Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Užstrigę darbai Žaliojoje gatvėje: terminai tęsiami, pabaigos nematyti

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  16:02, 2014-04-22
Mažai tikėtina, kad darbai Žaliojoje gatvėje bus baigti iki liepos 15 dienos
Alytusplius.lt nuotr.

Pagal prieš dvejus metus pasirašytą sutartį dėl Žaliosios gatvės rekonstrukcijos Alytuje, darbai čia turėjo būti baigti dar praėjusių metų spalį, tačiau terminas jau pora sykių buvo pratęstas.  Bet beveik neabejojama, kad ir pratęsime numatyta šių metų liepos 15-oji nebus pabaiga, nes daugelis projekte numatytų darbų dar net nepradėti.

 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės Investicinių projektų skyriaus vedėjo pavaduotojo Sigito Stumbro, pagrindinė priežastis, dėl ko vėluoja Žaliosios gatvės rekonstrukcija – rangovo silpnumas, nesugebėjimas organizuoti ir vykdyti darbus.

 

Darbus vykdančios bendrovės „Skirnuva“ statybos direktoriaus pavaduotojas Stasys Gecevičius teigė, kad darbai vėluoja dėl tunelio įrengimo. „Problemos yra aiškios. Dėl nuošliaužos ligoninės gatvėje komunikacijos buvo atliktos prastūmimo būdu.

 

Tačiau atlikus papildomus žemės sankasos tyrinėjimus, buvo prieita prie išvados, kad reikia atlikti naujus pirkimus, kurie visuomet užtrunka“, - apie užsitęsusius darbus Žaliojoje gatvėje kalbėjo S. Gecevičius.

 

„Skirnuvos“ statybos direktoriaus pavaduotojo teigimu, įmonė įsipareigojo tunelį po Ligoninės gatve įrengti per du mėnesius. Birželio mėnesį, užbaigus tunelio statybos darbus, būtų galimas eismas ir Ligoninės gatve.

 

Nors S. Gecevičius sakė, kad galutinai darbus numatoma baigti šių metų rudenį, įvertinus iki šiol atliktus darbus, tai mažai tikėtina.

 

Pagal projektą yra numatyta atlikti šiuos darbus: įrengti tunelį po Ligoninės gatve, tačiau darbai tik pradėti; įrengti Žaliąją gatvę pritaikytą pėstiesiems, dviratininkams ir riedlentininkams – atlikta maža dalis darbų nuo Kauno gatvės iki Vandens tako; pakloti lietaus nuotekų tinklus kanalizuojant esamą upelį – darbai beveik užbaigti, beliko sujungimas po tuneliu.

 

Atlikta apie 70 procentų darbų klojant buitinių nuotekų tinklus, sudarant galimybę gyventojams prisijungti prie centralizuotų tinklų; vaizdo stebėjimo sistema – dar tik vyksta paruošiamieji darbai; šlaitų sutvarkymas ir apželdinimas, „sodo“ įrengimas prieš tunelį nuo Jotvingių gatvės - pradėti tik šlaitų tvarkymo darbai.

 

Papildomas pėsčiųjų ir dviratininkų takas su poilsio aikštelėmis ir išplatinimais riedutininkams, apžvalgos terasa virš Žaliosios gatvės, suoliukai, dviračių stovai, šiukšliadėžės, informaciniai stendai, apšvietimo tinklai, kur turėtų būti pastatyti 67 šviestuvai – dar nepradėti įrenginėti.

 

Alytaus miesto savivaldybei už Žaliosios gatvės rekonstrukciją teks pakloti kone vieną milijoną litų, dar tiek pat sudarys valstybės biudžeto lėšos. Bendra projekto vertė – daugiau nei dešimt su puse milijono litų.

Komentarų nėra