Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ūkininkas jaučiasi apgautas: „Užima tokias pareigas, o šitaip elgiasi“

AlytusPlius.lt informacija  •    •  14:12, 2023-04-18
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas nuotr.

Dar praėjusiais metais grūdus vienai Alytaus regione veikiančiai įmonei pridavęs ūkininkas Arūnas liko ir be grūdų, ir be pinigų. Niekaip negalėdamas atgauti, kas jam priklauso, vyriškis kreipėsi į teismą, kuris nutarė išieškoti iš minėtos bendrovės – skolininkės pinigus, o ūkininkas jau kreipėsi ir į anstolius.

 

„Vienais metais aš jiems irgi vežiau grūdus, ir tuomet jie atsiskaitė, bet pernai išvežiau tris mašinas, iš viso apie devyniolika tonų, bet niekas iki šiol neatsiskaitė, į skambučius nereagavo, tai ėmiausai teisinių priemonių.

 

Jaučiuosi apgautas, ir nukentėjau ne tik aš, bet ir kiti ūkininkai. Esu kalbėjęs ir su įmonės vadove, ir su jos vyru. Abu dirba valstybinėse įstaigose, užima, sakyčiau, tokias pareigas, kad turėtų rodyti deramą pavyzdį kitiems, tad sunku suvokti, kaip taip galima elgtis“,  – pasakojo Prienų rajone gyvenantis ūkininkas, tikinęs savo atžvilgiu sulaukęs net keiksnojimų.

 

Jis teigė, kad remiantis teismo įsakymu, nutarta išieškoti iš jam skolingos įmonės 5897,80 Eur, neskaitant išlaidų advokatui ir pan. Šiuo metu ūkininkas yra kreipęsis į anstolius ir vėlgi – laukia. Arūnas teigia įmonės vadovei, jos sutuoktiniui, skambinęs daugybę kartų, tikėjosi, kad pinigus grąžins bent maža dalimi, bet, ūkininko nuomone, tiesiog buvo slapstomasi.

 

„Aš įmonės direktorei net į darbovietę paskambinau, kas labai nepatiko, bet kaip kitaip su ja susisiekti. Sakydavo: tai savaitgalį, tai vėl kitą savaitgalį. Tai nuo praėjusių metų taip ir vyksta. Man pačiam jau reikėjo pirkti trąšas, kitas priemones, gerai, kad turėjau santaupų“, - pasakojo vyriškis. Jis teigia nusiteikęs ryžtingai: jei reikės, rašys pareiškimą ir policijai.

 

AlytusPlius.lt su grūdines kultūras superkančios įmonės direktore bandė susisiekti oficialiai nurodytu telefono numeriu, tačiau to padaryti nepavyko. Tuomet pateikė klausimus elektroniniu paštu. Iš vadovės komentaro nesulaukta, tačiau su AlytusPlius.lt redakcija telefonu susisiekė jos sutuoktinis, kuris tvirtino, kad situacija yra kitokia, esą apie jokias apgavystes negali būti nė kalbos.

 

„Juk yra sudarytos pirkimo-pardavimo sutartys, išrašytos sąskaitų kopijos. Viskas padaryta taip, kaip reikalauja įstatymai. Tiesiog dėl partnerių susiklostė nuo mūsų nepriklausančios aplinkybės,  laikinai apribotos galimybės disponuoti sąskaitomis ir vykdyti grūdų pardavimus, negalime padaryti klientams apmokėjimų. O žmogus nuolat skambina, viešojoje erdvėje rašo neigiamus komentarus, kad esame sukčiai ir pan. Jei turėtume tokių kėslų, juk viskas būtų vykę visai kitaip – tai akivaizdu. Nemalonu, kad esame nepagrįstai kaltinami tokiais dalykais“, - sakė susisiekęs įmonės vadovės sutuoktinis.

 

Jis teigė, kad skolos tikrai nesikratoma, su didžiąja dauguma jau yra atsiskaityta, po truputį viskas krypsta į gerąją pusę, tad ketinama atsiskaityti ir su likusiais.

 

„Gyvenime būna įvairių situacijų, ne viskas mūsų valioje. Gal šiuo atveju norima mus sužlugdyti – nežinau. Niekada nebuvo jokių minčių apie jokias apgavystes, juk ankstesniais metais atsiskaitėme. Ir kai tokia situacija, vieni supranta ir yra linkę palaukti, o kiti, deja, eina tokiu keliu. Bet juk dėl to pinigai iš dangaus nenukris. Mes taip pat laukiame“ , – kalbėjo vyriškis.