Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Verslininkai ir gyventojai surėmė ietis dėl šarvojimo salių įrengimo

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  16:37, 2019-05-15
Susirinkime netrūko emocijų.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Alytus yra mirštančių miestas – į devynias šarvojimo sales nesutelpa“, - tokie gyventojų žodžiai antradienį skambėjo susirinkime, kuris vyko  Miklusėnų gatvėje esančiame name, kuriame norima įrengti šarvojimo sales. Tokiam UAB „Ilonada“ norui aršiai priešinasi aplinkiniai gyventojai.

 

Alytiškiai piestu stojo, kad šarvojimo salėms čia ne vieta, grasino piketais, verslininkai tvirtino, jog verslo plėtoti jiems niekas neuždraus, o savivaldybės architektas kalbėjo įstatymų kalba. Ji, šiuo atveju, nelabai gelbėjo – viršų ėmė emocijos.

 

Į viešąjį susirinkimą, kurio metu buvo pristatyti Miklusėnų g. 17A esančio pastato paskirties keitimo projektiniai sprendiniai, gyventojų susirinko nemažai. Sprendiniuose numatoma, kad vienbutis gyvenamasis namas taptų paslaugų paskirties pastatu ir čia būtų įrengtos šarvojimo salės. Su laidojimo paslaugomis susijusi veikla Miklusėnų gatvėje esančiame pastate vykdoma ir dabar, bet šarvojimo salių ten nėra.

 

Užmojais įrengti šarvojimo sales pasipiktinę gyventojai teigė, kad jie nėra nusistatę prieš verslą, tiesiog mano, kad šarvojimo salėms gyvenamajame rajone ne vieta, ir siūlė verslininkams ieškotis kitos, atokesnės vietos.

 

Verslininkai tikino, kad jos ieškojo jau trejus metus, bet rasti nepavyko. Atkreipė dėmesį ir į tai, kad gyventojams neturėtų trukdyti miesto pakraštyje esančios šarvojimo salės.

 

Tačiau susirinkusieji buvo kategoriški: čia – ne miesto pakraštys, aplink gyvena daug žmonių. „Ir kaip viskas atrodys: žmonės įvažiuoja į Alytų ir juos iškart pasitinka laidojimo namai?“ – piktinosi susirinkime alytiškiai.

 

Susirinkime buvo iškeltas ir parkavimo klausimas. Žmones neramino tai, kad įrengus šarvojimo sales, suvažiuos daug automobilių, jų nebus kur statyti. Visos vietos bus „užkištos“, nebus galima patogiai pravažiuoti.

 

„Bet eismas šiuo atveju nėra svarbiausias dalykas. Čia juk auga vaikai, gyvena žmonės. Bus tiek daug neigiamų emocijų. Gyventojai tikrai po savo langais nenori matyti šarvojimų“, - teigė alytiškė Vilma.

 

UAB „Ilonada“ vadovė Ilona Bernotienė tikino, kad gyventojai tikrai nemato, kas vyksta jų pastate. Langai uždangstyti, pastatas į daugiabutį tarsi „atsisukęs nugara“. Norint ką nors pamatyti, reiktų specialiai žiūrėti.

 

Tačiau gyventojai laikėsi savo: tokioje vietoje šarvojimo salių būti negali. Užtarimo kai kurie prašė pas Alytaus miesto savivaldybės vyriausiąjį architektą Mindaugą Matažinską, tačiau jis patikino, kad įgaliojimų kažką uždrausti neturi, remiasi teisės aktais.

 

„Savivaldybės atstovu nusivylėme. Mano nuomone, jis  turėjo būti daugiau gyventojų pusėje, bet panašu, kad jis remia verslą. Ir būtent šitą verslą, kuris Lietuvoje yra labai galingas. Bandysime piketuoti prie savivaldybės, prie Seimo. Taip nepaliksime“, - kalbėjo Vilma.

 

Jai antrino ir alytiškis Vidas, stebėjęsis, kad lig šiol į gyventojų pagalbos prašymą nesureagavo Seimo nariai, į kuriuos buvo kreiptasi. Negi ir juos valdo verslas? Vidas teigė, kad pats, būdamas įmonės vadovu, ieškotų kompromiso su gyventojais, bet šiuo atveju prošvaisčių rasti bendrą sprendimą nesimato.

 

Gyventojai prašė pagalvoti bent apie vaikus – kokioje aplinkoje jie turės augti, ką matyti. Ragino nepamiršti žmogiškumo. „Dėl metalo „gatavi“ viską parduot“, - tokie žodžiai skriejo verslininkų atžvilgiu.

 

Gyventojai nepamiršo ir Alytaus mero Nerijaus Cesiulio, iš kurio dar taip pat tikisi pagalbos. Teigė, kad jeigu valdžia „prileistų“ tokius dalykus, tai būtų jiems didelis minusas ir ne kokia valdymo pradžia.

 

„Jeigu čia gyventų meras, turbūt nė kalbos apie šarvojimo sales šioje vietoje nebūtų“, - savo nuomonę pareiškė gyventojas.

 

Verslininkai ragino nesibaiminti natūralių dalykų. Priminė, kad visiems teks mirti. Jei to nematysime, tai nereiškia, kad to nebus.

 

Po susitikimo architektas M. Matažinskas priminė, kad dabar yra projektinių sprendinių viešinimo stadija, kai gyventojai supažindinami su tuo, kas planuojama daryti.

 

„Savivaldybė per artimiausias dienas gaus projektuotojo išsamius paaiškinimus dėl gyventojų priekaištų. Tuomet vertins visus dokumentus ir spręs, ką daryti. Kol kas jokie leidimai neišdavinėjami, vyksta viešinimas“, - sakė M. Matažinskas.

 

Patys verslininkai, kaip ir anksčiau, buvo įsitikinę, kad visas šis sujudimas, nepasitenkinimas – tai konkurentų darbas – turėti naują varžovą jiems nenaudinga.

 

Verslininkai netgi pateikė nuotrauką, kurioje, pasak jų, prieš susirinkimą užfiksuotas vienas iš susitikime dalyvavusių gyventojų kartu su kitos laidojimo paslaugų verslu Alytuje užsiimančios įmonės atstovu.

 

„Tai ir yra visi atsakymai. Viskas aišku, kas kuo paremta, ir kas ko siekia“, - tvirtino šarvojimo sales Miklusėnų gatvėje kol kas gyvenamosios paskirties pastate norintys įrengti bendrovės „Ilonada“ atstovai.

 

Pats nuotraukoje su kitos laidojimo paslaugų įmonės atstovu užfiksuotas gyventojas tikino, kad yra „pakištas“. Jis nežinojo, kas yra tas žmogus, su kuriuo susitiko. Jo susitikti paprašė kitas gyventojas. O jis pats pasiėmė tik tam tikrus dokumentus, kuriuos persiuntė architektui.

 

Tad ginčas dėl šarvojimo salių įgauna pagreitį ir darosi vis paslaptingesnis. Bet panašu, kad nei gyventojai, nei verslininkai iečių sudėti neketina.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra