Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Tarybos narys A. Jučas. „Alytaus piliečių” spindesys ir skurdas

Andrius Jučas, Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Alytaus miesto taryboje vadovas  •    •  8:10, 2020-03-15
A. Jučas.
Asmeninio albumo nuotr.

Perskaitęs „AlytusPlius“ portale straipsnį, parašytą opozicinės frakcijos „Alytaus piliečiai“, turėjau sau įsignybti, kad suprasčiau, ar tikrai čia jie taip parašė? Moralės sergėtojai ir didžiųjų pamokslų sakytojai teigia, kad vaikai, kurie nėra alytiškiai, yra apmatuojami tik pinigais ir nauda?

 

Alytuje darželius lanko apie 2440 vaikų, apie 600 vaikų yra iš Alytaus ar kitų rajonų. Šie vaikai, pasak Piliečių, yra blogis ir išlaidos, kurias turime numesti Alytaus rajonui, o patys plačiai užmerkti akis ir nespręsti. Visa laimė, mielieji, kad ne jūs dabar valdžioje ir mes neskirstome vaikų į geresnius ar blogesnius.

 

Vaikai yra niekuo dėti, kad gimė vienoje ar kitoje teritorijoje, o teritorijos yra tampriai persipynusios. Tėvai, kurie deklaravę vietą rajone dažniausiai dirba mieste, prekes ir paslaugas taip pat čia užsako, didžiąją laiko dalį taip pat praleidžia Alytaus mieste. Kadangi čia turime sukurtą gerą infrastruktūrą vaikams, jie noriai ją renkasi.

 

Taip, darželiuose visas išlaidas turime padengti miesto biudžeto lėšomis ir tėvai apmoka tik už maitinimą, tačiau kai vaikai paauga, jie tampa bendrojo lavinimo mokyklų dalimi, jie niekur nedingsta ir įsilieja į to paties miesto mokyklas. Čia, kaip žinote, finansavimas jau visiškai kitas, miesto biudžetą liečia mažiau ir visi vaikai yra labai laukiami.

 

Pirmą kartą istorijoje Alytaus miesto ir Alytaus rajono vadovai susėdo prie bendro stalo, nes mato problemą – trūksta vietų darželiuose. Ir suprasdami, kad vaikai tai ne paspirtukai, ėmėsi šį klausimą spręsti.

 

Kadangi pats buvau derybinės grupės narys ir matydamas, kad reikia sutarimo, pasiūliau formulę, kuria braukiame brūkšnį ir sakome, kad vaikai, kurie jau dabar lanko darželius ir net nesvarbu, ar tai miestiečiai ar kito rajono, mes jiems ir toliau užtikriname vietas darželiuose.

 

Bet pasakius A, pasakome ir B, kad nuo naujo mokymosi sezono rugsėjo 1 d. vaikai, kurių tėvai nėra deklaravę vietos Alytaus mieste ir pirmą kartą atves vaikus pas mus į darželius, rajono savivaldybei vieno vaiko vieta kainuos 540 Eur per metus. Tėveliams nereiks niekuo rūpintis, ar persideklaruoti gyvenamosios vietos, viską išspręs dvi savivaldybės bendrai. Šios lėšos ne iš piršto laužtos, o tiksliai suskaičiuotos, kiek mums kainuoja 1 vaiko ugdymo išlaidos.

 

Kai Kauno miestas ir Kauno rajonas nuėjo pykčių ir teismų keliu, nesugebėdami susitarti, kas ir kaip apmoka, tai šiuo atveju dzūkai parodė brandą ir abiejų savivaldybių politikai rado sutarimą, kuris tikrai nėra lengvas.

 

Visi supranta, kad gyvenimas gretimose savivaldybėse yra persipynęs ir rajono verslininkų sukurtose darbo vietose dirba miestiečiai, miesto verslininkų – rajono gyventojai, o rajono vaikus, kurie eina į mūsų mokyklas, taip pat moko mokytojai, kurių gyvenamosios vietos yra skirtingos. Galbūt ateityje, jei savivaldybės susijungs ir taps viena, šis ir kiti klausimai išsispręs savaime, tačiau šiandien gyvename kaimynystės principu.

 

Padalinti vaikus į ekselio lenteles yra žema, ir priminsiu kolegoms piliečiams, kad būdami valdžioje labai didžiavotės šeimos miesto koncepcija, kurią šiandien dienai patys ir pamiršote. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.