Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

V. Vencius. Apie „išmiškinimą“ ir mero sukeltą paniką dėl Jaunimo parko

Valerijus Vencius, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys  •    •  9:44, 2022-04-04
Asmeninio albumo nuotr.

Ką reiškia pastaruoju metu iš politikų lūpų dažnai girdimas terminas „išmiškinimas“? Tai – procedūra, kuria siekiama pakeisti tikslinę žemės sklypo ar jo dalies paskirtį, paverčiant kitomis naudmenomis, ir kuri yra apibrėžta LR Miškų įstatymo 11 straipsnyje. Nereikėtų suprasti tiesiogiai, jog tai – medžių kirtimo veiksmas ar kitoks miško naikinimas.

 

Beveik visa Jaunimo parko teritorija (išskyrus plotus parko centre, kuriuose stovi apgriuvę pastatai) iki Alytaus miesto tarybos 2022-03-31 sprendimo ir buvo miško žemė. Šiuo veiksmu savivaldybė (meras N. Cesiulis) siekė dviejų tikslų: pašalinti padarytus Statybos įstatymo pažeidimus, atsiradusius dėl projektavimo procedūrų nesilaikymo, įrengiant naują vaikų žaidimų aikštelę, tinklinio bei krepšinio aikšteles, augintinių vedžiojimo aikštelę, taip pat (!) – atskirti Jaunimo parko dalį šalia Alytaus šilumos tinklų (AŠT) klientų aptarnavimo pastato, adresu Žuvinto g. 4 (žr. nuotraukoje) tam, kad ateityje įrengtų automobilių stovėjimo aikštelę.

 

AŠT yra viešai pareiškę, jog pastatas jiems nereikalingas ir bus parduodamas. Beje, Alytaus miesto taryba praeitų metų gruodį tik N. Cesiulio balso persvaros dėka jau yra dėl jo priėmusi vieną įdomų sprendimą. Tuomet net mero bendražygiai suabejojo sprendimo tikslingumu. Tikėtina, kad privatizavus AŠT klientų aptarnavimo pastatą, vietoje jo (bent taip neoficialiai plačiai kalbama) atsiras privatus viešbutis arba daugiabutis namas. Vieta investicijoms ir vienu, ir kitu atveju yra nepaprastai gera. Kas gali paneigti, jog būtent šis parko gabaliukas ir yra tikroji skubaus „išmiškinimo“ priežastis? T.y., šalia privatizuojamo objekto, dar prieš jį parduodant, biudžeto lėšomis planuojama įrengti parkavimo aikštelę, kuri ženkliai padidintų investicijų vertę. Spėju, jog meras bandys visa tai neigti, bet interviu portalui AlytusPlius.lt metu išsprūdusio sakinio nepavyks išsižadėti.

 

Mero viešai ištransliuota panika, neva tarybos nariai, nepritardami „išmiškinimui“ ir kreipdamiesi dėl galimo įstatymų pažeidimo į generalinę prokuratūrą, siekia politinių dividendų, kenkia bei nori griauti Jaunimo parką yra tik jo niekuo nepagrįsta nuomonė bei noras nukreipti dėmesį nuo rimtesnių problemų Alytuje. Aš ir mano kolegos net neabejojame, kad po kurio laiko N. Cesiulis ims viešai tvirtinti, kad tai jis didvyriškai kovojo bei išgelbėjo Jaunimo parką nuo sunaikinimo. Taip teigiu, nes, ko gero, daugelis alytiškių jau ir pamiršo, jog meras turi pavaduotoją P. Labuką, kuruojantį, panašu, tik formaliai investicijų, infrastruktūros bei miesto ūkio klausimus. Šio politiko prie svarbių ir galinčių padidinti jo populiarumą projektų meras akivaizdžiai net neprileidžia, siekdamas užsikabinti laurus tik sau.

 

Tarybos nariams bei akylesniems alytiškiams, stebėjusiems kovo 31 d. tarybos posėdį, kilo ir daugiau klausimų bei įtarimų dėl sklypų „išmiškinimo“, bet jau kitoje gyventojų mėgstamoje Alytaus miesto vietoje – šalia mažosios Dailidės ežerėlio. Meras, išsigandęs galimos visuomenės reakcijos, tarybos posėdžio metu pats pasiūlė klausimo nesvarstyti ir išimti iš darbotvarkės. Beje, teritorija prie Dailidės, kurią planuota „išmiškinti“, taip pat šliejasi prie privataus sklypo.

 

Noriu alytiškiams akcentuoti ir kartu priminti, kad Jaunimo parko pokyčių tema esu daug kartų teikęs konkrečius pasiūlymus, pastabas tarybos bei komitetų posėdžiuose, parko vizijos pristatymuose, savivaldybės administracijai teikęs raštus bei viešai išsakęs nuomonę žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose. Norintiems pasigilinti  pakanka Google paieškoje įvesti raktinius žodžius „Vencius Jaunimo parkas“. Su kolegomis keliame šį klausimą nuo 2020 metų. Mes siekiame, kad biudžeto lėšos būtų naudojamos efektyviai bei tikslingai, parko plėtroje nebūtų chaoso, o meras laikytųsi įstatymų ir savo veiklos reglamento bei nepersekiotų tarybos narių už jam neįtinkančius balsavimus tarybos ar komitetų posėdžiuose.

 

Valerijus Vencius

 

Užs. Nr. 068