Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Taryba apsisprendė: kaina už mokyklų stadionus ir sporto sales – didės

Daina Baranauskaitė  •    •  11:38, 2023-09-28

Ketvirtadienį Alytaus taryboje aštrios diskusijos kilo dėl kainos didinimo už naudojimąsi mokyklų stadionais ir sporto salėmis. Iki šiol buvo taikomas simbolinis 1 euro.mokestis. Sprendimo projekte buvo siūloma neformaliojo vaikų švietimo teikėjams už valandą iki 150 kvadratinių metrų mokėti 2,00 eurus, daugiau nei 150 kvadratinių metrų – 4,00 eurus.

 

Kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims (asmenų grupei ar vienam asmeniui): iki 150 kvadratinių metrų – 25,00 eurai; daugiau nei 150 kvadratinių metrų – 30,00 eurų.

 

Bene labiausiai dėl kylančių kainų sunerimo Alytaus krepšinio akademija. Tarybos posėdyje dalyvavęs šios vadovas Povilas Tamulynas prašė neskubėti ir dar padiskutuoti šiuo klausimu. „Mūsų akademijoje yra 450 sutarčių su vaikų tėvais. Dėl įvairių priežasčių įmokas kas mėnesį gauname iš maždaug 300. Siūlomi nauji salių naudojimosi mokesčiai mums kaštus padidins 10 tūkstančių metams. Visa tai guls ant tėvų pečių. Tai labai neteisinga, tarkim, lyginant su Sporto ir rekreacijos centro būrelius lankančiais vaikais“, - kalbėjo P. Tamulynas.

 

Šiuo klausimu pasisakė socialdemokratas Svajūnas Adžgauskas, kuriam P. Tamulyno atsiųstos akademijos finansinės lentelės kėlė abejonių. Tarybos narė Raimonda Remeikienė teigė, jog ji taip pat dirbanti su vaikais ir puikiai žinanti situaciją. „Nuo šio rugsėjo tėvams už už užsiėmimus teks mokėti 4  eurais brangiau, tačiau niekas nekelia klausimo. Viskas brangsta. Nesuprantu, kur čia problema“, - kalbėjo tarybos narė.

 

Tarybos nariui Valerijui Venciui kilo klausimas, kas išvis inicijavo šį klausimą. Atsakydama Švietimo ir sporto skyriaus atstovė Rasa Kuckailienė akcentavo, jog lyginant komunalines mokyklų išlaidas, paaiškėjo, jog šios pakilo apie 60 proc. „Netgi vienos lempos valandos veikimas sporto salėje – kilovatas. Ta analizė priverčia daryti išvadas, kad reikia kažką daryti dėl tų išlaidų. Todėl ir gimė sprendimo projektas“, - sakė R. Kuckailienė.

 

Pastabų šiuo klausimu turėjo tarybos narys Andrius Jučas „Savivaldybė gali keliais būdais pagausinti sportuojančių vaikų gretas. Kai kurios savivaldybės įvedusios sporto krepšelius. Kiti papildo NVŠ. Ir yra salių  konceptas, kas puikiai veikia skatinant kurtis akademijas, kitus paslaugų teikėjus, kad aktyvintų jaunimo užimtumą. Dabar siūlote keistą sprendimą. Visas dėmesys nukreiptas tik į Alytaus krepšinio akademiją.  Gal pabandom padiskutuoti. Mėnesiui nukelkime šią diskusiją“, - sakė A. Jučas. Jo kolega Šarūnas Klėgeris pritarė siūlymui ir piktinosi, kodėl sprendimo projektas labiausiai nukreiptas į Alytaus krepšinio akademiją, kodėl iš savivaldybės rūmo skrieja, jo teigimu, šmeižikiškos publikacijos, menkinančios akademiją ir pačio miesto įvaizdį.

 

„Išgirdome įdomių pasiūlymų, kurių prieš tarybos posėdį – nebuvo. Mes visi gavome iš Povilo Tamulyno laišką, jis pats pripažino, kad euro kaina tikrai per maža. O dabar jau vėl siūloma diskutuoti, kas aiškiai aptarta“, - replikavo tarybos narys Mindaugas Šima.

 

Tarybos dauguma pritarė kainos didinimui  už naudojimąsi mokyklų stadionais ir sporto salėmis.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai