Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 441

Vakcina nuo gripo neįtikėtinai paklausi – skiepijasi daugiau alytiškių

Alytusplius.lt  •    •  15:08, 2019-11-06
Sutikimą skiepytis nuo gripo pasirašė ir Alytaus poliklinikos direktorius M. Jasaitis.
Alytaus poliklinikos nuotr.

Alytaus poliklinika iš Vilniaus parsivežė dar beveik tūkstantį dozių keturvalentės vakcinos, kuria nuo gripo nemokamai bus skiepijami rizikos grupės asmenys. Poliklinikos vyriausioji slaugos administratorė Simona Nedzinskienė sako, kad šiais metais alytiškiai skiepijasi itin aktyviai.

 

„Turėjome 800 dozių nemokamos vakcinos, jas sunaudojome per keletą dienų. Miesto gyventojai šiemet nuo gripo skiepijasi gerokai aktyviau. Lyginant su praėjusiais metais - kokiu trečdaliu daugiau jau pasiskiepijo“, - sakė S. Nedzinskienė.

 

Nemokamai nuo gripo pasiskiepyti gali rizikos grupės asmenys: lėtinėmis ligomis sergantys pacientai, vyresni kaip 65 metų amžiaus asmenys, nėščiosios, socialinės globos ir slaugos įstaigose gyvenantys asmenys, gydymo įstaigų darbuotojai.

 

Rizikos grupėms priklausantys asmenys, norintys nemokamai pasiskiepyti nuo gripo, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją ir pasiimti siuntimą. Taip pat skiepijantis reikia pasirašyti sutikimą.

 

Skiepų kabinetas dirba nuo 7 valandos ryto iki 7 valandos vakaro.

 

S. Nedzinskienės teigimu, kokiu trečdaliu daugiau gyventojų šiemet kreipėsi ir dėl mokamų skiepų. Jiems skirtos vakcinos poliklinika buvo įsigijusi 300 dozių, visos jau sunaudotos.

 

Mokamos gripo vakcinos kaina – 11 eurų 45 centai. Tačiau šiuo metu poliklinika tam skirtos vakcinos neturi. „Užsakėme dar 100 dozių, bet jas gausime tik po kokių dviejų savaičių“, - sakė N. Nedzinskienė.

 

Pirmą partiją iš valstybės biudžeto kompensuojamos sezoninio gripo vakcinos Alytaus poliklinika buvo gavusi spalio viduryje.

 

,,Kiekvienais metais kompensuojamų sezoninio gripo vakcinos dozių užsakome vis daugiau. Šiais metais įsigijome jau 1700 dozių. Praėjusias metais buvo nupirkta 1400“, - sakė Alytaus poliklinikos vyriausioji slaugos administratorė S. Nedzinskienė.

 

Šiais metais įsigyta keturvalentės vakcinos, kuri apsaugo nuo keturių pavojingo viruso potipių. Ši vakcina yra skiriama aktyviai suaugusiųjų ir vaikų imunizacijai, apsaugai nuo gripo, kurį sukelia du gripo A viruso potipiai ir du gripo B viruso tipai, esantys vakcinos sudėtyje.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra