Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Tėvus piktina sąlygos darželyje: vaikai grįžta sušalę ir sergantys, o šildymas nejungiamas

AlytusPlius.lt informacija  •    •  14:11, 2022-10-04
Lopšelis-darželis „Volungėlė“.
AlytusPlius.lt nuotr.

Antradienį Alytaus miesto teatre organizuojamas Mokytojų dienos minėjimas, tačiau lopšelio-darželio „Volungėlė“ pedagogai šią šventę pasitinka anaiptol ne šventinėmis nuotaikomis. Jas temdo pasipylę tėvų skundai dėl vis dar neįjungto šildymo ir nerimas dėl šalančių mažų vaikų darželio patalpose, kuriose temperatūra tesiekia 12-14 laipsnių.

 

Tėvai rengia vaikus kuo šilčiau, tačiau šie vis tiek namo grįžta šaltomis rankomis. O esant tokiai temperatūrai patalpose, neaplenkia ir ligos. Vienas po kito serga ne tik vaikai, bet ir darbuotojai.

 

„Šįryt atvedžiau vaiką į darželį. Kažkoks siaubas, grupės patalpose – 14 laipsnių temperatūra. O ten, kur vaikai miega – 12. Suprantu, kad taupoma, bet šiuo atveju, įdomu, kas svarbiau, vaikai ar pinigai? Ar teisinga taupyti vaikų sąskaita? Nenormalu, kad mažieji turi būti ugdomi tokiomis sąlygomis. Be to, šis darželis nerenovuotas, tad tikėtina, kad kituose gal ir šilčiau, tačiau tegul valdininkai atvažiuoja ir pasižiūri, kokios sąlygos konkrečiai šioje švietimo įstaigoje“, - pasakojo AlytusPlius.lt redakcijai paskambinusi lopšelį-darželį „Volungėlė“ lankančio vaiko mama.

 

Taip pat iš tėvų bendruomenės redakciją pasiekė ir laiškas, kuriame prašoma padėti spręsti su šildymu susijusią problemą. „Tai jei taupoma vaikų gerovės sąskaita ir nejungiamas šildymas, tegul bent šildytuvus vaikams parūpina, nes dabar jie darželyje būna vos ne lauko sąlygomis. Neatsiginame ligų. Mielai vaikus pasiliktume namie, bet turbūt suprantama, kad dirbame“,- rašoma laiške.

 

Apie situaciją pasiteiravus lopšelio-darželio „Volungėlės“ direktorės Aušros Plytninkaitės, ji teigė, kad tėvų skundai dėl nejungiamo šildymo darželyje liejasi vienas po kitio.

 

„Žinoma, visi jie skirti man. Tėveliai klausia, kodėl direktorė nepasirūpina, kad šildymas būtų įjungtas, kodėl jų vaikai turi šalti. Kad viskas būtų mano rankose – patalpos jau būtų šildomos. Vis to prašau valdininkų, kalbėjau tiek su savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėju, tiek su miesto meru. Buvau informuota, kad turime sulaukti miesto vadovo sprendimo, o kol kas šildymo dar turime palūkėti. Ir vis dar laukiame, kada tas leidimas pagaliau bus duotas, tačiau tėvų nepasitenkinimas tik didėja. Aš juos puikiai suprantu, nerimaujama dėl vaikų, su nekantrumu laukiame, kada galėsime darželyje būti šiltai“, - sakė įstaigos vadovė, teigusi, kad savo ruožtu padarė viską, kas įmanoma.

 

Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas taipogi patvirtino, kad tėvų skundai yra pasiekę ir jį.

 

„Tėvai man išties skambino, ir buvo netgi atėję. Aš jiems paaiškinau, kad dėl patalpų šildymo pradžios sprendimą priima ne Švietimo ir sporto skyrius ar jo vedėjas. Tokį sprendimą priima švietimo įstaigos direktorė. Visi suprantame, kad situacija energetiniu požiūriu visoje šalyje nėra palanki, tad įstaigos direktorė praėjusią savaitę kreipėsį į savivaldybės merą, ir miesto vadovas ją informavo, kad sprendimas bus priimtas pirmadienį, t.y. vakar. Taigi mero sprendimas buvo toks, kad dar šią savaitę, dėl finansinių sunkumų, reikia šiek tiek pakentėti – juo labiau, kad yra numatomas atšilimas“, - komentavo V. Valūnas.

 

Tuo tarpu vaikų tėvai teigė, kad darželis yra nerenovuotas, tiesiog „kiauras“, tad net ir atšlilus orams, pastatas neįšiltų, su šildymu – jau pavėluota.

 

V. Valūnas patvirtino, kad darželio pastatas išties yra nerenovuotas, teigė puikiai suprantantis tėvų nuogąstavimus, tačiau situacija visoje šalyje tokia, kad reikia kiek palūkėti.

 

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo, kalbant apie bendrojo ugdymo įstaigas, skundų kol kas nėra, tačiau tikėtina, kad netrukus taip pat bus sulaukta paklausimų. Tad yra svarstoma paankstinti mokinių atostogų laiką, kad dėl patalpų šildymo dar būtų galima palaukti.

 

PAPILDYTA

 

Po publikacijos paskelbimo, Alytaus miesto savivaldybė išplatino pranešimą, kad nuo pirmadienio bus pradedamas šildymo sezonas. Apie tai skaitykite čia: https://alytusplius.lt/naujienos/nuo-pirmadienio-alytuje-skelbiama-sildy...