Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Iš užsienio atvykę svečiai žavėjosi Alytaus profesinio rengimo centru: „Turite puikias galimybes“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  12:09, 2023-05-08
Projekto dalyviai prie Alytaus profesinio rengimo centro.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Ši mokykla mums paliko neišdildomą įspūdį“, – tokie įvertinimai Alytaus profesinio rengimo centrui skambėjo iš jame apsilankiusių mokytojų ir mokinių, atvykusių iš užsienio šalių, lūpų. Į Dzūkijos sostinę atkeliavę svečiai dalyvavo čia vykusiame baigiamajame Erasmus+ mainų projekto „Ypatingi metodai ypatingiems mokiniams“ („Special methods for special students“ Nr. 2020-1-PL01-KA229-081704) susitikime.

 

Paskutiniojo etapo projektinės veiklos buvo organizuojamos minėtame Alytaus profesinio rengimo centre. Į jas  įsitraukė pedagogai ir mokiniai iš Portugalijos, Turkijios, Lenkijos, Latvijos. į Alytų iš svečiose šalyse esančių profesinio rengimo centrų ir bendrojo ugdymo mokyklų atvyko 21 mokinys bei 8 mokytojai.

 

 

„Projektinio vizito tema buvo verbalinio-lingvistinio būdo naudojimas, mokantis anglų kalbos. Projekto dalyviai atliko įvairias kalbėjimo ir rašymo užduotis, žaidė žodžių žaidimus, o pati įdomiausia dalis –  pasidalinę į tarptautines komandas, kūrė naujienlaiškį bei videofilmą.

 

Ne veltui pats projektas vadinasi „Ypatingi metodai ypatingiems mokiniams“. Kiekvienas mokinys yra ypatingas, ir mokytojas turi atrasti tuos „ypatingus“ būdus jį sudominti, pateikti informaciją ir kartu eiti mokslo bei asmeninio tobulėjimo keliu. Tikiu, kad mums tai puikiai pavyko: susiskirstėme į komandas, pasitelkdami žodį, rašymą, vaizdą, apibendrinome projektines veiklas. Stebino mokinių išmoningumas, idėjos, entuziazmas“, - pasakojo Alytaus profesinio rengimo centro anglų kalbos mokytoja Jolanta Ručienė.

 

 

Paskutiniąją susitikimo dieną kiekviena komanda pristatė  savo sukurtą naujienlaiškio dalį. Vyriausias redaktaorius buvo moksleivis iš Portugalijos Pedro Borges de Carvalho Costa e Sousa.

 

Projektinio susitikimo videodienoraštį kūrė Alytaus profesinio rengimo centro mokinys Karolis Jasulevičius.

 

 

Ispūdžiais apie patirtį viešint Alytuje dalijosi ir iš Portugalijos, Póvoa de Varzim miesto, atvykusi Escola Secundária de Rocha Peixoto mokyklos anglų kalbos mokytoja Isabel Maria Maio Vieitas da Silva Maia.

 

Ji teigė, jog projekto baigiamasis susitikimas suteikė ne tik naudingų žinių, įgūdžių mokslo prasme, bet taip pat  taip leido pažinti skirtingas kultūras, susipažinti su įdomiais žmonėmis.

 

„Ši mokykla – Alytaus profesinio rengimo centras – man išties yra didžiausias atradimas. Esu labai nustebinta: kokia čia įranga, mokymosi bazė, kokios galimybės mokiniams. Aš galvojau, kad mano mokykla, kurioje mokau, yra nuostabi, bet ši įstaiga Alytuje tikrai pranoko lūkesčius“, - sakė Isabel Maria Maio Vieitas da Silva Maia.

 

Ji taip pat džiaugėsi, kad projekto baigiamojo etapo metu mokiniai buvo suskirstyti į tarptautines komandas ir dirbdami kartu pasiekė išties puikių rezultatų.

 

Mokinys iš Portugalijos Diogo Miguel Barbosa Matos Proença Fernandes pasakojo, kad dalyvaudamas projekto veiklose sutiko naujų draugų ir susižavėjo Alytaus miestu. Važiuodamas čia, jis neįsivaizdavo, kad miestas bus toks žalias, ramus, tylus, o žmonės – atjautūs, palaikantys, draugiški vienas kitam.

 

 

Edukaciniai užsiėmimai vyko ne tik Alytaus profesinio rengimo centre – mokiniai ir pedagogai taip pat vyko į Vytauto Didžiojo universitetą.  Čia doktorantės iš Graikijos ir Ispanijos skaitė paskaitą apie verbalinį/lingvistinį mokymosi būdą, o universiteto prorektorė Vilma Bijeikienė pateikė įdomių faktų apie kalbas Europoje. Mokiniai aktyviai įsitraukė į paskaitas, mobiliaisiais telefonais jungdamiesi prie programėlės ir atsakinėdami į lektorių pateiktus klausimus.

 

Apsilankymas universitete didelį įspūdį paliko anglų kalbos mokytojai Anadolu Lisesi iš Turkijos, Carsamba miesto. Ji tvirtino, kad norėtų, jog šiame universitete mokytųsi jos dukra.

 

„Tiek Alytus, tiek Kaunas turi kažką savito. Tiek daug galimybių jaunam žmogui, svarbiausia  – mokėti jas atrasti. Na ir miestų tvarka, švara sužavėjo, žmonės itin pagarbūs vienas kitam. Tikiu, kad čia dar atvyksiu“,  - kalbėjo Anadolu Lisesi.

 

 

Projekto dalyviai dar vyko ir į Vilniaus miesto laboratorijos edukacinį teatrą.  Čia moksleiviai diskutavo, bandė įsijausti į aktorių vaidmenis, kūrė dramatiškus pasirodymus ir taip ieškojo atsakymų į žmonijai aktualius klausimus bei būdų, kaip spręsti globalias problemas.

 

„Malonu girdėti, kad svečiai taip palankiai atsiliepė apie Alytaus profesinio rengimo centro mokomąją bazę, apie projektines veiklas ir apie mūsų miestą. Manau, jie išvyksta pasisėmę daugybę patirties, kurią galės pritaikyti ir grįžę namo, savo mokymo įstaigose. O mes, mokytojai, tikrai bendrausime ir toliau, palaikysime ryšius ir dalinsimės patarimais“, - sakė anglų kalbos mokytoja J. Ručienė.

 

Komentarų nėra