Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 285

Vaizdas tvarkomose kapinėse: vieni pasipiktino, kiti prašo supratimo

Alytusplius.lt  •    •  9:07, 2020-03-25
Nemunaičio gyventojus gerokai nustebino vaizdas kapinėse.
Skaitytojo nuotr.

„Nemunaičio kapinėse jau daugiau kaip dvi savaitės guli išpjauti medžiai. Po pjovimo niekas netvarko šakų, apgadintos kai kurios kapavietės, neaišku, nei kada, nei kas jas sutvarkys, nei kas žalą atlygins?“ – tokie klausimai alytusplius.lt redakciją pasiekė iš Nemunaičio seniūnijos Alytaus rajone.

 

 

 

Kartu atsiųstose nuotraukose matosi ne tik į kalades supjautų pušų kamienai, šakų krūvos kapinių teritorijoje, bet ir jomis užverstos kapavietės, vienas paminklas atrodo lyg būtų nuverstas.  

 

Nemunaičio seniūnas Rimantas Avižienis, paklaustas apie problemą, kurią išsakė seniūnijos gyventojai, patikino, kad nieko baisaus čia nėra: šešis senus storus medžius, kurie buvo avariniai ir kėlė grėsmę, jų šaknys ardė gruntą, išpjovė Alytaus rajono savivaldybės konkursą laimėjusi įmonė, gavusi savivaldybės leidimą darbams atlikti.

 

 

Pasak R. Avižienio, medžius kapinėse pjovusi bendrovė „Aplinkos darbai“ jų tvarkyti iš karto nebaigė, kadangi karantino metu įmonė dirba nepilnu pajėgumu. Pasak seniūno, kapinių teritorija šią savaitę bus sutvarkyta.

 

Seniūno teigimu, sudaužytų antkapių ir tvorelių nėra, o jeigu tokių ir bus, tai įmonė apsidraudusi ir ji atlygins nuostolius tiems, kurie juos patyrė.

 

R. Avižienis tikino, kad nei dėl patirtos žalos, nei dėl šios problemos gyventojai į seniūniją kol kas nesikreipė.

 

Medžių ir krūmų kirtimo bei genėjimo priežiūros paslaugų konkursą Alytaus rajono savivaldybėje 2019 metų rudenį laimėjusios Kaune registruotos bendrovės „Aplinkos darbai“ direktorius Arūnas Kasparavičius sakė, kad pjaunant medžius Nemunaičio kapinėse, darbai užsitęsė dėl paskelbto karantino, tačiau per savaitę jie turėtų būti baigti.

 

„Taip, iš tiesų tie medžiai nupjauti gal prieš pusantros savaitės, karantinas, šiokia tokia suirutė. Gal žmonės galėtų suprasti? Kada pjaunami pavojingi medžiai kapinėse ir mes matome, kad tai gali kelti pavojų, kad bus sudaužyti paminklai, jie nuimami ir padedami šalia, o baigus darbus viską sutvarkome: ir kapavietes, ir paminklus. Tai normali praktika atliekant medžių pjovimą tokiose vietose. Mūsų veikla yra apdrausta, todėl nei užsakovui, nei gyventojams jaudintis nereikėtų. Mes dirbame ne pirmi metai, žinome, kaip tai tinkamai reikia padaryti, šiuo atveju gal gyventojų iniciatyvos ir gerai yra, bet dar geriau būtų, kad jie nesibaimintų dėl dalykų, kurie iš tiesų kol kas rimtų problemų nekelia“, - sakė pašnekovas.

 

 

A. Kasparavičiaus vertinimu, visuomenėje vis dar vyrauja nuostata, kad kapinėse pjaunami medžiai turėtų tarsi nepasiekti žemės, tačiau taip anaiptol nėra.

 

„Jeigu paminklas nuimtas ir šalia padėtas, tai gali pasirodyti, kad jis nuverstas, bet taip tai iš tiesų nėra. O kapinėse yra pakabinti skelbimai, kad jose pjaunami medžiai ir lankytis jose kol kas žmonės neskubėtų, bet ir čia, kaip karantino atveju – nežiūri niekas tų rekomendacijų“, - sakė direktorius.

 

Jis dar kartą patikino, kad kapinės ir jose esančios kapavietės bus kaip įmanoma greičiau sutvarkytos.  

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai