Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Valerijus Vencius. Svarbiausiu veiksniu politikoje išlieka moralė

Valerijus Vencius, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys  •    •  10:27, 2023-01-22
Valerijus Vencius.
Asmeninio albumo nuotr.

Balandžio 18 dieną 2019–2023 metų kadencijos tarybai sukaks ketveri metai. 2019-aisiais tarybos nariu buvau išrinktas pirmą kartą ir nuoširdžiai pasakysiu, jog visus tuos metus Alytaus miesto rinkėjams atstovavau maksimaliai sąžiningai bei tinkamai.

 

Pusę kadencijos dirbau Sveikatos reikalų ir socialinės apsaugos, pastaruosius dvejus metus –  Aplinkos ir plėtros komitetuose. Esu Mišrios tarybos narių grupės narys. Aktyviai dalyvavau rengiant tarybos sprendimų projektus ar juos svarstant net ir būdamas opozicijoje, esu tarp penkių daugiausia sprendimų parengusių tarybos narių. Tad tikrai turiu kuo pasidžiaugti.

 

Kuomet tarybos narys atsakingai žiūri į darbą taryboje ir kruopščiai ruošiasi kiekvienam posėdžiui analizuodamas pateiktus dokumentus, nesvarbu, kurioje stovykloje jis yra (valdančiojoje daugumoje ar opozicijoje) – darbas vienodai svarbus, atsakingas ir prasmingas.

 

Mano pažadas alytiškiams buvo ir išlieka – pamatuoti sprendimai, morali politika, aukšta politinė kultūra.

 

Būdamas optimistu esu dar ir realistas bei suprantu, jog ne visada šimtu procentų pavyksta rasti geriausius sprendimus. Būna situacijų, jog kažkam gerinant sąlygas, reikia resursus paimti kitos pusės sąskaita. Politikoje, kaip ir fizikoje, egzistuoja energijos tvermės dėsnis.

 

Mano nuomone, dirbant taryboje kertiniai dalykai yra keli – atsakingai pasirengti svarstomais klausimais, vadovautis sąžine, kritiniu mąstymu bei logika. Be abejo, labai svarbi ir gyvenimiška patirtis, saviugdos procese įgytos žinios.

 

Visus šiuos ketverius metus labiausiai mane stebino neretas valdančiosios daugumos pasipriešinimas priimant sprendimus miestui svarbiais klausimais, kuriuos teikė opozicijai priklausantys tarybos nariai. Dažnu atveju sprendimų projektai nepatekdavo net į tarybos posėdžių darbotvarkes, atsirasdavo keistos alternatyvos ar tiesiog mero bei kitų „reikiamą kryptį“ palaikančių tarybos narių trapiais balsais, taikant „buldozerio“ principą, nebuvo priimami. Gaila, bet tai ne vienkartiniai atvejai ir jie nuolat kartojosi pastarąją kadenciją. Visa tai kardinaliai kertasi su mano vertybėmis, vizija ir misija dirbant miesto taryboje. Vis dar gaji nuomonė, kad jei esi daugumoje ar kažkurioje frakcijoje, partijoje, tai privalai laikytis nubrėžtos tam tikros krypties. Aš taip nemanau. Esu išrinktas tarnauti alytiškiams, o kartu ir visiems Lietuvos žmonėms. Man apskritai nepriimtinas politikų skirstymas į daugumą ir mažumą, poziciją ir opoziciją. Kam to reikia, jei visi deklaruojame tą patį tikslą – vienodai dirbti dėl žmonių gerovės?

 

Gaila, kad tarybos narių pasiskirstymas neigiamai atsiliepdavo ne vien paskutinių metų tarybos sprendimams, kaip antai dėl labai jautraus mokytojų padėjėjų klausimo, kuris nesprendžiamas nuo praeitų metų rugsėjo, dėl LEZ‘o įkūrimo Alytuje, dėl infrastruktūros mokesčio nustatymo, dėl metinių savivaldybės biudžetų tvirtinimo, dėl pertvarkos švietime ir kt.

 

Dirbant taryboje mano nuostata viena – nesvarbu, kas siūlo sprendimus, gerus visada palaikiau ir palaikysiu. Ir atvirkščiai – visomis galimomis priemonėmis nepalaikiau valdančiosios daugumos siūlytų sprendimų dėl radijo stoties „FM99“ „iškeldinimo“, dėl planų nugriauti Likiškėlių mokyklą, dėl „Sakalėlio“ bei „Drevinuko“ uždarymo, dėl socialinių išmokų naudojimo kitoms reikmėms, dėl VšĮ „Alytaus infrastruktūra“ likvidavimo, dėl perteklinio atskirų sporto klubų finansavimo ir kitais alytiškiams jautriais klausimais.

 

Džiaugiuosi, kad nemažomis asmeninėmis pastangomis vis dėlto pavyko įgyvendinti gyvūnų kapinių idėją Alytuje, vienkartinės išmokos gimus vaikui skyrimą, socialiai teisingesnio biudžeto paskirstymą, dalinį mokytojų padėjėjų skyrimą, o pasitelkus Peticijų įstatymo teikiamą galimybę, tikiuosi, pavyks šį klausimą ir visiškai išspręsti.

 

Artėjant paskutiniams šios kadencijos Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžiams, kuriuose teks nagrinėti keletą svarbių miesto žmonėms klausimų, noriu priminti savo kolegoms taryboje – ir šalia mūsų, ir virš mūsų yra alytiškiai, tarp jų ir mes, niekada to nepamirškime!

 

Apie savo, kaip tarybos nario, veiklą dažnai viešai pasisakau žiniasklaidos priemonėse, tarybos nario „Facebook“ puslapyje https://www.facebook.com/valerijus.vencius. Daug informacijos apie visų tarybos narių darbą yra Alytaus miesto savivaldybės puslapio www.alytus.lt meniu punkte „Taryba“, „Protokolai“.

 

Šis tarybos nario parengtas straipsnis skelbiamas ir bus apmokėtas vadovaujantis Alytaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento 254 ir 255 punktais.

Komentarų nėra