Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 165

Užsienio kalbos mokymasis – geras būdas gerai praleisti laiką

AMES inf.   •    •  13:12, 2019-09-05
R. Vencienė savo gyvenimo ji neįsivaizduoja ne tik be anglų kalbos, bet ir be nuolatinio jos mokymosi
Asmeninio albumo nuotr.

Rugsėjį naujus mokslo metus pradeda ne tik vaikai – vadovėlius atsiverčia ir nemažai suaugusiųjų. Ne vienam jų mokymosi procesas – tai ne tik naujos žinios, bet ir galimybė  smagiai ir prasmingai praleisti laiką.

 

„Pas mus žmonės ateina ne tik mokytis – jie tampa puikiai bendraujančiais draugais, kuriems pamokos tampa smagiais, jokio streso nekeliančiais užsiėmimais, kuriuos lanko ne vienerius metus, nuolat tobulėdami ir laukdami naujų susitikimų“, - sako kalbų mokyklos AMES Alytaus filialo vadovė  Viktorija Kakauskienė.

 

Tarp šioje mokykloje besimokančių suaugusiųjų populiariausia – anglų kalba. Šiandien jos žinios reikalingos visose gyvenimo srityse.

 

„Be šios kalbos neįsivaizduoju savo gyvenimo - jos reikia ir keliant kvalifikaciją užsienyje vykstančiose konferencijose, ir skaitant medicininę literatūrą anglų kalba, ir keliaujant po pasaulį. Anglų kalba tiesiog būtina bendraujant su žmonėmis iš skirtingų pasaulio šalių“, - sako alytiškė gydytoja Rigonda Vencienė.

 

Savo gyvenimo ji neįsivaizduoja ne tik be anglų kalbos, bet ir be nuolatinio jos mokymosi. „Mokslininkai nustatė, jog mokymasis lėtina senėjimo procesus“, - šypsosi medikė, turinti daug veiklos ir pomėgių, tarp kurių anglų kalbos mokymasis užima vieną pagrindinių vietų.

 

Ji negaili gerų žodžių AMES kalbų mokyklai, kurią lanko jau ne vienerius metus, ir džiaugiasi čia sutikusi puikias mokytojas, negailinčias savo laiko ir besidalijančias žiniomis, bei žingeidžius, įvairiapusiai įdomius bendramokslius, su kuriais bendraujant yra galimybė praplėsti savo akiratį ir kitose srityse.

 

„Kiekviena anglų kalbos pamoka duoda naujų žinių, praplečia žodyną, primena primirštus dalykus, sutvirtina kalbos įgūdžius“, - sako R. Vencienė, šį rugsėjį, kaip ir kasmet vėl praversianti AMES kalbų mokyklos Alytaus filialo duris.

 

Nenutraukti jau keliolika metų trunkančios tradicijos – lankyti anglų kalbos pamokas AMES kalbų mokykloje – pasiryžęs ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

 

„Kiek spėsiu, kiek galėsiu, tiek tikrai kursus lankysiu. Kiekvieną rudenį startuoju ir šis nebus išimtis“, -  sakė miesto vadovas.

 

Jis renkasi vakarais, po darbo valandų, vykstančius anglų kalbos kursus. Tiesa, mero pareigos, pasibaigus darbo laikui, nesibaigia, tad kaskart suspėti į pamokas nėra lengva, bet nepaisant to politikas nusiteikęs ir toliau mokytis.

 

„Tai yra būtina, kad komfortiškai jausčiausi, kad kiekvieną dieną galėčiau laisvai bendrauti su atvykusiais svečiais, ne tik kalbėti dalykine kalba, bet ir pajuokauti prie pietų stalo, neformalioje aplinkoje.  Kiek tik galėsiu, mokysiuosi ir toliau“, - apie anglų kalbos mokymąsi kalbėjo N. Cesiulis, prisipažindamas, kad per tuos keliolika metų jam nė karto nebuvo kilusi mintis, kad jau gana, metas sustoti.

 

Nors jo anglų kalbos žinios pakankamai aukšto lygio, tačiau, mero įsitikinimu, užsienio kalbos reikia mokytis nuolat – būtina tobulinti žinias, kad galėtum gražiai, taisyklingai reikšti mintis, naudotum tinkamas gramatines formas, turėtum turtingą žodyną.  

 

Vidurinėje mokykloje N. Cesiuliui teko mokytis prancūzų ir rusų kalbų, studijuojant aukštosiose – vokiečių.  Tačiau gyvenimas parodė, kad daugelyje sričių yra labai reikalinga anglų kalba.

 

„Mokymasis visą gyvenimą ir geras būdas gerai praleisti laiką“, - įsitikinęs Alytaus miesto vadovas, nuo rugsėjo į savo darbo kalendorių jau įtraukęs ir anglų kalbos pamokas.

 

AMES Alytaus filialas

Tel. 8 624 02989

 El. p. alytus@ames.lt

 www.ames.lt

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra