Ugniagesiai pradeda akciją „Kūrenkime saugiai"

Loreta Cibulskienė, Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė   •    •  9:42, 2017-10-03
AlytusPlius.lt nuotr.

Atšalus orams prasidės šildymo sezonas. Spalio mėnesį Alytaus mieste ir rajone skelbiama akcija „Kūrenkime saugiai“. Lankydami gyventojus ugniagesiai atkreips dėmesį į krosnių ir dūmtraukių būklę, matomus elektros instaliacijos gedimus, dūmų detektorių (ne) buvimą bei jų techninę būklę.

 

Gyventojai, norėdami gauti konsultaciją, gali pasikviesti ugniagesį į namus paskambinę į artimiausią priešgaisrinę tarnybą. Tikimasi, kad gyventojai bus tolerantiški  ir įsileis pareigūnus apžiūrėti patalpas.

 

Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos specialistai primena, kaip kūrenti krosnis saugiai, kad nekiltų gaisras. Kūrenant kietu kuru prieš kūrenimo sezoną reikia išvalyti iš dūmtraukio ir krosnies suodžius, o sezono metu - ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius.

 

Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti, dūmtraukio įtrūkimai užtaisyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbalinti.

 

Eksploatuojant šildymo įrenginius draudžiama laikyti kurą arčiau kaip 1 metras nuo pakuros, džiovinti bei laikyti degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų. Kad iš krosnies neiškristų  degančios žarijos, pakuros durelės turi būti tvarkingos, uždarytos.

 

Siekiant išvengti gaisro degias ir sunkiai degias grindis po krosnies pakuros durelėmis būtina uždengti metaliniu 700 x 500 mm lakštu. Degias grindis prie židinio būtina užkloti nedegios medžiagos lakštu, kurio plotis būtų 500 mm, o ilgis į abi puses po 15 cm. viršytų židinio angos plotį.

 

Gyventojai, norėdami apsišildyti patalpas, naudoja įvairiausias krosneles. Dažnai dūmų šalinimui būna panaudojami vėdinimo kanalai. Tai daryti griežtai draudžiama. Smilkstančias anglis ir pelenus galima pilti tik į metalinius indus ir išpilti ne arčiau kaip 15 m. nuo pastatų ir statinių.

 

Dažnai gyventojai neatšalusius pelenus išpila į mišrių atliekų konteinerius, dėl to jis užsidega. Todėl specialistai įspėja, kad pelenus išpilti galima tik gerai įsitikinus, kad jie jau atvėsę. Taip pat draudžiama kūrenti tam įrenginiui nepritaikytu kuru bei palikti be priežiūros kūrenamas krosnis arba jas leisti  prižiūrėti mažamečiams vaikams.

 

Spalio mėnesį Alytaus mieste ir rajone skelbiama akcija „Kūrenkime saugiai“. Lankydami gyventojus Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos specialistai atkreips dėmesį į krosnių ir dūmtraukių būklę, matomus elektros instaliacijos gedimus, dūmų detektorių (ne) buvimą bei jų techninę būklę. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai