Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Svetimo nevalyvumo įkaitais tapę gyventojai kuopia šiukšlynus

Ina Grigūnaitė-Skrabulienė  •    •  9:14, 2020-02-14
Miške išmestas atliekas imasi tvarkyti gyventojai.
Skaitytojo nuotr.

Medukštos kaime esančiose sodų bendrijose ,,Vyturėlis“ ir ,,Dzūkija“ gyventojų ramybę drumsčia šiukšlintojai. Matydami vis didėjančias padangų ir kitų atliekų krūvas pamiškėje ir prie upelio žmonės piktinasi ir imasi tvarkyti svetimas šiukšles, kurių kažkas nesugebėjo priduoti į atliekų tvarkymo įmones.

 

Sodų bendrijos gyventojai patys pradėjo rengti talkas ir tvarkyti juos supančią aplinką. Jų pagalbos šauksmas atsirado ir socialiniame tinkle ,,Facebook“.

 

Ketvirtadienį ant Medukštėlės upelio šlaito, miško masyve, krūvą padangų, kurios buvo ištrauktos iš upelio, išvydusi moteris labai pasipiktino ir socialiniame tinkle kreipėsi į sąmoningus sodo gyventojus, primindama, kad jie yra atsakingi ne tik už save, bet ir už juos supančią aplinką. Moteris jau spėjo susisiekti ir su Punios seniūnu, kuris pažadėjo padėti išvežti padangas.

 

Vietinių gyventojų teigimu, upelyje dar yra likę nemažai padangų, tad reikės jas ištraukti ir išvežti kartu su jau ištrauktomis.

 

Paklausti, kas galėjo sumėtyti kūvas padangų į upelį, žmonės galėjo tik spėlioti.

 

,,Panašu, kad padangas atvežė automobilius ardantys meistrai. Taip jie bandė atsikratyti nereikalingomis atliekomis”,- sakė pašnekovai.

 

Žmonės nusiteikę patys susitvarkyti juos supančią aplinką ir labai apgailestauja, kad šiukšlintojai, kaip ir visada, liks nenubausti.

 

Medukštos gyventojas Donatas papasakojo apie dar vieną tame pačiame miškelyje esantį šiukšlyną, kuris jau keli metai plečiasi. Jame irgi daug padangų ir kitokių plastikinių atliekų.

 

,,Jau kokie treji metai vedžiodamas šunį, pastebiu vis didėjantį šiukšlyną. Kreipiausi dėl jo į aplinkosaugininkus. Deja, atsakingi asmenys nenustatę kaltininko niekuo negalėjo padėti. Šiukšlių krūva buvo palikta likimo valiai”, - pasakojo pašnekovas.

 

Jis teigė, kad kartu su kitais sąmoningais gyventojais patys pasiryžę išvežti šias atliekas.

 

,,Jau po truputį vežame plastikines atliekas. Nesitikime, kad kas nors už mus tai padarys. Teks patiems sutvarkyti”, - kalbėjo jis.

 

Į sodų bendriją ,,Dzūkija” dažnai vykstanti alytiškė Danguolė papasakojo apie dar vieną grėsmę, kurią pastebi vykdama į sodą. Jos teigimu, važiuojant į sodų bendriją, netoli žiedo, pakelėje, jau keli metai nuvirtęs guli jau net spėjęs apsamanoti elektros stulpas.

 

,,Lengvai galima ant jo užvažiuoti prasilenkiant su kitu automobiliu. Negu taip sunku šį stulpą pašalinti?” – piktinosi moteris.

 

Teisės aktai numato, kad atsakomybė už aplinkos teršimą tenka teršėjui, kurį, atlikdami tyrimą, turėtų išaiškinti aplinkosaugininkai. Jeigu teršėjas nenustatomas, atliekos pripažįstamos bešeimininkėmis ir jas sutvarkyti turi savivaldybė, kurios teritorijoje aptikos atliekos.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra