Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Valkininkų sanatorijai – 50 metų

Varėnos rajono savivaldybės informacija  •    •  12:09, 2023-12-29
Gruodžio 28 d. buvo paminėtas garbingas įstaigos jubiliejus.
Varėnos rajono savivaldybės nuotr.

Lygiai prieš 50 metų profesoriaus Algimanto Marcinkevičiaus rūpesčiu pušų ir ramybės apsuptyje buvo įkurtas kardiologinės reabilitacijos skyrius.

 

Sparčiai tobulėjant širdies chirurgams, buvo atliekamos vis sudėtingesnės širdies operacijos, po kurių pacientams buvo reikalinga profesionali priežiūra. Tačiau pasidarė akivaizdu, kad sveikimo procesas ligoninėje nesibaigia, o pacientams nesuteikiant deramos reabilitacijos, netgi sulėtėja. Prof. Algimantas Marcinkevičius buvo įsitikinęs - norint pasiekti geresnių rezultatų, būtinas reabilitacijos skyrius. Profesoriaus iniciatyva 1973 m. Valkininkuose įkurtas VU Širdies ir kraujagyslių laboratorijos 50 lovų kardiologijos skyrius.

 

 

Sparčiai vystantis kardiochirurgijai bei didėjant širdies operacijų skaičiui, 1986m. Valkininkuose pastatytas naujas 100 lovų korpusas. Atsirado galimybė padidinti operacijų skaičių, ligoniai atvykdavo į reabilitacinį centrą 10-12 parą po operacinio gydymo.

 

2010 m. Valkininkų sanatorija tapo Santariškių klinikų Reabilitacijos, Fizinės ir Sporto medicinos centro dalimi, oficialiai įvardijama VUL Santaros klinikų IV reabilitacijos skyriumi. Pavadinimas keitėsi, tačiau įstaigos gydytojų ir darbuotojų misija – padėti žmonėms susigrąžinti, sustiprinti ir išsaugoti sveikatą – nepasikeitė.

 

Gruodžio 28 d. buvo paminėtas garbingas įstaigos jubiliejus, sanatorijos koplytėlėje kunigas Almantas Kibirkštis aukojo mišias už visus geradarius, buvo padėkota esamiems bei buvusiems darbuotojams. Vėliau visi turėjo galimybę pamatyti archyvinių nuotraukų parodą ir prisiminti sanatorijos įkūrėjus bei šviesaus atminimo gydytojus.

 

 

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta padėkoja skyriaus vedėjui Valdui Kukulskiui bei visam sanatorijos kolektyvui, kad per ilgus dešimtmečius savo atsakingu ir profesionaliu darbu išlaikė kokybiškas sanatorines paslaugas, sukūrė jaukią aplinką, kurioje atvykusieji gydytis jaučiasi apgaubti nuoširdžiu rūpesčiu bei ypatingu dėmesiu.

 

Seimo narys Juozas Baublys pasidžiaugė, kad pavyko išsaugoti sanatoriją ir jos teikiamas paslaugas. Seimo narys prisiminė, kokį ilgą kelią nuėjo ir kiek pastangų įdėjo kartu su rajono vadovu A. Kašėta, kad Valkininkų sanatorija nebūtų uždaryta, nes pagal Vyriausybės nutarimą, sanatorijos veikla nuo 2024 m. sausio turėjo būti nutraukta, o pastatai perduoti Turto bankui.

 

 

Valkininkų sanatorijos skyriaus vedėjas Valdas Kukulskis padėkojo J. Baubliui ir A. Kašėtai už pastangas, už pasiektus rezultatus, išsaugotas jų darbo vietas bei galimybę Lietuvos žmonėms ir toliau stiprinti sveikatą profesionalių darbuotojų apsuptyje.

 

Buvę ilgamečiai sanatorijos darbuotojai pasidalijo prisiminimais apie savo darbo pradžią, iššūkius ir džiaugsmus.

 

Kunigas A. Kibirkštis atkreipė dėmesį, kad sanatorijos darbuotojai turi ypatingą Dievo dovaną – jie grąžina žmonėms gyvenimą, todėl jų misija yra be galo reikšminga.

 

 

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai