Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

ŠVIESA TAMSOJE – išskirtinė paroda Alytaus kraštotyros muziejuje

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija  •    •  13:07, 2023-12-07
Gruodžio 13 d. 17 val. Alytaus kraštotyros muziejuje atidaroma paroda ŠVIESA TAMSOJE kviečia atsigręžti į apšvietimo istoriją.

Gruodžio 13 d. 17 val. Alytaus kraštotyros muziejuje atidaroma paroda ŠVIESA TAMSOJE kviečia atsigręžti į apšvietimo istoriją. Į vieną ekspozicinę erdvę surinktos įdomiausios muziejinės vertybės iš Alytaus kraštotyros muziejaus rinkinių, susijusios su šviesa, ugnies panaudojimu, šilumos skleidimu, papasakos daugybę įvairius laikmečius menančių įtraukiančių istorijų. Jos, lyg mažos kibirkštys, lauks Jūsų netikėtoje parodos erdvėje – tamsoje.

 

Nuo neatmenamų laikų žmogus didelę reikšmę skyrė saulei, šviesai, ugniai kaip visą gyvenimą, kasdienybę lemiančiai sąlygai. Ugnies sakralumas sietas su galia apvalyti ir naikinti tai, kas nešvaru. Tikėta, kad su ugnimi reikia elgtis itin pagarbiai ir atsargiai, ją saugoti, maitinti.

 

Šalčiausiu, tamsiausiu metų laiku belaukdami sugrįžtančios saulės ir dabar dairomės jaukumo, šviesos ir šilumos. Kviečiame pažinti, atrasti ir... sušilti Alytaus kraštotyros muziejuje!

 

Atidarymas – gruodžio 13 d. 17 val.

 

Paroda veiks iki 2024 m. vasario 28 d.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus miesto savivaldybė

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai