Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vėluojantys lapkričio atlyginimai švietimiečius pasieks, gruodžio algų teks palaukti

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:31, 2013-12-20
Tarybos nariai paskirstė biudžetą

Baigiantis metams, Alytaus politikai priversti karštligiškai ieškoti pinigų švietimo ir kultūros įstaigų darbuotojams.

 

Vakar posėdžiavusi Alytaus miesto savivaldybė skyrė papildomų lėšų jų darbo užmokesčiui. Patvirtinus daugiau kaip 63 tūkstančių litų darbo užmokesčio fondą, bus išspręstas darbo užmokesčio ir Sodros įsiskolinimas už lapkričio mėnesį.

 

Atlyginimų už gruodį teks palūkėti, nes tą padaryti gruodžio mėnesį Alytaus miesto savivaldybei trūksta apie pusantro milijono litų.

 

Biudžeto lėšas perskirstę politikai jų skyrė ir apskrities ligoninės bei sporto ir kultūros įstaigų finansiniams poreikiams. 

 

Tokiam sprendimui pritarė ne visi. Tarybos narys liberalas Gediminas tvirtino, kad prioritetas turėtų būti teikiamas švietimo darbuotojų atlyginimams.

 

„Švietimo sistemoje dirba žmonės, kurie gauna minimalų atlyginimą, būtent tie, kuriems nebus išmokėti atlyginimai. Mano nuomone, mes tikrai privalėjome išmokėti bent avansus už gruodžio mėnesį“, - sakė G. Jegelevičius.

 

Skylė savivaldybės biudžete atsirado sumažėjus gyventojų pajamų mokesčio įplaukoms. 2012 metais savivaldybei buvo skirta 61 procentas gyventojų pajamų mokesčio, 2013 metais – tik 57 procentai.

Komentarų nėra