Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 21 250

Toje pačioje vietoje – vėl gaisras ir girtas vyras tarp senų konstrukcijų

Raimonda Andriulionytė  •    •  14:39, 2020-03-10
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Gaisrai Pramonės gatvėje nesiliauja. Vėlų pirmadienio vakarą čia vėl kaukė gaisrinės automobilių sirenos – ugniagesiai skubėjo į Pramonės gatvėje esančias gamybines patalpas, kur gaisras per pastarąją savaitę kilo jau antrą kartą – gaisras toje pačioje vietoje buvo kilęs ir praėjusį trečiadienį. 

 

Pirmadienio vakarą socialinėje erdvėje alytiškiai vieni kitų teiravosi, kas gi vyksta Pramonės rajone, kad girdisi tiek kaukiančių sirenų. Ugniagesiai apie 21.40 val. skubėjo į adresu Pramonės g. 1 esančias patalpas, buvo gautas pranešimas apie gaisrą.

 

Atvykę į įvykio vietą, jie rado uždūmintas patalpas. Panaudoję termovizorių, aptiko gaisro židinį. Pusantro kvadratinio metro plote smilko medvilninės žaliavos ir šiukšlės. Gaisrui likviduoti užteko dviejų kibirų vandens, tačiau tarnybos ant kojų buvo sukeltos kaip reikiant. Kaip paaiškėjo, patalpose vyko metalo pjaustymo darbai.

 

Kadangi gaisras toje pačioje vietoje pasikartojo, į situaciją sureagavo ir priešgaisrinės saugos specialistai, antradienio rytą į Pramonės gatvę nuvykę atlikti patikrinimo. Ten rasti žmonės specialistams sukėlė įtarimų, jie spėjo, kad gali būti neblaivių asmenų, tad į įvykio vietą išsikvietė pareigūnus. Įtarimai pasitvirtino, atvažiavę Alytaus policijos pareigūnui vienam asmeniui nustatė sunkų girtumo laipsnį – 2,64 promilės.

 

„Atvažiavus šįryt tie žmonės nedirbo, bet ten buvo. Jų elgsena sukėlė įtarimų, tad kvietėmės pareigūnus. Tose patalpose vyksta metalo pjaustymo darbai, išmontuojamos senos metalinės konstrukcijos. Specialistai atliko patikrinimą ir nustatė, kad darbai atliekami nesilaikant bendrų priešgaisrinės saugos taisyklių.

 

Aiškinamės, kas atsakingas už darbus, kam priklauso patalpos, gresia administracinė atsakomybė, tačiau viskas paaiškės po tyrimo. Džiugu, kad žmonės tvarkosi patalpas, yra nusiteikę geranoriškai, tačiau tą reikia daryti laikantis saugos taisyklių“, - sakė Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Loreta Cibulskienė.

 

O panaši situacija dėl tokių darbų ir gaisro buvo ir praėjusį trečiadienį. Tąkart ugniagesiai taip pat skubėjo į tą pačią vietą, nes pjaustant metalą, pradėjo smilkti skuduras. Paaiškėjo, kad tąsyk į įvykio vietą buvo nuvykę ir Valstybinės darbo inspekcijos Alytaus skyriaus specialistai, kadangi buvo kilę įtarimų dėl darbų saugos ir pačių darbuotojų – ar jie dirba legaliai.

 

„Į įvykio vietą nuvykome dviese. Mus iškvietė ugniagesiai. Ten jau buvo ir policija. Radome du žmones, kurie atlikinėjo metalo pjaustymo darbus. Tuos žmones apklausėme, aiškinomės, kokius darbus jie atlieka, kam dirba ir panašiai. Jie aiškino, kad užsidegė vatinė striukė.

 

Savo ruožtu darbo inspekcija pradėjo patikrinimą, kurio metu ir paaiškės, kaip viskas vyko. Kol kas dar apie išvadas kalbėti anksti. Yra abejonių, tad reikia patikrinti ir išsiaiškinti visas aplinkybes“, - sakė Valstybinės darbo inspekcijos Alytaus skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Sigitas Leskauskas.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai