Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Varėnos rajone 30-osios Laisvės gynėjų dienos metinės paminėtos Atminimo laužais

Rūta Averkienė  •    •  16:52, 2021-01-13
Rūtos Averkienės nuotr.

Trečiadienį ryte Varėnos rajono savivaldybės, bibliotekų, kultūros centrų, kitų įstaigų languose trumpam sužibo Laisvės šviesą simbolizuojančios Atminimo žvakutės, o kaimuose metinių išvakarėse pagerbiant laisvės gynėjus degė Atminimo laužai. Priešais savivaldybės pastatą sniego pusnyse sumėlynavo trisdešimt neužmirštuolių žiedų. Šiemet Laisvės gynėjų dieną renginiai dėl pandemijos nevyksta, bet uždegtos Atminimo žvakutės ir laužai taip pat simbolizuoja amžiną pagarbą 1991 m. sausio 13-ąją keturiolikai žuvusių mūsų tautos dukterų ir sūnų bei tomis dienomis Lietuvos Nepriklausomybės sargyboje drąsiai budėjusiems žmonėms.

 

Dalyvaudami pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, šiemet drauge su visos Lietuvos žmonėmis  vėl prisiminėme ir paminėjome prieš trisdešimt metų Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės Nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją.

 

Kartu visoje Lietuvoje degdami žvakutes, pajuntame dalelytę to vienybės jausmo, kuris sujungė tautą 1991-aisiais, ir siekiame pademonstruoti, kad esminiais klausimais mes esame vieningi. Taip prisimenami ne tik skaudūs trisdešimties metų senumo įvykiai, bet ir mūsų pačių susitelkimas, vienybė bei bendrystės šiluma.

 

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai