Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

Vargas dėl perėjos prie turgaus: gyventojai nori, komisija negali

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  15:52, 2019-08-05
Jazminų gatvėje, ties turgaviete, gyventojai prašė įrengti pėsčiųjų perėją.
google maps nuotr.

Įrenkite pėsčiųjų perėją ties Jazminų turgaviete – toks gyventojų pageidavimas pasiekė Alytaus miesto savivaldybės Saugaus eismo komisiją. Perėją prie turgaus alytiškiai bando „išsikovoti“ nebe pirmą kartą, tačiau pastangos – bevaisės. 

 

Į Saugaus eismo komisiją besikreipę gyventojai tvirtino, kad perėjos nuo turgaus yra tolėliau, tad pėstieji gatvę kerta ten, kur jiems patogiau, o tai yra nesaugu. Gyventojai prašė ties turgumi įrengti pėsčiųjų perėją, kad būtų saugiau ir nekiltų avarinių situacijų.

 

Tačiau prašymą išnagrinėjusių komisijos narių atsakas buvo neigiamas. Priimdami sprendimą, jie vadovavosi gatvių ir vietinės reikšmės kelių bendrųjų reikalavimų nuostatomis.

 

Komisija atkreipė dėmesį, kad tarp esamų perėjų per Jazminų gatvę, ties Naująja ir Volungės gatvėmis, yra tik 300 metrų atstumas, o gatvė trijų eismo juostų. Tad dar vieną perėją įrengti būtų netikslinga.

 

Klausimą dėl pėsčiųjų perėjos įrengimo ties Jazminų turgaviete praėjusiais metais buvo iškėlęs ir tarybos narys Andrius Jučas, tačiau po to situacija liko tokia, kokia yra dabar.

 

Komisijos nariai posėdžio metu nagrinėjo ir dar vieną su pėsčiųjų perėja susijusį klausimą – dėl situacijos Žuvinto gatvėje. Gyventojai prašė apsvarstyti galimybę ties stotele Žuvinto gatvėje esančią perėją perkelti arčiau Sporto ir rekreacijos centro. Tokiam prašymui komisija taip pat nepritarė.

 

Perėjos perkėlimas negalimas, nes draudžiama įrengti perėją ten, kur atstumas iki šviesoforu reguliuojamos pėsčiųjų perėjos yra mažesnis nei 100 metrų.

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai