Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vasario 16-osios renginiuose Lazdijuose - ir ristūnų žirgų varžybos

Dalė Švetkauskaitė  •    •  22:03, 2014-02-16
Žiūrovų tribūnose laisvų vietų beveik nebuvo.
Dalė Švetkauskaitė

Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną Lazdijuose šventiniai renginiai šurmuliavo visą dieną: pagerbti Lazdijų krašto Garbės piliečiai, trims nusipelniusiems lazdijiečiams įteiktos ,,Laisvės angelo“ statulėlės bei premijos, surengtos tradicinės tarptautinės ristūnų žirgų lenktynės.

 

Šventiniai renginiai prasidėjo šv. Mišiomis Lazdijų bažnyčioje, kultūros centre šventės dalyviams pristatyta muzikinė misterija „Žodis skamba kaip varpas“. 

 

Taip pat buvo pagerbti Lazdijų krašto Garbės piliečiai. Šie vardai suteikti dainininkui  Danieliui Sadauskui, rašytojui Romui Sadauskui, kunigui ir disidentui Juozui Zdebskiui po mirties. Trims nusipelniusiems lazdijiečiams įteiktos ,,Laisvės angelo“ statulėlės bei 1000 litų premijos. Jomis apdovanota buvusi medikė, kraštotyrininkė Irena Poviliūnienė,  Sąjūdžio veikėjas, buvęs Lazdijų autotransporto įmonės automechanikas Vitas Leskevičius ir Veisiejų miškų urėdijos urėdas Zenius Želionis.

 

Vėliau šventė persikėlė į Lazdijų hipodromą, kur vyko tradicinės tarptautinės ristūnų žirgų lenktynės „Lazdijai 2014“, į kurias susirinko vadeliotojai su žirgais iš Latvijos bei įvairių Lietuvos rajonų.

 

Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir savivaldybės lėšomis, kurios siekia daugiau kaip 4 mln. litų, pernai atnaujintame hipodrome įrengtose žiūrovų tribūnose laisvų vietų beveik nebuvo.

 

Gausiai susirinkę sirgaliai stebėjo ekstremaliomis sąlygomis vykusias varžybas, nes dėl lietaus hipodromo takas buvo labai prastas.

 

Ristūnų žirgų lenktynėse vadeliotojai ir žirgai varžėsi šešiuose važiavimuose. Pirmasis buvo skirtas Lazdijų rajono savivaldybės mero taurei laimėti, ,,Lietuvos valstybės atkūrimo 96-osioms metinėms paminėti“. Suaugusių žirgų A reitinge, kaip ir praėjusiais metais,  nugalėjo Stanislovas Kėrys, Krikštonių kaimo žentas iš Varėnos rajono su žirgu Pronto Ribb. Antrąją  vietą laimėjo taipogi varėniškis Eimantas Klebauskas su žirgu Sakalu, trečiąją – Antanas Juškėnas iš Zarasų rajono su Giant Park.

 

Kituose važiavimuose pirmąsias vietas laimėjo Diana Kvakšytė iš Širvintų rajono, Vigimantas Perdnikas iš Ukmergės rajono, Nikolais Galileevs iš Latvijos, varėniškiai Stasys Kėrys ir Eimantas Klebauskas.

 

Vienintelis Lazdijų rajono atstovas Ernestas Juškauskas su žirgu Saliutu Ollo, varžęsis suaugusių žirgų C  reitinge dėl „LitPolLink“ įsteigto prizo „ Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui paminėti“ iškovojo trečiąją vietą.

Komentarų nėra