Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 29 961

Užsimojo sudrausminti tėvus – vasarą į darželius priims ne visų vaikus?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  12:16, 2019-05-14
Užsimojo sudrausminti tėvus – vasarą į darželius priims ne visų vaikus.
alytusplius.lt nuotr.

Nedirbantys ir vaikų turintys alytiškiai vasarą savo vaikus turėtų prižiūrėti patys, o ne leisti juos į miesto lopšelius-darželius. Toks siūlymas pateiktas svarstyti Alytaus miesto tarybos nariams. Jeigu politikai pritars, du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – lopšelių-darželių durys bus atviros tik dirbančių tėvų vaikams.

 

Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė teigė, kad siūlymas vasaros laikotarpiu sudaryti galimybę tik dirbantiems tėvams vesti vaikus į darželius, gimė po to, kai į miesto savivaldybę kreipėsi ikimokyklinio ugdymo įstaigų direktorės, kurios pateikė kelių metų darželių lankymo vasaros metu statistinius duomenis ir paprašė, kad būtų įvestos tėvų drausminimo priemonės. 

 

„Situacija tokia, kad tėvai pateikia prašymus, nurodydami, jog liepą-rugpjūtį jų vaikai lankys lopšelį-darželį, o paskui iš to sąrašo susirenka tik 50 ir mažiau procentų vaikų. Auklėtojos dirba nepilnose grupėse, atsiranda ir kita problema – susidaro sunkumai visas auklėtojas išleisti kasmetinių atostogų“, - motyvą, kodėl buvo parengtas sprendimo projektas, kuriame numatyti ribojimai, kurių tėvų vaikai būtų priimti į darželius, kurių – ne, įvardijo R. Ališauskienė.

 

Anot jos, vaikams truputį reikia pailsėti kartu ir su tėvais, paatostogauti, nes kai kurių šeimų vaikai į darželį eina kasdien ir neturi nė savaitės poilsio kartu su šeima.

 

„Kai grupių skaičius vasarą nesumažėja, remontuoti grupių patalpas, jas kokybiškai išvalyti, irgi tampa sudėtinga, nes ištisus metus visos grupės yra užimtos“, - teigė R. Ališauskienė.

 

Atsižvelgiant į minėtas priežastis ir buvo parengtas siūlymas vasaros laikotarpiu sudaryti galimybę tik dirbantiems tėvams vesti vaikus į darželį, jiems pateikiant iš darbovietės pažymas, kad liepos ir rugpjūčio mėnesiais jie neturės atostogų.

 

Dėl tokių pokyčių jau kilo didelis sąmyšis tėvų bendruomenėje, užvirė diskusijos socialiniame tinkle, o pagalbos, siekiant, kad šeimas diskriminuojantis sprendimas nebūtų priimtas, jau kreiptasi ir į Alytaus atstovus Seime.

 

Ar lopšelių-darželių darbo organizavimo problemos sprendimą galima perkelti ant vaikus auginančių tėvų pečių? Į šį klausimą atsakys miesto politikai. Komitetuose šis klausimas pradėtas svarstyti šią savaitę. Pirmadienį Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komitete tokiam siūlymui buvo nepritarta, Aplinkos ir plėtros komiteto nariai pasisakė už. Antradienį vyks kitų komitetų posėdžiai, tačiau galutinis sprendimas turėtų būti priimtas tarybos posėdžio metu.

 

Keleriais metais atgal, Alytuje vasaros laikotarpiu visuomet dirbdavo tik du-keturi lopšeliai-darželiai, tačiau praėjusios kadencijos taryba 2016 metais nusprendė, kad vaikai turi lankyti savo ugdymo istaigą ir priėmė sprendimą, kad mieste vasarą turi dirbti visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra