Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Už gyvenimą, paskirtą kūrybai ir tradicijoms – jautri merės padėka

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  9:23, 2023-10-01
Iš kairės: vicemeras A. Truncė, garbės pilietė G. Švabienė, merė R. Vitkauskienė.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Etnokultūros mylėtojai šeštadienį rinkosi į sausakimšą Alytaus jaunimo centro didžiąją salę. Čia skambėjo vargonininkės, kompozitorės, Alytaus rajono garbės pilietės Genovaitės Švabienės sukurtos dainos ir muzika. Autorinės kūrybos vakaras „Pabūkime kartu“ nepaliko abejingų ir Alytaus rajono vadovų.

 

„Apsidairykite – kiek daug šypsenų, kiek plojimų, nuoširdumo, kiek žmonių susirinko! Ir viskas – tik Jums ir dėl Jūsų, miela Genovaite. Žinau, kad Jūsų vaikystė – nebuvo paprasta. Daug patyrėte, daug netekote. Ir nepaisant visko, šiandien mums visiems esate pavyzdys. Esate mūsų Alytaus rajono šviesulys, kuris puoselėja senąsias lietuvių tautos tradicijas, sujungia kartas ir primena, kaip svarbu savyje nešiotis ir skleisti tautiškumo, pilietiškumo jausmą“, – gerų žodžių negailėjo merė Rasa Vitkauskienė.

 

Alytaus rajono garbės pilietei merė R. Vitkauskienė kartu su vicemeru Aurimu Trunce dėkojo už aktyvų dalyvavimą visuomeninėje veikloje, lietuvių liaudies dainų ir tradicijų puoselėjimą, Alytaus rajono garsinimą. Įteikė jai padėką ir simbolinių dovanų.

 

Pilnutėlėje salėje gražiausius kompozitorės kūrinius atliko kapelos ir ansambliai „Tarškutis“, „Alasėlis“, „Metelys“, „Suvingio banga“, „Dzūkija“, „Romantikai“, „Šilas“, „Keturnytis“. Renginį vedė Tomas Belickas ir Dalia Langvinienė, Vinculis ir Marceliutė.

 

 

Autorinio kūrybos vakaro organizatoriai, dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ vadovai Rima ir Leonidas Moisejenkai dėkojo Alytaus rajono savivaldybei, kuri prisidėjo prie šventės finansavimo.

 

G. Švabienė šių metų liepą Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos apdovanota ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu už nuopelnus išsaugant ir garsinant lietuvių liaudies dainas, etnokultūros puoselėjimą.

 

Luksnėnų kaimo gyventoja daug me­tų va­do­vau­ja Luks­nė­nų mo­te­rų an­sam­bliui „Ala­sė­lis“, groja vargonais Luks­nė­nų kop­ly­čio­je, yra iš­lei­du­si daugybė dai­nų al­bu­mų, dai­nų ir gies­mių kny­gų. Už švietėjišką, kultūrinį darbą, dzūkiškos tarmės ir dainų, krašto tradicijų puoselėjimą jai suteiktas Alytaus rajono garbės pilietės vardas.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai