Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

„Užstrigusi“ koncertinė erdvės idėja vėl skinasi kelią į Miesto sodą

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:10, 2020-04-20
Tokią koncertinę erdvę mIesto sode buvo planuojama įrengti prieš dvejus metus.
Iniciatyvos autorių vizualizacija (2018 m.)

Prieš dvejus metus „Alytiškių iniciatyvų“ projektą laimėjusią, bet taip ir neįgyvendintą koncertinės erdvės Miesto sode idėją jau daug kas spėjo pamiršti. Tačiau po ilgų derinimų ji vėl atgaivinta. Gavus Kultūros paveldo departamento „palaiminimą“, koncertinės erdvės įrengimo projektas vėl bus teikiamas savivaldybės tarybai.

 

„Koncertinės erdvės Miesto sode idėja iniciatyvų projektą laimėjo dar 2018 metais, bet kadangi Miesto sodas yra kultūros paveldo objektas, ir  didžioji dalis veiklos ten ribojama, teko nueiti ilgą kelią, kad suderintume projektą“, - sakė Alytaus mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris.

 

Atsižvelgiant į tai, kad koncertinės erdvės projektas dvejus metus buvo tarsi „užstrigęs“, praėjus tiek laiko, pagal visus reikalavimus, jį reikia teikti tvirtinti savivaldybės tarybai.

 

„Klausimas bus pristatytas tarybai. Kultūros paveldo departamentas pritarė pakoreguotiems projektiniams sprendiniams, tad trukdžių sumanymą įgyvendinti kaip ir neliko“, - teigė Š. Klėgeris.

 

Pradėjus derinti koncertinės erdvės Miesto sode statybų projektą su Kultūros paveldo departamentu, paaiškėjo, kad departamentas jo nederins, kadangi tai turi būti ne statinys, o įrenginys – statybos miško žemėje negalimos. Iniciatyvos autoriams buvo pavesta pakoreguoti siūlomą projektą ir suderinti jį su Kultūros paveldo departamentu.

 

AlytusPlius.lt primena, kad idėją Miesto sode įrengti koncertinę erdvę „Alytiškių iniciatyvų“ projektui buvo pateikęs alytiškis Linas Jakštonis. Tąkart jis teigė, kad tai yra ne jo vieno idėja – prisidėjo ir bendraminčiai. Nauja vasaros estrada, patogi žiūrovų zona ir daugybė renginių gyventojams – tokią Alytaus miesto sodo viziją matė alytiškiai, ryžęsi atgaivinti koncertinę erdvę miesto širdyje.