Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ūkininkas J. Drobnys. Visa Lietuva susivienijo: nesustosim kovoję dėl savęs, vaikų ir anūkų

Daina Baranauskaitė  •    •  19:56, 2024-01-23
Alytaus rajono ūkininkai Vilniuje. J. Drobnys - pirmasis iš kairės.

Dėmesio centre - protestuojantys ūkininkai iš visos Lietuvos, traktoriais ir kita sunkiąja technika antradienį užplūdę Vilniaus gatves. Protestai tęsis iki penktadienio.

 

Iš Alytaus  rajono važiavo 15 ūkininkų su traktoriais, vienas - su vilkiku. 

 

43 metų ūkininkas iš Raitininkų kaimo Juozas Drobnys - ypatingai aktyvus protesto renginiuose. „Penktą valandą ryto pajudėjome ir atvykome į šalies sostinę. Žadėjo važiuoti daugiau, deja, yra dalis ūkininkų, galvojančių, kad už juos teisybę iškovos kiti. Vis tik dabar visa Lietuva susivienijo. Pagaliau. Mes mokam ir galim susivienyti. Mūsų entuziastų, esu tikras, pakaks, kad sulauktume pokyčių“, - įsitikinęs ūkininkas.

 

Šią naktį jis ilsėsis namuose, o rytoj bei kitas protesto dienas - vėl į Vilnių. „Daug mūsų grįžome namo lengvaisiais automobiliais. Kiti liko saugoti traktorių. Rytoj vėl važiuosime ir jungsimės prie protesto. Kas už mus pastovės, jeigu ne mes patys?  Pas mane irgi vienas traktorius išardytas, meistras atvyksta, reikia į Nacionalinę žemės tarnybą važiuoti, bet protestas - prioritetas. Nuo rezultatų priklausys, kaip toliau gyvensime“, - sakė J. Drobnys.

 

Ūkininkas teigė, jog dalis visuomenės nežino realios žemdirbių situacijos. „Juk daugelio ūkininkų technika arba su dideliais įsipareigojimais projektams, arba paskolos, arba lizingai. Aš pats turiu tiek paskolą, tiek kelis lizingus. Ir į Vilnių atvykau su lizinginiu traktoriumi. Žmona patikslino, kad palūkanos padidėjo tris kartus. Tai pagalvokite - iš gero gyvenimo mes tokį kelią važiuojame protestuoti?“, - kalbėjo pašnekovas.

 

J. Drobnys turi 210 hektarų žemės. „Valstybė ragino išsipirkti žemę, paėmiau paskolą, dalį pirkau, o paskui atsirado pilna apribojimų. Ant tam tikrų sklypų - „užpiešė“ paukščiukus, kad negalima judinti pievų. Tokių pas mane yra 13 hektarų. Be to,  5 procentus savo žemės pagal žalią kursą turime atidėti ne gamybinei veiklai. Tai dar 10 mano hektarų. Lėkščiavau laukus, deginau kurą vardan žalio kurso? Koks čia žalias kursas? Tai dirbtinai keliama maisto krizė. Keliamos maisto kainos“, - drąsiai kalba ūkininkas.

 

Jo įsitikinimu, su tokiomis energetikos kainomis sunaikinome vietinę rinką, vietinį perdirbimą.  „Ir visa tai padarė ne kas kitas - ministrai. Elektra, kuras brangiausi, o produkcija - viena pigesnių. Todėl žmonės ir netyli. Aš neaukoju savo laiko protestams. Priešingai - leidžiu jį prasmingai vardan savo,  savo vaikų ir anūkų ateities. Šis įdirbis nebus beprasmis“, - sakė J. Drobnys.

 

Visai neseniai ūkininkas savo tėtį, taip pat Juozą Drobnį, vežė į Seime vykusį sausio 13 - osios minėjimą, mat tėtis - nusipelnęs ir apdovanotas kruvinųjų sausio įvykių dalyvis. „Gal tas kovingumas už savo žemę, savo kraštą - ir paveldėtas iš tėvuko. Aš tikrai branginu žemę, dirbu ją kartu su sūnumi, turiu planų, svajonių ir neleisiu, kad ministrai savo neišmanymu ir melu tai žlugdytų“, - tvirtino pašnekovas.

 

Jis - ne tik ūkininkas, tačiau medžiotojas, turi miško. „Daug yra problemų, nesprendžiamų kompleksiškai. Esmė, kad ministrai ne mums tarnauja, o tarsi mes jiems. Mes turime vadovautis jų nuleistomis taisyklėmis, kai net diktuoja, ką galiu daryti savo nuosavybėje. Mūsų kiekvieno prigimtinė teisė turėti savo nuomonę, kovoti už save. Tai ir darome“, - sako J. Drobnys.

 

Jis tikisi, kad trečiadienį Vilniuje iki penktadienio vyksiančiuose protestuose sudalyvaus ir daugiau ūkininkų iš Alytaus rajono.

 

Rekomenduojami video:

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai