „apie nieką“. Taip ir ta pati moteris vieniems gali būti graži, šilta, stilinga, o kitiems net neįdomi, nesimpatiška.

 

Visi pastebime, jeigu moteris gražiai apsirengusi, atrodo estetiškai patraukli, moteriška, tai ir jos nuotaika puiki, ir šypsena spindi. Tuomet ji savo gerą nuotaiką dovanoja aplinkiniams, gyvena harmonijoje su savimi ir aplinkiniais. Nuo to visiems geriau, juk pozityvo nebūna per daug!

 

 

Manau, kad moteris visada turi būti pasitempusi, tvarkinga, stengtis prisižiūrėti, paderinti savo aprangą, bet svarbiausia, turėti kažką savito. Pati daug laiko grožio puoselėjimui neskiriu, nes jo neturiu. Dažniausiai konkrečiai žinau, ką iš drabužių, aksesuarų  turiu ir kas su kuo dera. Mintinai žinau savo spintos turinį.

 

Kaip manote, ar moteriai, užimančiai aukštas pareigas, svarbu išvaizda ir stilinga apranga? Ar jūsų aprangos stilius, papuošalai kažkiek pasikeitė, kai tapote vicemere?

 

Teorijų yra visokių, bet kad ir ką besakytume, išvaizda yra svarbi visur: ir kasdieniame gyvenime, ir politikoje. Sakoma: ,,Grožis išgelbės pasaulį“. Bet viskas turi būti nedirbtina. Visgi asmeninės savybės, profesionalumas, įsiklausymas į žmones turi griežti pirmu smuiku. Svarbiausia yra atviras ir nuoširdus bendravimas. Taigi, išvaizda, nors ir labai svarbi, bet ji ne pirmoje vietoje.

 

Mes, moterys, sakydamos, kad mums nerūpi, kaip atrodome, apgaudinėtume save ir kitus. Tvarkinga išvaizda, stilinga apranga svarbi kiekvienai moteriai. Liaudies išmintis juk byloja, kad pagal rūbą žmogus yra sutinkamas, o pagal protą palydimas.

 

Mano stilius, tapus miesto vicemere, nedaug pasikeitė, bet tapo šiek tiek oficialesnis dėl užimamų pareigų. Klasikinį stilių visada mėgau, tad beveik nieko nereikėjo keisti.

 

Ar alytiškės moterys, Jūsų manymu, stengiasi būti stilingos, gražios? Ką patartumėte mūsų miesto moterims?

 

Man alytiškės moterys labai gražios ir stilingos. Aš jas skatinčiau būti drąsiomis, veikliomis, nebijoti eksperimentuoti, išdrįsti, nebijoti suklysti, ryžtingai siekti užsibrėžtų tikslų. Kuriant įvaizdį taip pat reikia drąsos, ryžto ir noro išskirtinai atrodyti. Visada jautriai reaguojame į kritiką, ypač asmeninę... Tačiau „vienintelis būdas išvengti kritikos, pasak Elberd Hubbard, yra nieko nedaryti, nieko nesakytiir būti niekuo. Ar norime būti tokios?

 

Aš pati būdama moteris visada palaikau dailiosios lyties atstoves,  nes joms gyvenime,  norint daugiau pasiekti, reikia įdėti daugiau pastangų. Vien tai, kad turime suderinti motinystę, šeimą, buitį, karjerą - tikrai nelengvas iššūkis.

 

O grožiui reikia irgi skirti laiko, tačiau derėtų neužmiršti, kad svarbiau už grožį yra šiltas bendravimas, įsiklausymas į kitus.

 

Ar dažnai tenka išgirsti komplimentų? Gal ir pati mėgstate sakyti komplimentus?

 

Tenka išgirsti komplimentų. Manau, kad kiekviena moteris jų verta.  Ir pasakyti, ir priimti komplimentą yra menas. Pastebiu, kad kai kurios moterys nemoka priimti komplimentų, nuoširdžiai savimi pasidžiaugti. Neretai jos, išgirdusios komplimentus, susikuklina, nuvertina save.

 

Aš pati komplimentus sakau labai dažnai. Jei pamatau kažkuo žavią moterį, būtinai pagiriu. Tikiu, kad gėrio skleidimas yra nuostabus, nieko nekainuojantis dalykas.

 

Visas moteris skatinčiau komplimentus priimti džiugiai, šiltai, tikėti, kad jie sakomi nuoširdžiai. Juk komplimentai praskaidrina nuotaiką,  pradžiugina, įkvepia pasitikėjimo. Visoms moterims linkiu patikėti, kad jos yra gražios, patariu būti drąsioms, mokėti šiltai priimti komplimentus ir pasitikėti savimi.

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai