Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 28 804

Vaikams į mokyklą – uždrausta, o mokytojams – kaip vadovas pasakys

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  15:25, 2020-03-13
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas.lt nuotr.

Mokinių ugdymo procesas nuo penktadienio visose Alytaus mokyklose sustabdytas, tačiau tai nereiškia, kad įstaigos užrakintos. Jos dirba ir toliau, o ar mokytojams reikės eiti dirbti į mokyklas, priklausys nuo jų vadovų ir tarpusavio susitarimo su darbuotojais.

 

„Nuo šiandien savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu ugdymo procesas yra sustabdytas visose Alytaus miesto savivaldybės švietimo ir sporto biudžetinėse bei viešosiose įstaigose. Tai reiškia, kad  ugdymo procesas taip pat nebus vykdomas Alytaus sporto ir rekreacijos centre, taipogi  konsultacijos nevyks iki Alytaus miesto pedagoginėje psichologinėje tarnyboje. Toks draudimas galios iki kovo 27 dienos įskaitytinai“, - apie esamą situaciją dėl koronaviruso kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

 

Pasak jo, nors ugdymo procesas ir sustabdytas, tačiau pačios įstaigos dirba. O kaip turėtų elgtis mokytojai, ar jiems organizuoti darbus nuotoliniu būdu, turi nuspręsti įstaigų vadovai.

 

„Kai ugdymo procesas yra nevykdomas, kiekvienos mokyklos direktorius turi numatyti, kur mokytojui reikėtų dirbti: namuose, bibliotekoje, kabinete ar kur nors kitur. Tai yra įstaigos vadovo kompetencijos klausimas, jis turi darbuotojus nukreipti ten, kur, jo manymu, yra tikslinga“, - sakė V. Valūnas.

 

Tokia pati situacija yra ir su švietimo įstaigas aptarnaujančiu personalu. Tikėtina, kad jeigu mokiniai neis į mokyklą, tai ir valyti patalpų ar prižiūrėti teritorijos kiekvieną dieną nereikės.

 

V. Valūnas taip pat atkreipė dėmesį, kad penktadienį vaikams namų darbai dar galėjo būti užduodami. Šią dieną atostogos dar nepaskelbtos. Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau yra išplatinusi pranešimą, kad dėl koronaviruso plitimo grėsmės, švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu, mokinių pavasario atostogos yra 1 savaite pailgintos ir perkeltos iš balandžio vidurio į kovo 16-27 dieną. Tad nuo pirmadienio jokie namų darbai numatyti nebus.

 

„Labai svarbus švietimo įstaigų uždavinys – apgalvoti, kaip jos mokiniams ugdymo procesą organizuotų nuotoliniu būdu. Jei to prireiks, būtina pasiruošti, nes tai tikrai yra rimti dalykai“, - teigė V. Valūnas

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai