Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Švietimo reforma Alytuje nebus atšaukta – ji palaiminta dar kartą

Raimonda Bernatavičienė  •    •  10:59, 2020-04-16
Pirmą kartą nuotoliniu būdu posėdžiavusi miesto taryba savo ankstesnio sprendimo nepanaikino.
Alytusplius.lt nuotr.

Politikų ir nemažos bendruomenės dalies aistras tebekaitinanti švietimo tinklo Alytaus mieste pertvarka bus vykdoma.  Nors į opoziciją pasitraukusi „Alytaus piliečių“ frakcija siūlė tarybos nariams „pasitaisyti“ ir anksčiau priimtą mokyklų bendruomenių neigiamai vertinamą sprendimą panaikinti, daugumos pritarimo šis siūlymas nesulaukė.

 

„Alytaus piliečių“ frakcijos pirmininkas Vytautas Jastremskas frakcijos vardu siūlė naikinti vasario 27 dieną savivaldybės tarybos priimtą sprendimą, kuriuo buvo pritarta švietimo tinklo pertvarkos planui.

 

V. Jastremskas teigė, kad sprendimas buvo priimtas minimalia balsų persvara, nesurinko nė pusės visų tarybos narių palaikymo. Mokyklų bendruomenės labai neigiamai vertina numatytus pokyčius, kada labai gerai veikiančių mokyklų sąskaita siekiama nepopuliarių mokyklų išsaugojimo.

 

Tad „Alytaus piliečiai“ siūlė sprendimą pripažinti netekusiu galios, o mokyklų tinklo pertvarkos klausimą spręsti kompleksiškai, vertinant visų ugdymo įstaigų ilgalaikę perspektyvą.

 

Sprendimo projektą palaikę politikai siūlė pripažinti politikų klaidą ir geriau pasitaisyti anksčiau, negu daryti dideles klaidas. Atkreipė dėmesį, kad ikimokyklinukams galima rasti vietų ir be pertvarkos – Alytuje yra darželių, kurie šiuo metu naudojami ne pagal paskirtį. Politikai siūlė atsižvelgti į galimas alternatyvas.

 

Kiti tarybos nariai tvirtino, kad negalima griauti darbo komisijos plano, teigė, kad pertvarka yra būtina ir reikalinga. Laiko vilkinimas pridarytų tik žymiai didesnių problemų.

 

Už pateiktą pasiūlymą balsavo 9, prieš – 12, susilaikė – 4 tarybos nariai. Siūlymas naikinti ankstesnį sprendimą buvo atmestas.

 

Iškart po to tarybos posėdyje buvo pereita prie tolesnio švietimo tinklo pertvarkos scenarijaus ir pritarta pokyčiams, kurie laukia „Drevinuko“ mokyklos-darželio, Sakalėlio pradinės mokyklos bei Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos.

 

Politikai pritarė tam, kad nuo rugsėjo 1 dienos būtų pertvarkoma „Drevinuko“ struktūra ir keičiamas pavadinimas – „Drevinuko“ mokykla-darželis būtų pertvarkytas į lopšelį-darželį ir, atsižvelgiant į tai, vadintųsi Alytaus lopšeliu-darželiu „Drevinukas“.

 

Atskiras sprendimas priimtas ir dėl „Sakalėlio“ pradinės mokyklos. Pritarta tam, kad iki šių metų rugpjūčio 31 dienos ji būtų reorganizuota, prijungiant ją prie Alytaus Vidzgirio progimnazijos. Po reorganizacijos  Vidzgirio progimnazija vykdys priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo ir pagrindinio ugdymo pirmosios dalies programas.

 

Dar vienas klausimas, kurį šiuo posėdžio metu išsprendė tarybos nariai – Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos likimas. Politikai pritarė tam, kad ši mokykla būtų likviduojama nuo rugpjūčio 31 dienos.

 

Tiesa, ar tai galutinis taškas švietimo tinklo pertvarkos procese – dar neaišku. „Drevinuko“ bei Sakalėlio mokyklų atstovai nurimti neketina.  Nors Regiono apygardos administracinio teismo Kauno rūmai  jų skundą atmetė, motyvuodami tuo, kad skundžiamas sprendimas yra programinis tarpinis dokumentas, kuriuo remiantis toliau bus priimami atitinkami sprendimai dėl reorganizacijos su konkrečiais įpareigojimais, kurie galimai ir sukels teisines pasekmes, bendruomenės pateikė skundą Seimo kontrolieriui.

 

Be to, savivaldybės Peticijų komisija yra gavusi daugiau kaip 2 tūkstančių žmonių pasirašytą peticiją, kurią tolesniam svarstymui Peticijų komisija nusprendė perduoti Alytaus miesto savivaldybės tarybai.