Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Vaikai dienos centruose vasarą iškylaus, vyks į ekskursijas ir stovyklas

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  13:38, 2023-06-06
Vasaros atostogos nusimato turiningos ir linksmos Alytaus rajono vaikų dienos centrus lankantiems vaikams.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Vasaros atostogos nusimato turiningos ir linksmos Alytaus rajono vaikų dienos centrus lankantiems vaikams. Planuojamos ekskursijos, edukacijos, stovyklos ir kitos pramogos. Jose dalyvaus apie 80 mokyklinio amžiaus vaikų.

 

Rajone – trys vaikų dienos centrai

 

Vaikų dienos centrus gali lankyti 6–18 metų vaikai ir jaunuoliai. Sulaukę pilnametystės ir besimokantys bendrojo lavinimo mokyklose taip pat gali gauti vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugas.

 

Vaikų dienos centuose vaikams skiriamas maitinimas, o dirbantys socialiniai darbuotojai ar socialiniai pedagogai padeda mokytis ir ruošti namų darbus, spręsti įvairias problemas. Centruose ugdomi socialiniai įgūdžiai, teikiama psichologinė pagalba ar kitos individualios socialinės paslaugos.

 

 

„Vaikų dienos centrų veikla labai svarbi vaikams, kurių šeimose trūksta priežiūros ir rūpesčio, per mažai socialinių įgūdžių. Juose mokomasi ne tik pasirūpinti savimi, pasigaminti maisto, bet ir pasitikėti savimi, tobulėti, išgyventi sunkumus, bendrauti ir draugauti su bendraamžiais“, – sako viešosios įtaigos Alytaus pagalbos centro direktorė Irena Arbutavičienė.

 

Alytaus rajone yra 3 vaikų dienos centrai, kuriuos lanko apie 80 vaikų. Savivaldybės centrai veikia Rimėnų kaime ir Butrimonių miestelyje. Juose lankosi daugiau kaip pusė šimto vaikų. Dar 25  –  SOS vaikų kaimų draugijos vaikų dienos centre Pivašiūnuose.

 

 

Vasara prasidėjo švente Butrimonyse

 

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centras pakvietė Butrimonių vaikų dienos centro vaikus į Tarptautinę vaikų gynimo dienos šventę „Skambantis vaikystės miestas“. Vaikai vaišinosi, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose, klausė dainų ir patys koncertavo, ypač džiaugėsi galimybe pasivažinėti keturračiais.

 

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė I. Arbutavičienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos patarėja Alytaus rajone Snieguolė Sakalauskienė pasveikino vaikus su švente ir priminė jų teises, pareigas tiek sau, tiek šalia esantiems.

 

„Viena pagrindinių vaikų teisių yra turėti šeimą ir namus, kuriuose jie būtų laukiami, mylimi ir išklausyti. Deja, šią teisę ne visada užtikrina kraujo ryšys, todėl labai džiaugiamės tais, kurie atveria savo namų ir širdies duris tiems, kuriems gyvenime pasisekė mažiau“, – sakė Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė I. Arbutavičienė ir kvietė susirinkusius suaugusius pamąstyti apie be tėvų likusių vaikų globą.

 

Vaikams dienos centrai atviri ir vasarą

 

Rajono vaikų dienos centrai dirbs visą vasarą ir planuoja vaikus pakviesti į įvairius užsiėmimus, edukacijas, išvykas.

 

„Planuojame išvyką su dviračiais, į žirgyną Lazdijų rajone, vienos dienos stovyklą. Kalbamės su vaikais, ko jie norėtų – didžiausias noras vykti prie jūros. Kai kurie dar nėra prie jos buvę. Stengsimės jų svajonę išpildyti“, – sakė Butrimonių vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Elytė Babravičiūtė.

 

 

„Rimėnų vaikų dienos centrą lankantiems vaikams vasaros metu planuojama daug įvairios sportinės veiklos tiek centro teritorijoje, tiek pakrantėje prie Suvingio ežero. Yra numatyta edukacija Juočiškių žirgyne, planuojamas žygis pėsčiomis. Planuodami veiklas, stengiamės išgirsti ir pagal galimybes atliepti vaikų poreikius bei norus“, – sakė Rimėnų vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Erika Sinkevičienė.

 

Pivašiūnų vaikų dienos centro individualios priežiūros darbuotoja Kristina Leškevičienė sakė, kad vasarą su auklėtiniais daug laiko praleidžia prie Pivašiūnų esančio Ilgio ežero, kurio pakrantėje įrengtos poilsio ir sporto erdvės. „Vaikams labai patinka laiką leisti prie ežero. Pernai juokavime, kad nuo maudynių užaugs žvynai ir pelekai“, – juokėsi K. Leškevičienė. Šiemet vasarą, be poilsio ir pramogų prie ežero, vaikų centro darbuotojos planuoja edukaciją „Grūdo kelias“, dviejų dienų išvyką į Karklės stovyklą prie jūros, į Molėtų observatoriją ir Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse.

Komentarų nėra