Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Tolerancijos dienos minėjime – ypatinga Katažinos daina ir kvietimas pasikalbėti miestams

Autizmo paramos fondo „Pokyčių ambasada“ informacija  •    •  19:49, 2023-11-16
Lapkričio 16-ąją, minint Tarptautinę tolerancijos dieną, autizmo paramos fondas „Pokyčių ambasada“ pakvietė organizacijas iš visos Lietuvos į diskusiją ir filmo „Aš esu“ premjerą Lietuvos Respublikos Prezidentūros rūmuose.
Autizmo paramos fondo „Pokyčių ambasada“ nuotr.

Lapkričio 16-ąją, minint Tarptautinę tolerancijos dieną, autizmo paramos fondas „Pokyčių ambasada“ pakvietė organizacijas iš visos Lietuvos į diskusiją ir filmo „Aš esu“ premjerą Lietuvos Respublikos Prezidentūros rūmuose.

 

„Esu dėkinga, kad pokyčius inicijuojanti ambasada mums svarbią dieną minėti ir diplomatinius santykius megzti galėjo būtent šioje vietoje. Manau, kad tai geriausia arena susirinkti skirtingoms grupėms, kurios pasiryžusios siekti pokyčių. Simboliška, kad pirmasis „Pokyčių ambasados“ apsilankymas Prezidentūroje įvyko atsiimant „Lietuvos galios“ apdovanojimą už iniciatyvą „Mieste, pasikalbėkime“. Todėl šiame susitikime, kuriame dalyvauja tiek daug skirtingų žmonių iš skirtingų vietų, noriu perduoti žinutę visai Lietuvai – miestai, pasikalbėkime!“, – kviečia „Pokyčių ambasados“ įkūrėja Klementina Gruzdienė.

 

 

Renginyje dalyvavo švietimo sistemos atstovai, regioninės žiniasklaidos žurnalistai, nevyriausybinių organizacijų aktyvistai, neįgaliųjų teisių gynėjai ir kiti suinteresuoti asmenys.

 

Diskusijoje apie vykstančius ir reikalingus pokyčius visuomenėje, siekiant didinti toleranciją neįgaliesiems, dalyvavo Prezidentas Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė, autistiškas IT sektoriuje dirbantis Povilas Staniulis, vaikus su negalia 20 metų ugdanti specialioji pedagogė Svaja Venckienė, menine kalba apie atskirtį kalbanti aktorė ir režisierė Andra Kavaliauskaitė. Diskusiją moderavo žurnalistas ir regioninių radijo stočių pirmininkas Liudas Ramanauskas.

 

„Gyvename visuomenėje, kur labai daug įvairių žmonių. Teoriniu lygiu deklaruojame, kad viskas gerai, bet praktikoje kartais būname nepasirengę spręsti netikėtai iškylančias problemas, kurių neturėtų kilti. Ypatingai skaudu matyti dėl elementaraus nesupratimo ar kvailų stereotipų kenčiančius žmones. Tolerancijos nepasieksime per prievartą, leisdami įstatymus ar bausdami, ji turi formuotis natūraliai, kad žmonėms taptų savaime suprantama, jog šalia gyvena įvairių poreikių žmonės“, – diskusijos metu kalbėjo G. Nausėda.

 

 

Vilnietis P. Staniulis susirinkusių paprašė: „Nekeiskite mūsų. Žmogus turi būti priimtas toks, koks yra, ir nereikėtų jam būti kažkuo kitu“. Vyro įsitikinimu, visuomenė turėtų stengtis ne keisti neuroįvairius žmones, o ieškoti kompromisų, kaip juos įtraukti ir būti tolerantiškiems.

 

Po diskusijos dainininkė Katažina Zvonkuvienė, akompanuojant vyrui Deivydui Zvonkui, atliko emociškai jautrią lietuvių liaudies lopšinę „Anoj pusėj ežero“. Pora augina autistišką sūnų, tad tolerancijos tema netipinės raidos vaikams Katažinai ir Deivydui labai artima. K. Zvonkuvienės dainą papildė Alytaus teatro aktorės A. Kavaliauskaitės monologai apie kitokią ir iššūkių kupiną motinystę iš jos kurto spektaklio „Tylėja“.

 

Renginį vainikavo naujo lietuviško dokumentinio filmo „Aš esu“, kuris pristato nepagražintą tėvystės auginant neuroįvairius vaikus realybę, premjera.

 

 

„Filmas siekia ne vien supažindinti su autistišką vaiką auginančių šeimų išgyvenimais. Ir jokiu būdu nėra noro sukelti gailestį. Reikia tik vieno – leisti jiems augti tarp visų“, – filmą pristato jo autorė režisierė ir prodiuserė Aurelija Savickienė.

 

Filmas sukurtas bendradarbiaujant su autizmo paramos fondu „Pokyčių ambasada“. Tikimasi, kad jis keliaus per Lietuvą ir į pozityvų pokalbį apie galimus pokyčius įtrauks dar daugiau žmonių.

 

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai