Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Tilpti į išleistuvių suknelę – nelengva užduotis

AlytusPlius.lt info  •    •  14:55, 2017-05-04

Vienuolika Alytaus rajono moterų jau trečias mėnuo gyvena svajone vėl tilpti į savo išleistuvių suknelę. Pasirodo, kad tai nėra lengva užduotis, net ir tirpstant kilogramams, kurių per pora mėnesių kai kurios moterys atsikratė po 3-4. Tokie poslinkiai moteris ir akcijos sumanytojus nuteikai labai pozityviai. 

 

„Akcijos tikslas nėra apsirengti, įsisprausti į išleistuvių sukneles, akcijos tikslas - prisiminus vieną iš tikriausiai daugumai gražiausių ir jautriausių dienų, kilti į asmeninių pokyčių kelią“, - akcijos „Prisimink išleistuvių suknelę...“ iniciatorė Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Dalia Kitavičienė. 

 

Suprasdamas, kaip siekiant keisti gyvenimo būdą, kartais pritrūksta valios pastangų, ryžto ir ilgalaikės motyvacijos Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras kovo pradžioje moteris pakvietė kartu spręsti antsvorio problemas ir pradėjo akciją „Prisimink išleistuvių suknelę...“ .

 

Mokyklos išleistuvių suknelė - bene pirmoji moters gyvenime suknelė, kuri išlieka atmintyje. Daugelis moterų pripažįsta, kad šias sukneles saugo, brangina.

 

Akcijoje panoro dalyvauti daugiau nei pusšimtis moterų, tačiau pilotinėje akcijoje, kaip ir buvo planuota, buvo pakviesta dalyvauti 11 moterų.

 

Pasak D. Kitavičienės, akcijos dalyvės buvo atrinktos atsižvelgiant ir į kūno masės indeksą, ir į jų pasiryžimą mankštintis, ir kitus kriterijus.

 

Akcijoje dalyvaujančios moterys reguliariai sportuoja – pas vienas treneriai atvažiuoja, kitos pačios vyksta į sporto klubus. Jos laikosi dietologės nustatyto mitybos režimo, bent kartą per pora savaičių susitinka konsultacijai su dietologe, psichologe.

 

Praėjus daugiau nei dviem mėnesiams nuo dienos, kuomet moterys nutarė su specialistų pagalba keisti gyvenimo būdą, dalyvėms buvo atlikta kūno sudėties analizė ir rodikliai palyginti su buvusiais prieš akciją.

 

Pirmieji rezultatai nustebino, gal net viršijo lūkesčius. Visų dalyvių rodikliai „pajudėję“ į gerąją pusę. Mažiausiai kūno svorį pavyko sumažinti 1,5 kilogramo, kelios moterys džiaugiasi  palengvėjusios 3-4 kilogramais.

 

„Kadangi visos moterys yra pradėjusios reguliariai sportuoti, tad nieko keisto, kad analizės duomenys rodo, jog po truputį mažėja riebalų kiekis ir didėja raumenų masė. Kadangi pagrindinis akcijos tikslas - svorį mažinti be drastiškų priemonių, lėtai, tačiau ilgam, tad pokyčiai įvertinti teigiamai“, - sako D. Kitavičienė.

 

Iki šiol daugiausiai dėmesio moterys skiria savo mitybos koregavimui ir labiausiai įsiklauso dietologės patarimus. Vedami mitybos dienoraščiai, jie aptariami ir koreguojami susitikimų su gydytoja metu, sudaromi individualūs mitybos planai.

 

„Turintys antsvorio kūno svorį dažnai bando mažinti įvairiausiomis dietomis, radikaliais sprendimais, nors dažniausiai tereikia sureguliuoti mitybą ir padidinti fizinį aktyvumą. Atrodo paprasta, tačiau iš tiesų tai reikalauja didelių valios pastangų, ilgalaikės motyvacijos ir palaikymo, nes nors ir kalbama tik apie dviejų gyvenimo ingredientų - mitybos ir fizinio aktyvumo - pokyčius, tačiau iš esmės tai viso gyvenimo būdo pasikeitimas“, - kalbėjo D. Kitavičienė.

 

Anot jos, akcijos dalyvės neslėpė, jog kartais dar labai sunku „daryti apylanką  pro šaldytuvą“ ir atsilaikyti pagundai pavalgyti gausiau nei rekomenduota dietologės, todėl į pagalbą kovoje su pagundomis bei motyvacijos stiprinimui jau pirmomis gegužės dienomis įsijungs psichologė. Moterys dalyvaus grupiniuose užsiėmimuose - konsultacijose, kuriose ieškos būdų, kaip palaikyti motyvaciją ir rasti valios pastangų ne tik mažinti kūno svorį ir, svarbiausia, išsilaikyti pokyčių kelyje.

 

Komentarų nėra