Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 254

Trys baltos sakuros Alytaus alėjoje primins ir pandemijos metus

alytusplius.lt inf.  •    •  12:57, 2020-03-21
Verslininkai sakurų alėjoje pasodino dar aštuonis medelius.
Asmeninio albumo nuotr.

Alytaus sakurų alėjoje – jau šimtas japoniškų medelių. Šią savaitę alėją kuriantys verslininkai čia pasodino dar aštuonias sakuras. Kartu su įprastinėmis rausvais žiedais žydinčiomis sakuroms pirmąkart pasodintos ir trys baltažiedės.

 

„Pirmą kartą šiame parke pasodintos trys baltos sakuros primins metus apie korono viruso pandemiją Lietuvoje“, - sako japoniškosios kultūros puoselėtojas, bonsai meistras Kęstutis Ptakauskas, besidžiaugiantis, kad verslininkai tęsia sakurų alėjos kūrimą, dovanodami miestui nuostabaus grožio medelius – pavasarį apsipylę žiedais jie džiugina, suteikia gerų emocijų.

 

 

„Rožinė spalva Japonijoje, Korėjoje ir Kinijoje yra jaunystės, gyvenimo pradžios, pavasario atostogų, grožio ir gamtos pabudimo simbolis. Sakura - tai japoniška vyšnia, medis, kuris gyvena iki 1000 metų ir, atrodo, dar ilgiau... Ji yra graži ne tiek dėl ilgaamžiškumo, kiek dėl neįprastai vešlaus ir gražaus žydėjimo“, - tokiu įrašu savo socialinio tinklo paskyroje pasidalijo K. Ptakauskas.

 

 

Sakurų alėją Alytuje, Žaliojoje gatvėje, kuriama miesto įmonių „Maristika“, „Stronglass“, „Transporto Marisa“ ir „Marisa“ iniciatyva.

 

Sakurų parkas oficialiai atidarytas prieš ketverius metus. Jame pasodinta jau 100 medelių. Daugiausia jų nupirko ir pasodino minėtos įmonės. Prieš pora metų alėjoje buvo pasodinta 10 sakurų, kurias Alytui padovanojo Japonijos miestas Hiratsuka.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.