Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Tarybos narys V. Vencius: moralios politikos pamatas turi būti kitoks

Valerijus Vencius, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys  •    •  10:06, 2020-04-17
Tarybos narys V. Vencius.
Asmeninio albumo nuotr.

Balandžio 15 d. sukako lygiai 5 metai po pirmojo 2015-2019 metų kadencijos Alytaus miesto tarybos posėdžio, o už poros dienų sukaks metai šios kadencijos tarybai. Aš atvirai pasakysiu, jog neturiu kuo labai pasidžiaugti.  Kaip politikoje „įprasta“, visi daug visko žada, bet, gavę valdžią, dažniausiai pamiršta pažadus, elgiasi labiau asmeninių interesų vedami ar pildydami pažadus vienaip ar kitaip suinteresuotiems ypač palaikiusiems rinkimuose asmenims.

 

Mano svarbiausias pažadas – morali politika. Būdamas optimistu, esu dar ir realistas bei suprantu, jog ne visada pavyksta šimtu procentų pasirinkti teisingiausią sprendimą ar palaikyti kieno nors pusę. Būna situacijų, jog kažkam gerinant sąlygas, reikalinga resursus paimti kitos pusės sąskaita. Politikoje, kaip ir fizikoje, egzistuoja energijos tvermės dėsnis. Mano nuomone, dirbant taryboje kertiniai yra keli dalykai – atsakingai pasirengti svarstomais klausimais, vadovautis sąžine, strateginiu mąstymu bei logika. Be abejo, labai svarbi ir gyvenimiška patirtis, pastovaus savitobulėjimo  procese įgytos žinios. Bet šį kartą ne apie tai.

 

Po vakarykčio tarybos posėdžio man tenka apgailestauti, kad svarstant grupę klausimų ne tik nebuvo įsiklausyta į daugiau kaip 2000 pasirašiusiųjų peticiją dėl „Drevinuko“ ir „Sakalėlio“ mokyklų bendruomenių išsaugojimo, bet ir gavus galimybę (Vyriausybės atstovo teikimu atšaukti neteisėtus tarybos sprendimus prasme), nepasinaudota gera proga pasitaisyti. Mero bei kitų „kryptį“ palaikančių tarybos narių  trapiais balsais bei taikant „buldozerio“ principą, Vyriausybės atstovo tarnyba bei dalis visuomenės aiškiai buvo pasiųsti toli, toli į Peru.

 

Kartojasi ir scenarijus, kai manipuliuojant skambiais išsireiškimais, gražiais ketinimais ar neva teisininko išsilavinimu, bandoma paminti pagrindinį tarybos veiklos dokumentą – reglamentą. Gaila, bet tai ne pirmas kartas ir nuolat kartojasi. Visa tai kardinaliai kertasi su mano vertybėmis, vizija ir misija dirbant miesto taryboje. Vis dar gaji nuomonė, kad jei esi daugumoje ar kažkurioje frakcijoje, partijoje, tai privalai laikytis nubrėžtos tam  tikros linijos. Aš taip nemanau.

 

Esu išrinktas tarnauti alytiškiams, o kartu ir apskritai visiems Lietuvos žmonėms. Bet laikantis „tradicijos“ dažnu atveju turėčiau balsuoti ir palaikyti tik sąlyginai labai mažos grupės žmonių, nes iš esmės ir valdančioji dauguma, ir kiti dariniai yra tik organizuota žmonių grupė, nuomonę. Ypač kai esu įsitikinęs, jog sprendimai nėra teisingi, nebalsavau ir neketinu keisti savo požiūrio ateityje. Tai susiję ne vien su pastarojo tarybos posėdžio sprendimais. Ankstesniuosiuose aš nepalaikiau sprendimų dėl radijo stoties FM99 „iškeldinimo“, dėl tarybos posėdžių transliacijų per TV, dėl planų nugriauti Likiškėlių mokyklą ir naujos mokyklos statymo, dėl socialinių išmokų naudojimo kitoms reikmėms, dėl VšĮ „Alytaus infrastruktūra“ likvidavimo, dėl perteklinio sporto klubų finansavimo ir kitais alytiškiams jautriais klausimais.

 

  Mieli alytiškiai, daugelis Jūsų turėtumėte prisiminti paskutinę 1999 metų dieną per visą pasaulį nuskambėjusią garsiąją kaimyninės valstybės prezidento frazę:  „Aš pavargau, aš išeinu“. Šiandien aš privalau ištarti kiek kitokią – aš atsiimu savo parašą po koalicijos sutartimi ir traukiuosi iš valdančiosios „daugumos“.

 

 Šis sprendimas brendo nuosekliai, tai nėra akimirkos emocija. Tai – apgalvotas bei visapusiškai pasvertas sprendimas. Nors ir iki šiol vadovavausi tik laisvu savivaldybės tarybos nario mandatu bei pašalinė nuomonė nedarė įtakos mano sprendimams, bet nenoriu net ir formaliai vadintis daugumos atstovu, „žaisti“ pagal man nepriimtinas taisykles ir ketinu vadovautis tik savo sąžine, atvirumu, turimomis kompetencijomis bei duota tarybos nario priesaika.

 

Man apskritai nesuprantamas politikų skirstymas į daugumą ir mažumą, poziciją ir opoziciją. Kam to reikia, jei visi deklaruojame vieną tikslą – dirbti dėl tautos? Noriu keisti šį stereotipą.

 

 Šiuo žingsniu noriu priminti savo kolegoms Alytaus miesto savivaldybės taryboje – ir šalia mūsų, ir virš mūsų yra alytiškiai, niekada to nepamirškime!

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai