Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vamzdynais keliaujanti vaizdo kamera padeda užkirsti kelią avarijoms

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  17:05, 2014-05-08
"Dzūkijos vandenų" specialistai demonstravo naują techniką
Zenono Šilinsko nuotr.

Šiandien Alytuje, įmonėje „Dzūkijos vandenys" surengta Atvirų durų diena, kurios metu pristatyta šiuolaikiška vandens tinklų valymo ir diagnostikos įranga, skirta geriamojo vandens  tausojimui bei aplinkos apsaugai.

 

„Naudojant šią įrangą atlikus vamzdynų plovimą, avaringumas sumažėjo net 50 procentų“, - sakė atlikto tyrimo rezultatus pristatęs  projekto koordinatorius Tomas Valatka, „Dzūkijos vandenų“ ekonomikos ir pardavimų departamento direktorius.

 

Tinklų valymo ir diagnostikos įrangą „Dzūkijos vandenys“ įsigijo įgyvendindami projektą „Švarus vanduo ir aplinka - sveika visuomenė".

 

Projektą įgyvendino Alytaus miesto savivaldybė kartu su „Dzūkijos vandenimis“ ir Gardino miesto vandentvarkos įmone „Grodnovodokanal".

 

Renginyje dalyvavusiems svečiams buvo pademonstruota, kaip veikia projekto laikotarpiu įsigyta tinklų valymo bei diagnostikos įranga. Po vamzdynus keliaujanti vaizdo kamera palengvina vandentvarkos specialistų darbą, nes jos dėka galima apžiūrėti tokias vietas, kur žmogus prieiti negali.

 

„Dzūkijos vandenų“ vadovas Rolandas Žakas džiaugėsi projektu „Švarus vanduo ir aplinka - sveika visuomenė", vadindamas jį geriausiu bendrovės įgyvendintu projektu.  „Matome jo rezultatus. Projekto metu už beveik milijoną litų įsigyta įranga yra labai reikalinga ir naudinga. Stengiamės dirbti aplinkos naudai, o su tokia technika, kurią įsigijome, mes tai darysime dar geriau“, - sakė R. Žakas.

 

Renginyje viešėjo ir projekto partneriai iš Baltarusijos. Gardino miesto vandentvarkos įmonės „Grodnovodokanal“ vyriausiasis inžinierius Andrejus Žukas  pritarė R. Žako žodžiams, taip pat akcentavo  šio projekto svarbą bei naudą. „Labai smagu dalyvauti šiame projekte bei turėti tokius gerus partnerius. Mes esame labai patenkinti projekto rezultatais“, - kalbėjo A. Žukas.

 

Projektas „Švarus vanduo ir aplinka - sveika visuomenė" įgyvendintas pagal kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Įgyvendindami projektą Lietuvos ir Baltarusijos partneriai įsigijo šiuolaikiškas vamzdynų televizinės diagnostikos ir vamzdynų sistemų valymo įrangas.

 

Tomas Valatka, „Dzūkijos vandenų“ ekonomikos ir pardavimų departamento direktorius, pristatė projekto rezultatus. „Tyrimo objektu mes pasirinkome Alytaus Vidzgirio rajoną, kuriame įvykdavo daugiausiai avarijų. Buvo išplauta daugiau nei 12 kilometrų vamzdynų tinklų, jie diagnozuoti, nustatyta daugiau kaip pusantro šimto defektų: netvarkingos sandūros, vamzdynų lūžiai, įtrūkimai, skilinėjimai“, - sakė T. Valatka.

 

Ilgalaikis projekto efektas - kad jį įgyvendinus turėtų gerokai sumažėti per nesandarius vamzdynus į aplinką patenkančių teršalų kiekis ir avarijų nuotekų tinkluose skaičius.

 

Viešosios įstaigos „Projektų valdymo centro“, direktorius Vytautas Stankevičius pastebėjo, kad projektas yra labai naudingas miestui.  Viešosios įstaigos tikslas projekte – surasti tokį instrumentą, kuris padėtų pasiekti projekto tęstinius rezultatus, taip pat įgyvendinti „Dzūkijos vandenų“ finansinį naudingumą.

 

Bendras numatytas viso projekto biudžetas – daugiau nei  trys milijonai litų, kurių didžiąją dalį – 90 procentų sudaro Europos Sąjungos skirtos paramos lėšos.

 

Projektas pradėtas vykdyti dėl didelio vandens vamzdynų ir nuotekų sistemų avarijų skaičiaus Alytaus ir Gardino miestuose. Šiuo projektu siekiama užkirsti kelią ekologinėms nelaimėms, sumažinanti vamzdynų ir nuotekų sistemų avarijų skaičių bei atnaujinti nuotekų sistemų infrastruktūrą Alytaus ir Gardino miestuose.

Komentarų nėra