Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 25 344

Už nuopelnus kitų sveikatai įvertinta alytiškė pataria rasti laiko sau

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  8:36, 2020-03-14
Akvilė Bartkuvienė.
AlytusPlius.lt nuotr.

Nuo vaikystės piešusi žmones, vilkinčius baltais chalatais, ir svajojusi apie tai, kaip galėtų prisidėti prie visuomenės sveikatos stiprinimo, Akvilė Bartkuvienė (33 m.) nesunkiai įgyvendino savo svajonę.

 

,,Kai labai nori ir to kryptingai sieki, nieko nėra neįmanomo“, - įsitikinusi jau penkerius metus Alytaus visuomenės sveikatos biure už visuomenės sveikatos stiprinimą atsakinga moteris.

 

Apdovanota už nuopelnus sveikatos apsaugai

 

Akvilės atsidavimas darbui, nuoširdi pagalba tiems, kam to labiausiai reikia, neliko nepastebėti. Šiais metais Alytaus visuomenės sveikatos biuro specialistė buvo išrinkta viena iš labiausiai miestui nusipelniusių žmonių – Alytaus metų apdovanojimų metu jai buvo skirta nominacija už nuopelnus sveikatos apsaugai.

 

,,Apdovanojimą priėmiau ne kaip asmeninį, o kaip apskritai visuomenės sveikatos specialisto įvertinimą. Dirbame komandoje, tad  toks pasiekimas yra visų mūsų įdirbis. Džiaugiamės, kad žmonės vertina mūsų pastangas jiems padėti“, - kalbėjo Akvilė.

 

 

Akvilė atsakinga už širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto riziką turinčių žmonių sveikatos stiprinimą. Už nuveiktus darbus būtent šioje srityje jai ir skirtas garbingas apdovanojimas.

 

Už intensyvų darbą, puoselėjant širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programą, alytiškė jau buvo įvertinta ir prieš dvejus metus. Tuomet Akvilei buvo skirta Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos intensyviausio 2017 metų specialisto nominacija. 

 

Moko žmones gyventi sveikiau

 

,,Dirbu su žmonėmis, turinčiais riziką susirgti cukriniu diabetu bei širdies ir kraujagyslių ligomis. Mokau šiuos žmones gyventi sveikiau, kokybiškiau. Gana greitai pastebiu žmonių, besilankančių pas mane, teigiamus pokyčius, - kalbėjo visuomenės sveikatos specialistė.

 

Akvilės teigimu, žmonės nori gyventi sveikiau, kad išvengtų grėsmingų ligų, bet svarbu, kad toks noras nebūtų trumpalaikis, o taptų ir gyvenimo būdu, todėl labai svarbu formuoti ilgalaikius sveikos gyvensenos įgūdžius.

 

Neseniai Akvilė teikė pagalbą vyrui, turinčiam nemažą antsvorį ir padidėjusį kraujo spaudimą. Vyras net sunkiai vaikščiojo. Pabaigęs prevencinę programą, vyras kardinaliai pasikeitė. Pakeitęs mitybą, numetė daug svorio, tapo aktyvesnis. Tokie teigiami pavyzdžiai Akvilei teikia daug džiaugsmo ir jos darbui suteikia prasmę.

 

Žmonės, su kuriais dirba, tampa draugais

 

,,Man didžiausias malonumas darbe – bendravimas su žmonėmis, kuriems galiu padėti siekti teigiamų sveikatos pokyčių ir drauge su jais džiaugtis tuo. Šiltas ir glaudus ryšys, užsimezgęs su žmonėmis – man geriausias atlygis už darbą ”, - sakė Akvilė. Moteris džiaugiasi, kad žmonės, su kuriais ji dirba, neretai tampa draugais, ja pasitiki.

 

Kalbėdama apie sunkumus, su kuriais savo darbe susiduria, Akvilė neslėpė, kad ne visada pavyksta motyvuoti darbingo amžiaus žmonės gyventi sveikiau. Kartais teigiami žmonių sveikatos pokyčiai būna trumpalaikiai. Tai visuomenės sveikatos specialistę neramina.

 

Paklausta, nuo ko reikėtų pradėti žmogui, nusprendusiam gyventi sveikiau, Akvilė teigė, kad pirmiausia pats žmogus turi norėti pokyčių.

 

,,Kai yra noras stiprinti savo sveikatą, toliau viskas klostosi savaime“, - įsitikinusi pašnekovė. Jos teigimu, niekada nevėlu pradėti rūpintis savo sveikata, nes lengviau ligos išvengti nei ją gydyti.

 

Nuo vaikystės žinojo, kokią profesiją pasirinks

 

Akvilė jau vaikystėje žinojo, kuo bus užaugusi. ,,Visada man buvo aišku, kad dirbsiu medicinos srityje. Piešiau medikus, jaunųjų šaulių būrelyje visada būdavau paramedike“, - pasakojo pašnekovė.

 

Baigusi mokyklą,  Akvilė pirmiausiai studijavo kineziterapiją. Jausdama, kad dar trūksta žinių, pabaigė visuomenės sveikatos ir mitybos studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

 

,,Studijos leido suprasti, kad pasirinkau tinkamą profesiją. Mokytis buvo labai įdomu. Dėstytojai skatino tobulėti, judėti pirmyn ir niekada nesustoti“, - sakė pašnekovė.

 

Stengiasi gyventi sveikai

 

Jauna moteris džiaugiasi, kad gyvena ir dirba gimtajame Alytuje. ,,Tai – nuostabus miestas. Gera čia gyventi su vaikais. Visko pakanka: ir gamtos, ir pramogų, ir erdvių, pritaikytų sportuoti“, - džiaugiasi ji.

 

Akvilė, nors ir daug laiko skiria darbui, stengiasi gyventi kuo sveikiau. Ji valgo reguliariai. Racione netrūksta vaisių, daržovių ir grūdinių produktų. Su dukromis kasdien daro mankštą. Daug laiko praleidžia gamtoje.

 

,,Kiekvienam svarbu mylėti, vertinti save. Neužmiršti rūpintis savimi. Kasdien skirti bent minutę tik sau. Tai suteiks dvasinės stiprybės ir optimizmo“,- įsitikinusi moteris.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai