Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Švietimo tinklo pertvarkos planuose – ir siūlymas nugriauti mokyklą

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  15:45, 2019-06-07
Penktadienį pristatytos taip ilgai su nerimu lauktos miesto švietimo tinklo pertvarkos plano rekomendacijos.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Alytaus miesto švietimo bendruomenei penktadienį pristatytos taip ilgai su nerimu lauktos miesto švietimo tinklo pertvarkos plano rekomendacijos. Pasiūlyta tris mokyklas uždaryti, vieną statyti naują.

 

Švietimo tinklo pertvarkos planą parengusios bendrovės „FINDEP“ atstovas Andrius Pšemeneckas teigė, kad buvo atlikta išsami esamos švietimo situacijos analizė, įvertinti visi privalumai ir trūkumai, ir perengtos rekomendacijos, paliesiančios tik kelias miesto mokyklas.

 

Jis teigė, kad švietimo kokybė Alytaus mieste yra gera, pedagogų kompetencija – tinkama, mokinių rezultatai viršija šalies vidurkį, tačiau mažėja mokinių, todėl nekeičiant mokyklų tinklo žymiai padaugės mokyklų, kuriose bus labai mažas mokinių skaičius, mokyklos vykdys išgyvenimo politiką.

 

Kad to būtų išvengta, A. Pšemeneckas įvardijo kelis veiksmus, kurie paliestų Panemunės, Piliakalnio ir Likiškėlių progimnazijas, „Drevinuko“ mokyklą-darželį, „Sakalėlio“ pradinę mokyklą, Vidzgirio pagrindinę mokyklą ir visus miesto lopšelius-darželius.

 

Pagal studijos rengėjus, reikėtų atskirti dalį Panemunės ir Piliakalnio progimnazijų patalpų, jas išnuomojant. Tokiu būdu būtų sutaupyta lėšų pastatų išlaikymui, be to, būtų gautos papildomos pajamos iš patalpų nuomos.

 

Kita rekomendacija – uždaryti „Drevinuko“ mokyklą-darželį, „Sakalėlio“ pradinę mokyklą ir Likiškėlių progimnaziją. „Drevinuką“ lankančius darželinukus pasiūlyta perkelti į kitas ikimokyklinio ugdymo įstaigas, o mokinius su visu personalu perkelti į greta esančią Vidzgirio pagrindinę mokyklą. Šią mokyklą A. Pšemeneckas siūlo papildyti ir „Sakalėlio“ mokyklos moksleiviais ir mokytojais. O pastarosios, kaip ir „Drevinuko“, patalpas išnuomoti.

 

Labiausiai netikėta išgirsta žinia buvo rekomendacija uždaryti Likiškėlių progimnaziją steigiant arba statant naują mokyklą.

 

„Likiškėlių progimnazija yra skirta 1300 mokinių, kurioje dabar mokosi 300 mokinių. Paskaičiavome renovacijos kainą ir naujos mokyklos statybos kainą. Renovacijos kaina – apie 5 mln. eurų, naujos statybos kaina – 3 mln. eurų. Ekonomiškai naudingiau statyti naują mokyklą, talpinančią 400 mokinių, o tokia didelė neefektyvi, tikrai netinkanti šiuolaikinei švietimo sistemai“, - teigė studijos rengėjas.

 

Dar viena rekomendacija - visas lopšeliuose-darželiuose veikiančias priešmokyklinio ugdymo klases perkelti į greta esančias mokyklas.

 

Kaip šiuos siūlymus įvertino miesto švietimo bendruomenė? Santūriai, bet labai skeptiškai. Daugeliui siūlymui pasirodė nelabai racionalūs, pasigesta gilesnės emocinės, o ne tik sausos statistinės analizės.

 

Tiesa, kaip pabrėžė Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, tai yra tik studijos rengėjų nuomonės, o galutinius sprendimus priims miesto savivaldybės taryba. „Matyt mes visi vadovausimės mūsų tautos išminti: devynis kartus pamatuok, o dešimtą kirpk“, - teigė V. Valūnas.

 

Alytusplius.lt primena, kad nepriklausomų ekspertų analizę miesto savivaldybė nusprendė nupirkti po nepavykusių bandymų likviduoti Vidzgirio pagrindinę mokyklą, vėliau – „Drevinuko“ mokyklą-darželį.

 

Ši švietimo tinklo pertvarkos plano studija miestui kainavo beveik 14 tūkst. 400 eurų. Tiesa, studijos rengėjai visai ne švietimo ekspertai. „FINDEP“ veikla – finansų valdymas.  

Komentarų nėra