Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo šventėje Italijoje

Dalia Šemeškienė-Kleponytė, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja  •    •  10:56, 2022-10-27
Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos nuotr.

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai ir mokytojai buvo išvykę į edukacinę, pažintinę, koncertinę, parodinę-konkursinę kelionę į Italiją. Jau vienuoliktus metus Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai su savo piešiniais ir parodomis aktyviai dalyvauja pietinės Italijos Kampanijos regiono Fragneto Monforte mieste vykstančioje miesto rudens šventėje „Fiesta Mongolfiere“ („Oro balionų šventė“). Siautulingas, pilnas įvairiausių kultūrinių ir sportinių renginių savaitgalis, kurio programos turtingumą vainikuoja iš viso pasaulio suvažiavusių oreivių skrydžiai, skirtas pažymėti derlingiausių Italijos žemių lauko darbų pabaigtuvėms ir vyksta jau 34-ąjį kartą, pirmąjį spalio mėnesio savaitgalį.

 

Po renginius sustabdžiusių dviejų karantino metų šiemet festivalis buvo ypatingai laukiamas. Mūsų mokykla, kaip ilgametis festivalio kultūrinių renginių dalyvis ir bendraautorius, sulaukė festivalio organizatorių kvietimo dalyvauti festivalio kultūrinėje programoje – koncertuoti didžiosiose miesto aikštėse festivalio metu ir atidaryti konkursinę vaikų piešinių darbų parodą, eksponuojamą miesto centre esančio senojo savivaldybės pastato parodinėse erdvėse (edificio Segreteria).

 

 

Mokyklą atstovavo akordeonistų ansamblis: Lėja Latvytė, Rokas Švedas, Gvidas Jančauskas, Valentinas Keršys, Mykolas Bakula (mokytojas Arkadijus Gotesmanas), solistai – Jokūbas Bakula (mokytoja Aldona Jakavonienė), Bernardas Tūbinė (mokytojas Albertas Tiškus), ansamblio vadovė Renata Bakulienė. Mokyklos ansamblis pirmąjį vakarą pasirodė scenoje prie 600 metų senumo liepos, kuri yra šio miesto simbolis, antrąją festivalio dieną koncertas vyko V. Emanuele III aikštėje.

 

Sekmadieninis, pats svarbiausias ir didžiausio žiūrovų, žurnalistų dėmesio ir ovacijų susilaukęs koncertas vyko pačioje svarbiausioje miesto vietoje – A. Moro aikštėje. Ansamblis atliko pramoginės muzikos programą, pradžiuginusią išrankią itališką publiką, savo įvairove pamalonino tiek klasikos mylėtojus, tiek džiazo ar roko muzikos gerbėjus. Visų kūrinių aranžuotes koncertui ruošė Renata Bakulienė. Mokyklos dailės klasių mokiniai ir italų vaikai piešė piešinius ir dalyvavo konkurse – parodoje „Skrendantis oro balionas“. Piešinių konkurso metu garbinga komisija, paskirta Fragneto Monforte miesto merijos, išrinko nugalėtojus savo amžiaus grupėse ir paskyrė „Grand Prix“. Šiemet konkurso nugalėtojais savo amžiaus grupėse tapo Airidas Krištapavičius (mokyt. Dalia Šemeškienė - Kleponytė), Audronė Petraitytė, Faustė Varanavičiūtė (mokyt. Rūta Lesniauskienė), komisijos vienbalsiu sprendimu „Grand Prix“ paskirtas Ugnei Petraitytei (mokyt. Rūta Lesniauskienė), italų vaikų nugalėtojais tapo Consolazio Sara, Giuseppe Petrone (mokyt. Consolazio Sara), D‘Aloia Francesco ( mokyt. Lina De Cicco), Grand Prix – Ianelli Marika (mokyt. Nunziatina Guglielmucci).

 

 

Be koncertinės ir parodinės veiklos mokiniai ir juos lydėję mokytojai Dalia Šemeškienė- Kleponytė, Renata Bakulienė ir Marijus Baukus daug keliavo po Campanijos regiono apylinkes, turtingas istoriniu paveldu, antikiniais paminklais ir UNESCO organizacijos saugomais objektais.

 

Nuo pat kelionės pradžios autobusu buvo grožimasi Lenkijos, Čekijos ir Austrijos kraštovaizdžiais, įspūdingais Alpių kalnais. Važiuojant ne autostrada Adrijos jūros pakrante, stebėjo neturistinę Veneciją, mažų Italijos miestų kasdienius darbus ir gyvenimą. Šiaurinės Italijos Ravenos mieste Dalia Šemeškienė-Kleponytė vedė gyvas meno istorijos pamokas ankstyvosios krikščionybės meno šedevrus menančiose pirmosiose krikščioniškose bažnyčiose. Mokytojai ir mokiniai analizavo ir grožėjosi „San Vitale”, „Mausoleo Galla Placida” ir „Battistero Neoniano” šventyklų architektūra ir interjeru, ikonografija.

 

Fragneto Monforte visi gyveno kaimo turizmo sodyboje Fontana Puteta, apsuptoje alyvmedžių, kurie čia auga jau virš 200 metų. Antikiniame ir viename seniausių Italijos miestų Benevente atvykusius sutiko vietinės gimnazijos mokiniai (istituto „De La Salle“ scuola media-ginnasio-liceo), kurie suorganizavo ekskursiją ir apžvalgą po Benevento miestą – Villa Comunale, Rocca dei Rettori pilį, Raganų muziejų (museo della Strega), imperatoriaus Trajano triumfo arką.

 

 

Smagiai išbandę anglų kalbos žinojimą ir praktinį jos taikymą, visi pasikeitė atminimo dovanėlėmis, kontaktais ir pažadu tęsti draugystę ir bendrus projektus, pažįstant vieniems kitų kraštą. Mokiniai aplankė Altiliją – apleistą senovinį romėnų miestą. Čia analizavo antikinės kultūros gyvenimo ypatumus, miestų struktūrą, architektūrą, gyvenimo būdą. Kitą dienos dalį pratęsė istorijos pamokas jau nusikeldami į mažąjį Neapolį – Guardia San Framonde, Taburno kalnuose pasislėpusį viduramžių perlą, čia su svetingu gidu aplankė miesto drugelių muziejų, barokinę bažnyčią Dell‘Annunciata-Ave Gratia Plena, vaikščiojo po labirintines gatves, grožėjosi kvapą gniaužiančiais vaizdais nuo romaninės pilies apžvalgos aikštelės. Dar kartą grįžę į Beneventą, aplankė unikalią Santa Sofia VII a. bažnyčią, vienuolyną, kuriame sukaupti antikos lobynai, romėnų amfiteatrą, analizavo miesto struktūrą ir jo virsmą per tūkstančius metų. Neapolio karalių rūmuose „Reggia di Caserta” Casertos mieste tiesiog mėgavosi menininkų triumfu. Turėjo puikiausias pamokas originaliuose rūmuose su juos supančiais angliškais ir barokiniais sodais.

 

Kelionės dienos tiesiog prabėgo kaip geras sapnas ir nuostabus vasariškas prisiminimas.

 

O organizatoriams labai džiugu, kad užsimezgusios draugystės garsina mokyklos, miesto, rajono ir valstybės vardą, džiugina tūkstančius žiūrovų vaikų darbais ir muzikos garsais, susilaukia spaudos dėmesio, o taip pat puoselėja naujas tradicijas ir idėjas tolimesniam bendradarbiavimui.

Komentarų nėra