Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Važiavo aiškintis santykių į kapines, bet „sustabdė“ stulpas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:44, 2021-01-06
Neblaiviems prie vairo sėdusiems vairuotojams anksčiau ar vėliau už savo veiksmus tenka atsakyti.
Alytaus apskr. VPK nuotr.

Neblaiviems prie vairo drįsusiems sėsti vairuotojams anksčiau ar vėliau už savo veiksmus tenka atsakyti. Bausmė pasivijo ir vyriškį, kuris būdamas girtas, eismo įvykį sukėlė dar spalio mėnesį, pakeliui į Užupių kapines.

 

Tąkart, spalio 25-ąją, gerokai įkaušęs vyras sėdo prie savo „Audi A8“ vairo. Kelionė baigėsi nesėkmingai – automobilis nuvažiavo nuo kelio, trenkėsi į elektros stulpą ir namo tvorą. Į lauką išėjęs namo savininkas suskubo kviesti policijos pareigūnus ir medikus.

 

Atvykus pareigūnams, matėsi, kad vairuotojas yra neblaivus. Jis ir pats neneigė, kad prieš tai vartojo alkoholį. Vyrui buvo nustatytas 2.04 promilės girtumas.

 

Kadangi vyriškis įvykio metu patyrė sužalojimus, jis buvo išvežtas į ligoninę. Atsižvelgiant į tai, kad jam buvo nustatytas didesnis nei 1,51 promilės girtumas, jo atžvilgiu buvo iškelta baudžiamoji byla ir teko aiškintis teisme.

 

Vyriškis savo kaltės neneigė ir nuoširdžiai gailėjosi. Jis aiškino, kd tądien jis su kaimynu išgėrė pusės litro talpos butelį degtinės. Po to pas jį į svečius atvyko sesuo. Kaimynas išėjo, o su seserimi jie susipyko. Sesuo išvyko į kapines, bet brolis nenurimo – nusprendė ir pats važiuoti į kapines ir pabaigti pokalbį su seserimi. Tik ta kelionė baigėsi taip ir nepasiekus tikslo. Vyras teigė, jog priešpriešais atvažiavus automobiliui, jis išsigando, pasidavė link kelkraščio, ir automobilis nuslydo nuo kelio.

 

Atsižvelgiant į visas įvykio aplinkybes, teismas nutarė bylą baigti baudžiamuoju įsakymu ir vyrui skiriamą bausmę sumažinti vienu trečdaliu.

 

Atsižvelgta į tai, kad anksčiau vyriškis neteistas, nebaustas administracine tvarka ir nutarta jam skirti 2000 eurų baudą. Į paskirtą bausmę buvo įskaičiuotas laikas, kurį vyriškis praleido laikino sulaikymo kameroje, tad nesumokėta baudos dalis buvo laikytina 1900 eurų.

 

Neblaiviam vairavusiam vyrui buvo pritaikytos ir dvi baužiamojo poveikio priemonės: dvejiems metams uždrausta vairuoti transporto priemones ir konfiskuotas „Audi“ automobilis.

 

Gruodžio mėnesį paskelbtas baudžiamasis įsakymas jau yra įsiteisėjęs.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai