Tarptautinis vaikų dziudo festivalis: tik kartu mes galime sukurti daug

Dainius Cimbolas, ASRC dziudo treneris  •    •  14:57, 2022-03-18
Alytaus komanda.
ASRC nuotr.

Alytaus sporto ir rekreacijos centro arenoje vyko tradicinis III tarptautinis vaikų dziudo festivalis „Judo animal planet 2022“. Ant 5 tatamių varžėsi berniukai trijose amžiaus grupėse (U-11, U-13 ir U-15) individualiose varžybose, bei U-15 amžiaus grupės komandinėse varžybose. Festivalyje dalyvavo per 300 jaunųjų dziudo sportininkų iš Ukrainos, Lenkijos, Latvijos ir mūsų šalies miestų bei rajonų.

Festivalio atidarymo metu tylos minute pagerbtos Rusijos karo prieš Ukrainą aukos, išreikšta tvirta parama Ukrainos žmonėms.

Buvo vykdoma paramos Ukrainai akcija, svečiai ir dalyviai buvo vaišinami kava, kakava ir karštu šokoladu. Akcijos metu surinkta beveik 410 eurų (408.71 eur.), kurie padovanoti paramos organizacijai „Stiprūs kartu“.

ASRC sportininkai šiame festivalyje iškovojo 10 medalių (4 aukso, 1 sidabro ir 5 bronzos). Geriausiai sekėsi vyriausios amžiaus grupės U-15 dziudo sportininkams: čempionu tapo Timas Cimbolas (svorio kategorijoje iki 42 kg), Adris Jakubauskas (svorio kategorijoje iki 50 kg), Tajus Babaičenko (svorio kategorijoje iki 60 kg) ir Titas Nedzinskas (svorio kategiorijoje iki 66 kg). Bronzos medalius iškovojo Aleksas Klpeponis (iki 50 kg) ir Dovydas Belij (iki 73 kg).

Amžiaus grupėje U-13 alytiškių gretose Kipras Vainiušis iškovojo sidabro medalį (iki 50 kg), o Dovydas Pileckas (iki 38 kg) ir Ignas Račkauskas (iki 30 kg) pasipuošė bronzos medaliais.

Jauniausioje amžiaus grupėje U-11 bronzos medalį iškovojo Tomas Liaugaudas (iki 27 kg). Visus šiuos medalininkus varžyboms ruošė ASRC dziudo treneriai Dainius Cimbolas ir Egesta Cimbolienė.

Komandinėse amžiaus grupės U-15 varžybose dalyvavo 11 komandų iš Latvijos ir Lietuvos. ASRC/Dziudo simba komanda įveikė Plungės ir  Kauno rajono komandas, o finale minimaliu rezultatu 3-4 nusileido dziudo klubui „Budoka“ ir pelnė antros vietos taurę bei sidabro medalius. Alytaus garbę gynė Dovydas Pileckas (iki 42 kg), Timas Cimbolas (iki 42 kg), Adris Jakubauskas (iki 50 kg), Kipras Vainiušis (iki 55 kg), Tajus Babaičenko (iki 60 kg), Titas Nedzinskas (iki 66 kg) ir Dovydas Belij (per 66 kg).

Pasibaigus festivaliui ir išsidalinus visus apdovanojimus, dar dvi dienas ant tatamio vyko tarptautinė dziudo stovykla, kurioje savo meistriškumą tobulino per 100 dziudo sportininkų iš Lenkijos, Latvijos, Lietuvos.

ASRC dziudo treneris Dainius Cimbolas dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šio festivalio organizavimo. Alytaus sporto ir rekreacijos centrui, Alytaus miesto savivaldybei, Alytaus sambo ir dziudo federacijai, UAB Nerda, UAB „Linerda“, AB „Astra“, UAB „Pretendentas“.