Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 704

Vaistinės karantino metu gali parduoti tik vieną vaistų pakuotę

AlytusPlius.lt informacija  •    •  11:58, 2020-03-19
Asociatyvi nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodė vaistinėms karantino metu parduoti tik po vieną pakuotę nereceptinių vaistų bei riboti dezinfekcinių priemonių parduodamą kiekį.

 

Tokių priemonių imtasi po to, kai vaistinėse, kaip ir maisto prekių parduotuvėse, nusidriekė eilės, o pirkėjai suskubo pildyti savo namų vaistinėlių atsargas.

 

Alytaus centre esančiose vaistinėse trečiadienio vidurdienį apgulties nebuvo. Užsukus į vieną jų, su vaistininke atsisveikino besišypsanti senjora, kurios šukuosena išdavė, kad moteris į vaistinę užsuko po apsilankymo pas kirpėją.

 

Vaistinės darbuotoja pasakojo, kad trečią karantino dieną čia besilankančių asmenų sumažėjo. „Gal pagaliau žmonės ėmė suprasti, kad nereikia vaikščioti be svarbaus reikalo?“, - svarstė moteris.

 

Kaip informuoja Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, siekiant išvengti masinio susibūrimo vietų, vaistinėms uždrausta karantino metu naudoti bet kokias pardavimų skatinimo priemones (akcijas, nuolaidų valandas ir kt.), kurios didina gyventojų srautus vaistinėse (išskyrus prekybą internetu).

 

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) primygtinai prašo vaistininkus būti atsakingais, o žmones – sąmoningais ir į vaistines eiti apsipirkti prieš tai įvertinus visas aplinkybes, eilėse stovėti saugiu atstumu.

 

VVKT vadovas Gytis Andrulionis atkreipė dėmesį, kad vaistinėms karantino metu draudžiama parduoti (išduoti) gyventojams daugiau kaip po vieną to paties bendrinio pavadinimo, stiprumo ir farmacinės formos nereceptinio vaistinio preparato išorinę pakuotę vieno apsipirkimo metu. Šiam draudimui yra kelios priežastys: „Pirma, tikrai nėra jokios būtinybės namuose turėti dešimt ar dvidešimt pakuočių vieno ar kito vaisto.  Antra, elgesys, kai žmonės urmu perka vaistus, o vaistininkai šiuos parduoda be jokių apribojimų, gali sukelti dvi didžiules tikėtinas problemas: pirmiausia bus sudarytos visos sąlygos vaistų tiekimo sutrikimams, tad pacientai, kuriems artimiausiu metu tikrai reikės vienų ar kitų vaistų, rizikuoja nebeturėti kuo gydytis. Antra, neracionalus, neatsakingas vaistų vartojimas gresia rimtais sveikatos sutrikimais“, – teigė VVKT vadovas.

 

„Tikimės solidarumo, kad tiek gyventojai, tiek vaistininkai šioje situacijoje elgsis atsakingai.  VVKT kontroliuos, kad atsakingo vaistininkų požiūrio ir sveikatos apsaugos ministro sprendimo būtų laikomasi. Nesilaikant reikalavimų, gresia atsakomybė teisės aktų numatyta tvarka. Visus, kurie pastebėjo šio sprendimo nesilaikymą, prašome apie tai informuoti VVKT“, - tvirtino G. Andrulionis.

 

BENU vaistinės duomenimis, tarp perkamiausių pastarųjų dienų prekių yra ne tik dezinfekcinis skystis, kurio parduodama net 50 kartų daugiau nei įprastai, bet ir preparatai imunitetui, vaistai nuo karščiavimo ir galvos skausmo. 

 

Labiausiai kovo mėnesį augo virusinių kvėpavimo takų infekcijų profilaktikai ir gydymui skirto nosies purškalo, itin didelės koncentracijos vitamino C preparatų ir salicilo rūgšties tirpalo pardavimas. Šių preparatų dar iki karantino paskelbimo gyventojai nupirko 10 kartų daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Beveik tris kartus augo preparatų su veikliąja medžiaga paracetamoliu pardavimas, dukart – vaistų nuo skausmo ir kosulio.

 

„Suprantame, kad gyventojai jautriai reaguoja į skelbiamą informaciją apie COVID-19 koronaviruso atvejus šalyje, todėl skuba į vaistines apsirūpinti profilaktikai skirtais preparatais. Iki nereceptinių vaistų pardavimo kiekio apribojimo, nemaža dalis pirkėjų prie kasos ateidavo su keliomis pakuotėmis to paties preparato. Rizikinga tai, kad kone visi vienu metu suskubo užpildyti savo namų vaistinėles, dėl ko susidarydavo eilės, sunku būdavo pirkėjams išlaikyti saugų atstumą vienam nuo kito“, - situaciją komentuoja Rasa Montvilė, BENU vaistinių direktorė. 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai