Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 21 250

Užvėrusi vienas duris, alytiškė atvėrė kitas – susikūrė darbo vietą

Rita Krušinskaitė  •    •  7:36, 2020-03-08
Rasa Baliukonienė.

„Kartais juokaujama – svajok atsargiai, svajonės pildosi. Aš sakau – nebijokit svajoti, įgyvendinkit savo svajones ir tapsite laimingais, atrasite gyvenimo džiaugsmą ir pilnatvę“, - tvirtina krautuvėlės „Pupa“ savininkė Rasa Baliukonienė, kurios smulkiojo verslo įmonė praėjusiais metais Alytuje pripažinta originaliausia šioje srityje.

 

Moteris neslepia, kad nors ir seniai kirbėjo mintis savo verslo, šio žingsnio ko gero niekada ir nebūtų žengusi, jei ne netikėtas likimo vingis, užvėręs vienas duris ir atvėręs kitas. „Taip susiklostė, kad teko palikti ankstesnį darbą ir nerti į svajonę“, – sako R. Baliukonienė.

 

Malonus netikėtumas

 

Daugelį metų panašų darbą dirbusi moteris džiaugiasi, kad visada dirbo nuoširdžiai ir su meile, todėl įgijo neįkainojamos patirties tiek bendravimo su klientais, tiek produktų pažinimo platybėse. Imtis savarankiško verslo skatino ir šeima, ir tėvai. Visi labai palaikė Rasos idėją.

 

„Vyras sakė, kad reikia imti ir daryti, jei nepavyks, žinosim, kad nepavyko, bet būsime žengę šį žingsnį. Nežinomybė atsakymo neduos“, – pasakojo alytiškė.   

 

R. Baliukonienė sako, kad pradėjusi kurti verslą apie savo krautuvėlės originalumą ar išskirtinumą negalvojusi, esą tokių parduotuvėlių yra nemažai. „Mano siekiamybė buvo įgyvendinti savo svajonę – susikurti darbo vietą su mėgstamu darbu ir jam atsiduoti“, – sako moteris.

 

Todėl R. Baliukonienė iš klientų sužinojusi, kad krautuvėlė „Pupa“ įrašyta tarp pretendenčių  tapti originaliausia smulkiojo verslo įmone, gerokai nustebo ir dar labiau nustebo pelniusi šią nominaciją.

 

„Kad žmonės išrinko krautuvėlę „Pupa“ originaliausia įmone labai džiaugėmės. Gal dėl to, kad čia sklando gera aura, suteikianti ramybę?“ – vis dar ieško atsakymo R. Baliukonienė. Alytiškės pagrindinis darbo principas  – kiekvieną klientą aptarnauti aukščiausiu lygiu ir pasiūlyti jam reikalingą roduktą.

 

„Man visi žmonės lygūs – ar prabangiai apsirengę ar kukliai, pikti ar geros nuotaikos, visiems vienodas dėmesys ir pagarba“, – tikina moteris.

 

Ir išvargina, ir teikia džiaugsmą

 

Vos apsisprendusi įsteigti krautuvėlę, kurioje būtų prekiaujama kavos pupelėmis, malta kava, arbata prieskoniais, aliejais bei įvairiais kitais skaniais ir sveikais produktais Rasa su vyru Sauliumi ir paaugle dukra ėmėsi darbo.

 

Šeima nesikreipė pagalbos į profesionalius dizainerius - vartydami interjero dizaino žurnalus ir remdamiesi sava intuicija išsirinko baldus, šviestuvus, indus biriems produktams ir pakavimo reikmenis. Visi įsikūrimo darbai užtruko vos tris mėnesius ir krautuvėlė  atvėrė duris pirmiesiems lankytojams.

 

„Pupa“ mūsų šeimai yra išsūpuotas, iščiūčiuotas kūdikis, kuriam jau greitai sueis vieneri metukai“, – su didžiule meile apie įgyvendintą svajonę sako R. Baliukonienė.

 

Tiesa, kaip kiekvienas kūdikis, taip ir „Pupa“ reikalauja daug dėmesio ir jėgų. Moteris jau pajuto, kad turint verslą, sau laiko lieka žymiai mažiau, tenka dirbti šešias dienas per savaitę. Ir pasibaigus darbo valandoms tenka dar padirbėti֪ sutvarkyti krautuvėlę, peržiūrėti užsakymus, apgalvoti tolimesnius planus.

 

„Fiziškai pavargstu, bet tai neatima noro dirbti. Priešingai, kasdien krautuvėlės duris praveriu su nauju užsidegimu, kuris dar labiau sustiprėja, kai pamatau klientus, galiu išpildyti jų norus, girdžiu jų padėkas“, – pasakoja alytiškė.

 

R. Baliukonienės nuomone, pradedantis verslą, turėtų suprasti du dalykus, kad  pelnas iš karto neateis ir kad tai neturėtų sustabdyti siekti užsibrėžto tikslo.

 

Daugiau pirkėjų – vyresnio amžiaus

 

Kokią kavą mėgsta alytiškiai? „Svarbiausia, kad nebūtų rūgšti, kartumą dar kai kas mėgsta, tačiau dažniausiai renkasi nestiprią, vidutinio skrudinimo“, – apie alytiškių pomėgius pasakoja R. Baliukonienė. Tarp arbatų dominuoja žolelių ir žalioji. 

 

Pati krautuvėlės „Pupa“ savininkė labiausiai mėgsta vidutinio skrudinimo, ką tik sumaltą ir užplikintą karštu vandeniu kavą. „Taip paruošta kava kvapiausia, sodriausia ir skaniausia“, – įsitikinusi R. Baliukonienė. 

 

Ne vienerius metus kava ir arbata prekiavusi R. Baliukonienė pažįsta daugelį alytiškių. Ji sako pastebėjusi, kad keičiasi ne tik žmonių įpročiai ir norai, bet ir pats miestas.

 

„Mūsų miestas sensta, tai jaučiasi pagal pirkėjus. Žinoma, dabar sveikai maitintis madinga, bet vyresnio amžiaus pirkėjų daugiau nei jaunimo. Jaunimas į „Pupą“ dažniausiai užsuka prieš Kalėdas ir kitas šventes dovanėlių artimiesiems“, –  pastebėjimais dalijasi moteris.

 

Anot jos, per daugelį metų žolininkų kursuose ir bendraujant su klientais sukaupta patirtis  padeda patarti, koks produktas geriausiai atitiktų kliento lūkesčius.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai