Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Tinkamo lovos rėmo pasirinkimas: medžiagos, stiliai ir patvarumas

  •    •  11:46, 2023-08-02
Asociatyvi nuotr.
Senukai.lt nuotr.

Lovos rėmas yra labai svarbi miegamojo detalė. Kokybiškas lovos rėmas turi didelę įtaką jūsų sveikatai ir bendrai kambario estetikai. Kadangi yra daugybė medžiagų, stilių ir funkcijų, rasti idealų lovos rėmą gali būti nelengva užduotis. Pateikiame svarbiausius aspektus, į kuriuos patartina atsižvelgti renkantis naują lovą.

 

Patogios lovos – kaip išsirinkti?

 

Suprasdami medžiagų, stilių ir patvarumo reikšmę, galėsite priimti pagrįstą sprendimą rinkdamiesi lovos rėmą, kuris ne tik atitiks jūsų asmeninį skonį, bet ir užtikrins ilgalaikį komfortą.

 

Medžiagos

 

 • Mediena. Mediena yra populiarus pasirinkimas dėl patvarumo, universalumo ir nesenstančios estetikos. Iš ąžuolo, klevo ir vyšnios pagamintos lovos yra itin tvirtos, o pušies ir kedro rėmai yra minkštesni.

 

 • Metalas. Metaliniai lovų rėmai yra itin tvirti ir stabilūs. Populiariausi yra plieniniai rėmai, puikiai tinkantys prie modernaus arba minimalistinio interjero.

 

 • Oda. Šiuos rėmus sudaro metalinis arba medinis karkasas, aptrauktas odiniu apmušalu. Tokie rėmai suteikia miegamajam prabangos ir elegancijos, o kartu ir papildomo komforto.

 

 • Rotangas. Šie rėmai paprastai gaminami iš austų natūralių pluoštų. Rotangas gali būti derinamas su medžiu ar metalu, suteikiant konstrukcijai papildomo tvirtumo.

 

Stiliai

 

 • Tradicinis. Tradiciniai lovų rėmai dažnai pasižymi klasikiniu dizainu ir įmantriomis detalėmis, pavyzdžiui, drožinėtais medžio ar puošniais metaliniais akcentais. Tai suteikia miegamajam elegancijos ir rafinuotumo.

 

 • Modernus. Šie rėmai pasižymi aptakiomis formomis, minimalistiniu dizainu ir švaria estetika. Šiuose rėmuose dažnai naudojamos įvairios medžiagos, pavyzdžiui, medis, metalas ar oda, o didžiausias dėmesys skiriamas paprastumui ir funkcionalumui.

 

 • Skandinaviškas. Skandinaviško dizaino principų įkvėpti lovų rėmai orientuoti į paprastumą, minimalizmą ir gaminami iš natūralių medžiagų. Šiam stiliui būdinga šviesi mediena ir aptakios linijos. Tai sparčiai populiarėjantis pasirinkimas Lietuvoje.

 

 • Kaimiškas. Kaimiško stiliaus lovos yra jaukios. Jų rėmams būdingi sendinto medžio apdailos elementai ir grubios tekstūros.

 

 • Industrinis. Šiuose rėmuose naudojamos neapdorotos, grynos medžiagos, pavyzdžiui, plienas ir sendinta mediena, todėl jie atrodo urbanistiškai ir suteikia kambariui savitą charakterį.

 

 • Bohemiškas. Bohemiški lovų rėmai pasižymi eklektiška estetika. Šiuose rėmuose dažnai derinamos spalvos, raštai ir medžiagos, pavyzdžiui, rotango tekstūros, todėl jie sukuria menišką atmosferą.

 

 • Minimalistinis. Minimalistinis dizainas vadovaujasi principu „mažiau yra daugiau“, todėl daugiausia dėmesio skiriama švarioms linijoms ir paprastumui. Šių rėmų dizainas dažnai būna aptakus ir santūrus, todėl žaismingumo interjerui suteikia spalvingi čiužiniai bei patalynė.

 

Patvarumas

 

 • Medžiagų kokybė. Pasirinkite iš aukštos kokybės medžiagų pagamintą lovos rėmą, kad konstrukcija būtų ilgaamžė. Stiprios ir tvirtos medžiagos, pavyzdžiui, medžio masyvas, metalo lydiniai arba sustiprintas plienas, prisideda prie bendro rėmo tvirtumo ir atsparumo.

 

 • Konstrukcija. Atkreipkite dėmesį į lovos rėmo konstrukcijos jungimo būdus, svarbu sutvirtinti kampai, tvirti sujungimai ir stabilumas. Geros konstrukcijos rėmai bus patvarūs ir ilgaamžiai.

 

 • Svoris. Atsižvelkite į lovos rėmo svorį, kad įsitikintumėte, jog jis tinkamai išlaikys bendrą čiužinio, patalynės ir miegančiųjų svorį. Daugiau sveriantis rėmas yra tvirtesnis ir patvaresnis.

 

 • Garantija. Patikrinkite, ar lovos rėmui suteikiama garantija. Ilgesnis garantinis laikotarpis paprastai rodo, kad gamintojas pasitiki rėmo patvarumu.

 

 • Klientų atsiliepimai. Perskaitykite klientų atsiliepimus ir vertinimus, kad sužinotumėte, ar pasirinktas lovos rėmas yra patvarus ir ilgaamžis.

 

 • Stabilumas. Patvarus lovos rėmas turi būti stabilus. Atkreipkite dėmesį į centrinę atramą, įsitikinkite, kad tvirtinimo elementai yra saugūs, konstrukcija gerai subalansuota, o rėmas išlieka stabilus miego metu ir lipant iš lovos.

 

Kokį lovos rėmą pasirinkti?

 

Nuotrauka: Senukai.lt

 

Yra įvairių tipų lovų rėmų, kiekvienas jų pasižymi unikaliomis savybėmis. Štai keletas įprastų lovų tipų.

 

Sofos lovos 

 

Sofos lovos – tai universalūs baldai, skirti ir sėdėti, ir miegoti. Jos turi sulankstomą arba ištraukiamą mechanizmą ir metalinį arba medinį rėmą, kuris suteikia atramą. Rinkdamiesi sofą lovą, atsižvelkite į jos lengvą perstatymą, patogumą ir bendrą rėmo patvarumą. Rinkitės aukštos kokybės rėmą, kad būtų patogu tiek sėdėti, tiek miegoti.

 

Platforminės lovos

 

Platforminė lova – tai lovos rėmas, turintis tvirtą pagrindą. Jis pasižymi elegantišku žemo profilio dizainu, todėl tinka modernaus ir minimalistinio stiliaus miegamuosiuose. Platforminės lovos puikiai dera su įvairių tipų čiužiniais, jos gaminamos iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, medžio arba metalo.

 

Lovos su galvūgaliu

 

Lovos rėmas su galvūgaliu yra patogūs, jie suteikia miegamajam savito charakterio, atrodo itin estetiškai. Lovos su galvūgaliu gaminamos iš įvairių medžiagų, įskaitant medieną ir metalą. Atrama taip pat gali atlikti ir praktinių funkcijų, pavyzdžiui, turėti daiktų laikymo skyrių ar integruotus šviestuvus.

 

Ištraukiamos lovos ant ratukų

 

Tai nuostabus būdas sutaupyti vietos. Ištraukiamą lovą ant ratukų sudaro pagrindinis lovos rėmas su mažesne lova ant ratukų. Nenaudojamas papildomas čiužinys laikomas po pagrindiniu lovos rėmu, o prireikus jį galima lengvai ištraukti.

 

Nuotrauka: Senukai.lt

 

Norint sukurti patogią ir malonią miego aplinką, būtina pasirinkti tinkamą lovos rėmą. Atsižvelgę į pristatytus kriterijus, galite priimti pagrįstą ir jūsų poreikius bei pageidavimus atitinkantį sprendimą. 

 

Išsirinkę labiausiai tinkamą lovą ir lovos rėmą paversite savo miegamąjį komforto ir stiliaus oaze. Apsilankykite Senukai.lt ir rinkitės iš plataus lovų asortimento.