Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

V. Vencius: 380 000 eurų – noras įsiamžinti bet kokia kaina nedingsta

Valerijus Vencius, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys  •    •  13:51, 2021-06-23
V. Vencius.
Asmeninio albumo nuotr.

Alytiškiai puikiai pamena praeitų metų valdančiosios daugumos ketinimus nugriauti Likiškėlių mokyklą ir jos vietoje už 5 mln. eurų statyti naują. Ačiū Dievui, alytiškių paraginti tarybos nariai laiku atsitokėjo. Bliūkšta ir ketinimai už beveik 3,5 mln. eurų statyti ledo arenos pavadinimu pastogę ledui. Panašu, kad Alytus nebeturės ir LEZ’o, nes teismuose stringa Alytaus aerodromo sklypo panaudos klausimas. Bet šį kartą noriu pasidalinti apie visiems alytiškiams labiau suprantamą dar vieną FIX idėją.

 

Lygiai prieš mėnesį, gegužės 24 dieną, Mišrios tarybos narių grupės susitikime su meru buvo pažadėta, kad visiems tarybos nariams bus pateiktas Jaunimo parko vizijos projektas. Iki šiandienos posėdžio mero pažadas nėra ištesėtas, bet iš karto po šio susitikimo viešoje erdvėje atsirado savivaldybės mero pranešimai, kad, cituoju: Dar šiemet Jaunimo parke turėtų atsirasti įspūdinga, Lietuvoje dar nematyta vaikų žaidimų aikštelė su muzikine arka, aštuonių metrų bokštu su čiuožyklomis, sūpynėmis ir daug kitų pramogų už 380 000 eurų“. Taip pat, pasak mero, planuojama įrengti ir krepšinio aikštelę, mano žiniomis, už beveik 200 000 eurų. Ar tikrai mums reikia tokio brangaus „įspūdžio“? Kai nepakanka lėšų nupjauti žolei, sugrėbti pernykščiams lapams ar sutvarkyti dar tarybiniais laikais įrengto apšvietimo, kai nuo pernai rudens parke vis dar nėra asmeniškai mero pažadėtų padorių šiukšlių dėžių, kai beveik po 1000 eurų kas mėnesį alytiškiams kainuojančiame konteinerinio tualeto neįgaliųjų dalyje nuo pastatymo neveikia apšvietimas ir iš vidaus neužsirakina durys, niekada nebūna tualetinio popieriaus ir muilo. Kai pėsčiųjų tiltu nuo Vilties g. neįmanoma nei su dviračiu ar paspirtuku važiuoti ar vaikišką vežimėlį stumti, nes tarybiniais laikais įrengtos dangos stovis visiškai kritinis. Galų gale ir beveik 10-ies metrų bokštas parke jau yra, deja, baigiantis sugriūti ir nepuošiantis šios erdvės bei akivaizdžiai pavojingas po jį nuolat laipiojančiam jaunimui. Ar tokioje aplinkoje derės dar nematyta Lietuvoje žaidimų aikštelė?

Planuojama statyti vaikų žaidimų aikštelė.

 

Atkreipiu alytiškių dėmesį, kad naujuosius žaidimų įrenginius vaikams planuojama įrengti santykinai nedidelėje teritorijoje, t.y. du kartus mažesnėje nei yra dabar: tarp kepsninių zonos, skulptūros „Vandens malūnas“ bei ją ribojančių pėsčiųjų takų. Mano žiniomis, buvo, o gal ir dabar dar yra numatyta iškirsti keletą sveikų medžių. Ar tam profesionalai kūrė parką, kad žolę pakeistų plastikas, o medžius „įspūdingas“ 8 metrų aukščio bokštas? Ar tikrai vaikams to reikia? Sutiktos parke mamos teigia, kad labiausiai reikia paprastų tvarkingų sūpynių. Beje, reaguodamas į šiuos prašymus savo lėšomis dvejas tokias esu pakabinęs.

 

 

Parke kalbinti alytiškiai atkreipia dėmesį ir į užprogramuotą kitą opią problemą klausdami, kas valys nuo kramtomosios gumos, pūvančių lapų, žolės liekanų bei purvo gražiai mero pranešimuose reklamuojamą ryškių spalvų dirbtinę dangą po žaidimų įrenginiais? Arba kodėl iki šiol nėra prie parko aplinkos derančios pastogės pasislėpti vaikiams ir jų tėveliams lyjant lietui ar nuo šiuo metu esančios kaitrios saulės? Taigi savaime peršasi išvada - kai kam yra didelis noras bent kažkuo įsiamžinti per ketverių metų kadenciją?

 

Jaunimo parkas įkurtas 1982 metais, užima 36,6 ha. Dalį parko teritorijos – apie 14 ha užima natūraliai augančios pušų grupės, kita teritorija apželdinta, formuojant atviras ir pusiau atviras erdves, pagarbiai išryškinant vietos gamtą, nepakeičiant reljefo. Parką kūrė trys architektai: V. Jodelė, A. Gercienė (apželdinimas), S.Vaičaitytė. Jame grupė skulptorių sukūrė pirmąją Lietuvoje dešimties metalo plastikos skulptūrų kompoziciją, suteikiančią savitą veidą parkui. Deja, šiuo metu dalis skulptūrų nėra tinkamai prižiūrimos ir dėl gilios korozijos ar pamatų irimo yra prastos būklės. Įrengiant naująją žaidimų aikštelę iškils pavojus mažiausiai vienai metalinei skulptūrai netekti reikalingos erdvės, o gal ir visai jos dabartinėje vietoje nebeliks.

 

 

Jaunimo parko unikalumas tame ir yra, kad bent jau šiuo metu jis nėra perkrautas, daug tikros žalios žolės, nėra ir didesnių triukšmo bei vizualinių taršos šaltinių (išskyrus minėtus griūvančius bokštą bei atrakcionus), bet reikalinga kruopštesnė jo priežiūra. Aš manau, kad reikia atnaujinti vaikų žaidimo aikšteles, bet tai reikia daryti protingai, įvertinus visas aplinkybes bei nepadarant nepataisomos žalos visam Jaunimo parkui.

 

 

2020 m. rugpjūčio 4 d. savivaldybės internetiniame puslapyje mero vardu paskelbtame pranešime yra paminėtas neįvardintos darbo grupės parengtas Jaunimo parko vizijos projektas, bet net tarybos nariai nėra su juo supažindinti. Planuojant tokias vizijas reikalinga atsižvelgti ne tik į tarybos narių, bet ir visų alytiškių pastabas bei pasiūlymus. Tik ar tai daroma?

 

Tarybos nario ataskaita, skelbiama vadovaujantis Alytaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentu Nr. T-333, patvirtintu 2015 m. lapkričio 19 d.