Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Tarptautinės mokytojų dienos proga – piniginės premijos ir simbolinės plunksnos

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  12:23, 2022-10-05
Septyniems nusipelniusiems mokytojams įteiktos simbolinės plunksnos ir piniginės premijos.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse Alytaus miesto teatre pasveikinti Alytaus miesto pedagogai. Septyniems nusipelniusiems mokytojams įteiktos simbolinės plunksnos ir piniginės premijos.

 

Profesinės šventės proga pedagogus sveikino Alytaus miesto savivaldybės vadovai, Alytaus šv. Angelų Sargų parapijos klebonas, Alytaus dekanato dekanas Arūnas Užupis.

 

Šventiniame renginyje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai ir administracijos darbuotojai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai, kiti garbūs svečiai.

 

 

„Rytoj – išskirtinė diena – Tarptautinė mokytojo diena. Pagalvoju, kad iki 18 metų su tėvais praleidžiame mažiau laiko negu su mokytojais, su kuriais daug laiko tekdavo praleisti nuo pirmadienio iki penktadienio, o kartais – ir savaitgaliais. Žmogus stato savo gyvenimo namą iš patirties, iš kiekvieną dieną sutiktų žmonių, tačiau tas namas nestovėtų, jeigu nebūtų gero pamato, kurį padėjo mūsų mokytojai. Prieš dvejus metus sužinojęs, kad mano auklėtoja serga, paskambinau jai. Žinote, ką ji man pasakė? Nerijau, aš visą gyvenimą laukiau tavo skambučio. Praėjusiais metais nupirkau gražiausią gėlių puokštę, suplanavau aplankyti ją, bet kai jai paskambinau, ragelį pakėlė jos dukra ir pasakė, kad jos jau nebėra…Šiandien daugybė mokytojų, atidavusių savo gyvenimą vaikams, mums, dažnai lieka paraštėse, užmiršti, nepakviesti ar neįvertinti. Todėl šiandien pakvietėme ir tuos mokytojus, kurie mokė mūsų tėvus, mus, dabar moko savo anūkus ir proanūkius. Kaip ir mama, taip ir mokytojas bus visuomet tas pats žmogus“, – sveikindamas profesinės šventės proga sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. Miesto vadovas pedagogams linkėjo sveikatos ir, kad jų profesija ir ateityje liktų prestižine, o vaikai visuomet prisimintų, kas jiems padėjo patį tvirčiausią gyvenimo pamatą.

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas pasidžiaugė, tuo, kad kasmet  Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse pedagogai susirenka paminėti profesinę šventę. Pasak vedėjo, per pastaruosius metus švietimą siaubė trys audros – Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarka, COVID-19 pandemija ir Rusijos agresija prieš Ukrainą – dėl jos Alytaus miesto švietimo įstaigose ir Profesinio rengimo centre ir kolegijoje šiuo metu mokosi 194 ukrainiečiai.

 

 

„Šių mokslo metų didžiausia svajonė – kad mūsų mokiniai ukrainiečiai turėtų galimybę grįžti į savo namus, kad Ukrainai pavyktų sulaikyti agresorių, nugalėti Rusiją, atkovoti visas teritorijas, apginti nepriklausomybę ir kad po visą pasaulį išsibarstę ukrainiečiai turėtų galimybę  sugrįžti į savo tėvynę“, – sakė V. Valūnas.

 

Tylos minute buvo pagerbti ir į Amžinybę iškeliavę miesto pedagogai.

 

Už nuoširdų, atsakingą, ir kūrybišką darbą, mokyklos bendruomenės tradicijų kūrimą ir puoselėjimą, bendražmogiškųjų ir pilietinių vertybių ugdymą, nuolatinį siekį tobulėti bei gerosios patirties sklaidą šventinio renginio metu 27-ąjį kartą nusipelniusiems pedagogams įteiktos trijų minimalių mėnesinių algų, t. y. po 2 190 Eur, premijos ir 14-ąjį kartą – simbolinės plunksnos.

 

Jos įteiktos Aušrai Pajedaitei-Jarmalavičienei, Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos meninio ugdymo ir vyresniajai muzikos mokytojai, Daliai Vosylienei, Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio vyresniajai muzikos mokytojai, Gitanai Surdokienei, Alytaus „Vilties“ mokyklos-darželio ikimokyklinio ugdymo mokytojai metodininkei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui, Linai Brenkevičienei, Alytaus lopšelio- darželio ,,Boružėlė“ direktoriaus pavaduotojai ugdymui, Rimai Bartkienei, Alytaus Jotvingių gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros  mokytojai metodininkei, Astai Grimalauskienei, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos matematikos ir informacinių technologijų mokytojai metodininkei, Ramunei Kazlauskienei, Alytaus Dzūkijos mokyklos matematikos ir informacinių technologijų mokytojai metodininkei.

 

 

Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigoms taip pat perduotos 65 padėkos mokytojams, kurie dirba miesto švietimo įstaigose, ir 29 padėkos mokytojams-senjorams, kurie anksčiau dirbo Alytaus miesto savivaldybės mokyklose. Nepamiršti yra ir gimnazijų mokytojai, kurių mokiniai 2022 m. už valstybinius brandos egzaminus gavo aukščiausius įvertinimus, t. y. po 100 balų. Aštuoniolikai minimų mokytojų Alytaus miesto savivaldybės administracija yra parengusi Alytaus miesto teatro dovanų kuponus. Alytaus miesto savivaldybės mero padėkos ir dovanų kuponai bus įteiktos spalio 5 d. švietimo įstaigose.

 

Po apdovanojimų ceremonijos pedagogų laukė kamerinės muzikos programa „Nuotaikingos melodijos iš klasikos lobyno“.