Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ugniagesiai primena, kaip saugiai šildyti namus

Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos informacija  •    •  9:48, 2018-10-03
Ugniagesiai primena, kaip saugiai kūrenti krosnis.
Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos nuotr.

Kaip ir kiekvienais metais pasidėjus šildymo sezonui ugniagesiai primena, kaip saugiai kūrenti krosnis.

 

Jeigu kūrenate kietu kuru, prieš kūrenimo sezoną būtina išvalyti suodžius iš dūmtraukio ir krosnies. Sezono metu tai daryti reikia ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius.

 

Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti, o dūmtraukio įtrūkimai užtaisyti.

 

Palėpėse ir kitose lengvai užsiliepsnojančiose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turėtų būti išbalinti.

 

Naudojant šildymo įrenginius draudžiama laikyti kurą arčiau kaip 1 metras nuo pakuros, džiovinti bei laikyti degias medžiagas arčiau kaip 0,5 metro nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų. O, kad iš krosnies neiškristų  degančios žarijos, pakuros durelės turi būti tvarkingos ir visuomet uždarytos.

Degias grindis po krosnies pakuros durelėmis būtina uždengti metaliniu lakštu (700 x 500 mm). Degų pagrindą prie židinio būtina užkloti nedegios medžiagos lakštu, kurio plotis būtų ne mažesnis nei 500 mm, o ilgis į abi puses po 15 cm viršytų židinio angos plotį.

 

Griežtai draudžiama dūmų šalinimui naudoti vėdinimo kanalus. 

 

Smilkstančias anglis ir pelenus galima pilti tik į metalinius indus ir išpilti ne arčiau kaip 15 m   nuo pastatų ir statinių. „Pasitaiko atvejų, kai  gyventojai dar neatšalusius pelenus išpila į plastikinius mišrių atliekų konteinerius, dėl tokio neapdairumo užsidega konteineriai“, - sako Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Cibulskienė.

 

Draudžiama kūrenti šildymo įrenginiui nepritaikytu kuru bei palikti be priežiūros kūrenamas krosnis arba jas leisti  prižiūrėti vaikams.

 

Ugniagesiai primena, kad nuo šių metų gegužės 1 d. gyventojai gyvenamosiose patalpose privalo įrengti autonominius dūmų signalizatorius, išskyrus tuos atvejus, kai gyvenamosiose patalpose įrengta stacionari gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema.

 

Autonominių dūmų signalizatorių įrengimo tvarką rasite Gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų projektavimo ir įrengimo taisyklėse.

Komentarų nėra