Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vaizdas Senamiesčio skvere sukėlė klausimų alytiškei: negi visi miegosime, kur panorėję?

AlytusPlius.lt informacija  •    •  9:39, 2023-08-20
Senamiesčio skveras.
Skaitytojos nuotr.

Alytiškė Julija atkreipė dėmesį į Senamiesčio skvere nuolat pastebimus, galimai pastovios gyvenamosios vietos neturinčius asmenis. „Atsigula ant suoliukų ir miega. Negi tai pati tinkamiausia vieta miegui? Ar viešose vietose kiekvienas galime miegoti, kur tik užsinorime?“ – klausimus kėlė moteris.

 

Kaip sakė Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rytis Vitkauskas, jam ir pačiam neseniai toje pačioje vietoje teko geranoriškai pažadinti ant suoliuko snaudžiantį asmenį. Galimai tą patį, kurį alytiškė užfiskavo nuotraukoje.

 

„Priėjau ir pasiteiravau, kodėl jis guli prieš saulę, pasiūliau bent jau į pavėsį nueiti. Taip pat paraginau keltis, nemiegoti, juk aplink žmonės. Vyriškis, regis, buvo blaivus, atsikėlė, atsiprašė. Pasakė, kad yra nakvynės namų gyventojas, taigi kur nakvoti turi“, - pasakojo R. Vitkauskas. 

 

Pasak jo, pagrindo kviesti pareigūnus nebuvo, nes vyriškis nesišlaistė, netriukšmavo, nešiukšlino, nesikabinėjo prie žmonių, taigi viešosios tvarkos nepažeidė.

 

„O žmogui prisnūsti juk neuždrausi. Šiuo atveju, galime tik geranoriškai pasakyti, paprašyti. Suprantu, kad gyventojams galbūt nemalonu matyti tokius vaizdus, tačiau tai irgi yra mūsų visuomenės dalis. Tokių atvejų galime pamatyti ir kituose miestuose, užsienio šalyse. Stengiamės su tokiais žmonėmis kalbėtis, ir neretai jie sureaguoja geranoriškai, tačiau jų gyvenimo būdo nepakeisime“, - kalbėjo R. Vitkauskas.

 

Jo teigimu, pastovios gyvenamosios vietos neturintys asmenys mieste labiau matomi šiltuoju metų laiku, o rudenį, žiemą, jie glaudžiasi, kur šilta.

 

Pastebėjus viešosios tvarkos pažeidimus, R. Vitkauskas pataria apie tai informuoti policijos pareigūnus. Tačiau net ir paskyrus baudas, benamiai dažniausiai jų nemoka, nes neturi už ką.

 

.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai