Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Verslo auginimas: 3 dažniausiai daromos klaidos
Daugumai verslininkų savaime suprantamas yra faktas, jog planuojant bet kokios apimties verslo plėtrą būtina parengti detalų planą. Natūralu, kad atliekant pirmuosius distribucinius ėjimus, gali kilti daug abejonių ir klausimų, kurie neretai užkerta kelią tolimesnei plėtrai, be to, dažnai kvestionuoja ir dabartinę veiklos eigą. Tam, kad galėtumėte sėkmingai ir be didelių trikdžių auginti verslą, vykdant numatytą plėtros planą svarbu vengti trijų pagrindinių ir dažniausiai daromų klaidų – taip išvengsite daugelio plėtros sukeliamų galvos skausmų.
1. Neatsakingai įvertintas biudžetas ir nestabilūs finansavimo šaltiniai
Viena dažniausių klaidų, pasitaikančių žengiant pirmuosius verslo plėtros žingsnius, yra netinkamas biudžeto įvertinimas bei stabilumo trūkumas veiklos finansavime. Su verslo finansavimo klausimais susiduria tiek pradedantieji, tiek jau patyrę verslininkai, nes kiekviename veiklos etape iškyla nauji iššūkiai. Būtent dėl šios priežasties, planuojant plėtrą tiek vietos, tiek užsienio rinkoje, verčiau atlikti išsamią biudžeto analizę ir įvertinti visas finansavimo galimybes. Ne visuomet įmonėse dirbantys finansininkai gali objektyviai įvertinti verslo galimybes įvairiose rinkose, todėl pavartu pasinaudoti ir papildomomis specialistų paslaugomis.
Patyrę šios srities ekspertai patars, kuriose srityse investuoti būtų verčiausia, o kuriose išlaidas galima būtų net ir sumažinti. Taip pat labai svarbu ne tik bendra distribucijos galimybių apžvalga, bet ir finansavimo šaltinių įvertinimas. Siekiant sėkmingai plėsti verslą būtina užtikrinti stabilų finansavimą, kitu atveju plėtra gali sustoti net pačiuose svarbiausiuose etapuose. Ne visi verslai turi galimybę sklandžiai įvykdyti visą distribucijos planą vien savo lėšomis. Prireikus papildomo finansavimo sumanu yra kreiptis į tokius finasavimo šaltinius, kurie galėtų pasiūlyti individualius sprendimus jūsų verslui. Štai užsukę į Uno.lt tinklapį ir užpildę prašymo formą gausite lankstų ir jūsų poreikiams pritaikytą paskolos pasiūlymą, kuris leis sėkmingai plėsti verslą nesusiduriant su dideliais iššūkiais dėl lėšų trūkumo. Tiesa, prieš skolinantis derėtų žinoti, kokios specifinės klaidos gali sutrukdyti gauti paskolą investicijoms. Susipažinę su naudinga informacija tikrai išlošite ne tik pinigų, bet ir laiko.
2. Atsainus požiūris į sudėtingas situacijas versle
Ne paslaptis, kad verslo sėkmė dažnai priklauso ir nuo paties verslininko požiūrio. Vis dėlto, dar viena gana dažnai pasitaikanti problema – vangumas, priemonių nesiėmimas ir atsainus požiūris į sudėtingas situacijas. Neretu atveju susidūrus su nauja problema plečiant verslą viskas paliekama likimo valiai – darbdaviai tiesiog laukia, kol situacija išsispręs pati savaime, o darbuotojai tuo metu lieka visiškoje nežinomybėje. Dėl neapgalvotų ėjimų darbuotojai dažnai atsiduria nepatogiose ir stresą keliančiose situacijose – per mažas kiekis darbuotojų turi „uždengti“ naujai susidariusias darbo vietas, mažėja poilsio laikas ir panašiai. Kad viso to išvengtumėte, pakanka sudaryti jau minėtą nuoseklų įmonės plėtros planą. Jame svarbu numatyti, kiek ir kokios specializacijos papildomų darbuotojų reikės, kiek kartų augs darbo vietų skaičius ir kokios išlaidos tam bus reikalingos. Šis etapas yra labai svarbus, nes neatidžiai atlikta analizė gali lemti esamų darbuotojų išėjimą iš darbo, o esant nepatrauklioms sąlygoms bus sunku surasti ir naujus.
3. Pirmosios nesėkmės sindromas ir perdegimo pavojus
Dar viena gana dažnai pasitaikanti klaida įmonių plėtros procese yra pasidavimas po pirmosios nesėkmės. Ir visai nesvarbu, ar tai tik menkas nuostolis, ar didesni iššūkiai – kai kurie verslininkai tiesiog nuleidžia rankas jau pirmųjų išbandymų metu. Vis dėlto, tam, kad sukurtumėte sėkmingą verslą ir jį nuolatos plėstumėte, reikia turėti daug ryžto ir užsispyrimo. Natūralu, kad verslą ištinka sunkumai. Tik radę sprendimus sudėtingiems klausimams, išsprendę problemas dėl papildomo finansavimo ar net pakeitę veiklos sritį galite užauginti daug klientų pritraukiantį verslą. Per sunkesnes patirtis ateina žinojimas, kaip elgtis kritinėse situacijose bei kaip reaguoti susidūrus su iššūkiais. Atminkite, kad didžiulė dalis verslo sėkmės priklauso ir nuo jūsų ambicijų bei norų.