Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vedžiojate gyvūną? Nešiokitės maišelį arba 500 litų

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  15:04, 2014-03-26
Bauda už paliktą savo augintinių „turtą“ siekia pusę tūkstančio litų
Alytusplius.lt nuotr.

Keturkojų šeimininką neturėtų kankinti klausimas, kur dėti augintinio „kakučius“: juos galima mesti ne tik į specialias, bet ir bendrųjų atliekų šiukšliadėžes bei konteinerius. Nenorintieji surinkti savo augintinių ekskrementų turi būti nusiteikę patuštinti kišenes – bauda už paliktą savo augintinių „turtą“ siekia pusę tūkstančio litų, o aplinkosaugininkai vykdo patikros reidus.

 

Praėjusiais metais Alytuje buvo įrengta 15 šiukšliadėžių, į kurias šunis vedžiojantys alytiškiai gali mesti savo augintinių ekskrementus. Vietas mieste šioms šiukšliadėžėms  savivaldybės specialistai parinko atsižvelgdami į tai, kur dažniausiai alytiškiai vedžioja savo augintinius.

 

Tačiau miesto savivaldybės specialistai patikino, jog anksčiau galiojęs draudimas gyvūnų ekskrementus mesti į bendrojo naudojimo konteinerius yra panaikintas. „Aplinkos ministerija atsiuntė raštą, kuriame nurodė, kad nesant specialių šiukšliadėžių  gyvūnų ekskrementus galima mesti į bendrojo naudojimo konteinerius“, - sakė Alytaus miesto ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Algis Ulčiskas.

 

Bet miesto savivaldybės  ūkio skyriaus  vedėjas Algimantas Tarasevičius priminė, kad surinkti gyvūnų ekskrementus yra privalu. „Pagal aplinkos ministro įsakymą, nesurenkantys savo augintinių ekskrementų šunų savininkai turi atlyginti aplinkai padarytą žalą – sumokėti 500 litų baudą“, - sakė A. Tarasevičius.

 

Anot jo, siekiant sugriežtinti kontrolę, svarstoma galimybė įsteigti du papildomus etatus. „Pastebėjau, kad per paskutinius dvejus metus padaugėjo žmonių, surenkančių savo augintinių ekskrementus. Viskas susitvarkys, gyventojai įpras“, - tikisi miesto ūkio skyriaus vedėjas.

 

Alytaus miesto savivaldybė artimiausiu metu neplanuoja pastatyti naujų šiukšliadėžių šunų ekstrementams , kadangi tam nėra numatyta lėšų. Specialių šiukšliadėžių išlaikymas miesto savivaldybei papildomai kainuoja apie 4000 litų per metus. Jų įrengimas atsiėjo 4720 litų.

Komentarų nėra